Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Tegnap este türelmem vesztve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tegnap este türelmem vesztve (eddig még sosem apropóztam) : Mégis miért nem akarsz feleségül venni? (nem felhánytorgatva, hanem kiváncsi hangnemben)

Figyelt kérdés

- Mert hülyeség. Minek megváltoztatni a neved. Hát megérdemli az állam azt a sok illetéket?


?!


Annyira megdöbbentem, hogy itt véget is ért az eszmecsere. Sejtettem én, hogy neki egy nem fontos és formaság, mert kb. én is azt gondolom, de azért egy visszafogott, nem felhajtásos esküt elfogadnák. Arra számítottam, hogy azt mondja majd, neki ez formaság, de esetleg a kedvemért megtenné, de ez a válasz, amit adott, nagyon nincs helyén. Pláne, hogy arról más kontextusban volt már szó, hogy én a névváltoztatás ellen vagyok, elvből, és praktikumból is.


Én 31, ő 35. 3 és fél éve együtt, 1 és fél éve lakunk együtt. Nagyon jó a kapcsolatunk, közösen van cégünk, házat építünk együtt, jövőre tervezünk gyermeket.


Ő volt már eljegyezve és szétmentek.


2014. okt. 7. 14:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
91%

"Ő volt már eljegyezve és szétmentek."

Hát, ha babonás...

2014. okt. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
86%

Nem akar és szerintem nem is fog elvenni. Szomorúan látom, amikor ilyen beszélgetések zajlanak le két ember között, és nem látják be időben, hogy ha igazán szeretnék egymást, a házasság nem lenne kérdés (sem az, hogy mindketten akarják, sem az , hogy egyikük sem akarja). Évek mennek pocsékba, döglődnek egymás mellett össze nem illő emberek, sunnyognak, félszavakból veszekedéseket gyártanak, ahelyett, hogy azt mondanák:


- Gizi, én a büdös életben nem foglak elvenni. Ha mellettem maradsz főzni, takarítani és dugni, akkor örülök neked.

2014. okt. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 anonim ***** válasza:
76%

Valószínűleg nem házasság párta, na meg az is közrejátszhat, hogy már volt eljegyezve és talán a rossz tapasztalat miatt nem akarja.

Az sajnos nem jó, ha ezekben a dolgokban nem egyezik a véleményetek, hogy egyikőtök házasságpárti, a másik meg nem.

Manapság nagy divat lett csak együtt élni, ami ha belegondolunk azzal jár, hogy az élettársi kapcsolatban csak az előnyöket élvezzük, házasság esetében meg azért már 2x meggondolja az ember, hogy mit mond és mit tesz, de élettársi kapcsolatban ha úgy gondolja az ember egyik napról a másikra leléphet. És ez nem hülyeség, mert én is házasságpárti vagyok.

2014. okt. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 anonim ***** válasza:
97%

Névváltozás nem közetelző...így illetéket sem fizettek

Jh és a házasság ingyenes...


Még valami kifogás?

2014. okt. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben szeretnéd, határozottan vesd fel: szeretném, ha összeházasodnánk. Ez ugyan régen a férfi dolga volt, de ma már egyre inkább a nőnek kell felhoznia, sajnos. Viszont itt az idő, most vagy soha. A továbbiak a reakciótól és a te intuíciódtól függenek. Ha nem fontos, hogy te mit szeretnél... vagy csak tesze-toszaságból nem jutott elhatározásra.. vagy teljesen ellene van (akkor nem folytatnám...)
2014. okt. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 anonim ***** válasza:
87%
"balbalbalbalbalba" = NEM veszlek feleségül, érted??
2014. okt. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 anonim ***** válasza:
88%
3.5 év után nem érsz neki pár ezer forint illetéket? ajaj...
2014. okt. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 A kérdező kommentje:

Engem nagyon nem érdekel(t) a téma, megvan a véleményem a mai nagy esküvő-iparról, meg arról is, ha egy nő megkéri magát, de mára azért már elszomorodtam amiatt, hogy ugye engem mint lányt mindenki nyaggat, hogy mégis mikor, és én erre nem tudom a választ. Ő egyébként mindig azt szokta mondani a kérdezősködőknek, hogy MAJD.


Egyébként azt is tudom közös havertól, hogy úgy fogalmazott egyszer: nincs kedve ehhez, mert egyszer megégette már magát és most elővigyázatos.


De konkrétan nem értem, ezt mire értette.


A szülei egyébként elváltak, talán ez is közrejátszik a dologban.


Nekem nincs kedvem feszegetni a témát, mert megalázónak érzem, de az este ez kibújt belőlem.

2014. okt. 7. 14:53
 9/80 anonim ***** válasza:
92%
sosem értettem, hogy ezeket a dolgokat miért nem tisztázzák a párok még az ismerkedős időszakban. 30 környékén meg pláne.
2014. okt. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülye szöveg. Egyszerűen csak nem akar, vagy fél hogy ha vége a kapcsolatnak sokkal nehezebb külön menni.

Lehet hogy finoman neked kell elmondanod hogy is képzeled el a jövőd, és ő mit szól hozzá...

Elmondhatod azt is hogy azt szeretnéd ha a leendő gyereked házasságban születne. Mindig csak magadról , a saját érzéseidről beszélj, hogy véletlenül se látszódj vádaskodónak!

2014. okt. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!