Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Feleségül vehetem így? Talán...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségül vehetem így? Talán jobb lenne, ha lemondanám az egészet.

Figyelt kérdés
Két év kapcsolat után megkértem a kedvesem kezét. Fél éve élünk együtt, mindketten keresünk, nagyjából azonos arányban fizettük a költségeinket. Sose kérdeztük, mennyit keres a másik, bár úgy gondoltam, nagyjából képben vagyunk. Erre most, lánykérés után pár héttel a kedvesem leültetett, hogy a jegyesség már komoly elköteleződés, szeretne erről is beszélni... és kiderült, hogy a fizetése több mint duplája az enyémnek! Teljesen padlót fogtam. Őt azt mondja, nem zavarja, de engem igen... Nem vagyok hímsoviniszta, szeretem őt és büszke vagyok rá, de nem tartom helyesnek, hogy úgymond élősködjem rajta. Neki még nem mondtam, de azon gondolkodom, el kellene napolni az egész esküvő témát, amíg ez a helyzet. Megpróbálhatok jobban fizető állást találni, de lutri, és szeretem is a helyem... Túlaggódom? Nagyon kéne pár objektív vélemény, mert nem látok tisztán.
2014. dec. 6. 15:21
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
93%
Te szimplán hülye vagy. Azonos arányban fizetitek a költségeket, ez nem élősködés...
2014. dec. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
97%
Ha emiatt képes lennél elhagyni, akkor nem lehet akkora szerelem...
2014. dec. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
31%

Van benne valami igazság. Házasságban nincs olyan, hogy külön kassza! Vagy ha van, az már nem házasság, csak egymás mellett élés!

Őszintén beszélj erről a pároddal és azután dönts.

2014. dec. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim válasza:
81%

Szerintem ha igazán szeretitek egymást, akkor nem gond. :)

Ha együtt éltek akkor közös a kassza is, örülnöd kéne hogy ilyen jól keres! :)

2014. dec. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
98%

Ez mekkora hülyeség. Őszintén cikinek találom, ha képes lennél emiatt elhagyni őt, avagy elnapolni az esküvőt. Ha eddig nem zavart (mert nem tudtál róla), akkor most ez hirtelen miért ekkora tragédia? Hirtelen miért élősködsz rajta, ha egyszer mindent azonos arányban fizettek?


Egyébként nekem az is fura, hogy 2,5 év után most derül ki melyikőtök mennyit keres. Szerintem ez azért nem olyan kényes kérdés, hogy ne kerülhetett volna előbb szóba. Főleg akkor, amikor lakást kerestetek.

2014. dec. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
99%
Most gondolj bele: ha fordítva lenne, élősködőnek neveznéd a párod? Gondolom (remélem) nem. Akkor amit te csinálsz most, az miért lenne élősködés?
2014. dec. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
99%
Azért akarod büntetni a párodat, mert jobban keres nálad? Lehet, hogy ez 150 évvel ezelőtt egetrengető probláma lett volna, de manapság már nincs jelentősége. Te most csak a férfiúi hiúságodban lettél megbántva, ha emiatt elnapolod az esküvőt, akkor szerintem se szereted a párodat.
2014. dec. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
93%
Nyugodtan vedd feleségül. Lehet, hogy épp azt szereti benned, hogy eddig sem a jó fizetése miatt voltál vele. És arra is gondolj, hogy majd mikor évekig otthon lesz a gyerekekkel, akkor rajtad lesz a sor, Te húzod jobban az igát. Egy kapcsolatot nem szabad ilyen alapon mérlegelni. Még lehet ő is munkanélküli, vagy bármi történhet, akkor Te is jó szívvel állsz majd mellé, és nem feltételezném, hogy egyszer is a fejéhez vágnád majd.
2014. dec. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
98%
Nagyon felháborodnék, ha a párom, aki elvileg szeret, így reagálna, amiért én többet keresek. Szóval ha ő keresne többet, akkor én ne menjek hozzá, mert élősködőnek tartana? Mivel házasságban tényleg közös kassza van, az ő döntése, mennyire fontos számára, hogy magasabb fizetésed legyen. Ha ő bízik benned, és úgy érzi, megtérül számára az, hogy ő többet ad anyagilag a közösbe, akkor ne kérdőjelezd meg a döntését. Valószínűleg kiegyenlíted a számlát más dolgokban. Ha eddig nem kívánta el, hogy munkahelyet válts, akkor ezután sem fogja. Talán pont a kiegyensúlyozott, lojális és nem nyerészkedő hozzáállásod miatt tisztel. Rengeteg emberi érték van, ami pénzben megfizethetetlen. Ne haragudj, de nagyon kiábrándítóan gondolkozol.. esetleg kérdezd meg a nőt, hogy ő mit gondol erről, zavarja-e. Ha nem érdekli, akkor ne rombold a kapcsolatot azzal, hogy problémát gyártasz oda, ahol nincs.
2014. dec. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
88%
Figyelj, állj hozzá megfelelő humorral az élet hasonló "problémáihoz": ha te vagy a zsánere, akkor költsön rád.
2014. dec. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!