Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mi a véleményetek erről a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek erről a szituról? Hogyan kéne csinálnunk? (eljegyzés, külföld, szüleink stb. )

Figyelt kérdés

Párommal 4 éve vagyunk együtt, 22 évesek vagyunk. Én idén végzek alapképzésen, neki még ezen kívül 3 éve van az orvosin. Érettségi óta együtt élünk, a kapcsolatunk stabil, szeretjük egymást. Azt beszéltük, hogy ha végzek az alapképzésen, és kapok munkát, abból nagyjából tudunk majd félretenni, és 1-2 éven belül össze is házasodunk. Most is dolgozunk mind a ketten, de nem szakmában, és félretenni így nem tudunk.

Viszont Magyarországon nincsen olyan mesterképzés, ami nekem régóta az álmom. Kinéztem egy külföldi egyetemet, ösztöndíjjal és munkával anyagilag is simán ki tudnám hozni, ráadásul rég megbeszéltük, hogy nem Magyarországon szeretnénk családot alapítani. Párom maximálisan támogat az első perctől kezdve, hogy felhoztam a témát.

Felvetettem, hogy ő is jöhetne velem, amire viszont tökre meglepett a válasza. Mivel hárman vannak tesók, a szülei jelentős támogatásokat kapnak havonta a három tanuló gyerekre (a húga és az öccse még általános iskolások). Ezért nem akar kijönni 24 éves koráig, hogy ne szúrjon ki a szüleivel (külön megkérték erre még régebben, mint kiderült).


Patt helyzetben érzem magam, mert mikor kitaláltam ezt a külfölfösdit, abban a tudatban voltam, hogy passzol az eddigi elképzeléseinkhez. Viszont így az a két év, amíg elvégzem a sulit, meg még plusz egy év, neki fixen Magyarország.


Szerintetek hogy kéne csinálni? Én nem akarok 2 vagy több évig távkapcsolatot, de nyilván az is érthető, hogy a szülei miatt nem akar eljönni itthonról.

Ötletek?


2015. jan. 10. 21:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Azért az a 2 év távkapcsolat nem vészes úgy, hogy máj vége-szept és gyakorlatilag december vége-február eleje szünet. Persze vizsgaidőszak is beleesik, de a vizsgákat lehet tömbösíteni ilyen esetben, én mindig ezt csináltam. Így marad az embernek gyakorlatilag 2 hónap összefüggő szabadsága.


A maradék 4-4 hónapot évente azért ki lehet bírni távkapcsolatban. Szerintem.


Egy másik megoldás az lenne, ha a párod jelentkezne erasmura vagy más ösztöndíjra az adott országban, akkor mehetnétek együtt, és a tanulmányaival sem maradna el.

2015. jan. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

Ha ilyen jól álltok anyagilag szerintem nem sokat számit az a kis támogatas. Nekem is 3gyerekem van, tudom.

Masik megoldás lehet hogy (igaz hogy megigerte a szüleinek)ha öszintén elmondaná nekik hogy menni szeretne a szülei is megertenek.

2015. jan. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Még fiatalok vagytok, van időtök. Ha a kapcsolatotok nem bírja ki a különélést, akkor jobb, ha most derül ki, mint később.
2015. jan. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

2. nem állunk olyan húdejól :)


3. nem nem bírnánk ki, hanem nem szeretnénk "visszalépni"

2015. jan. 10. 21:37
 5/14 anonim ***** válasza:
Még annyit: nem biztos, hogy külföldön folytathatná a párod az orvosi egyetemet. A támogatás pedig elég szép összeg. Nem hiszem, hogy azt ti odatudnátok nekik adni.
2015. jan. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Erten. 2.vagyik. Mi pár ezret sporolunk 3gyerekkel. Azért jobban álltok ha külföldre akartok menni. En gyalog járok.
2015. jan. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A párod szüleinek ez havi 80 ezer forint körüli összeget jelenthet, ha van akkora fizetésük, hogy a teljes adókedvezményt igénybe vegyék. Azért az nagyon is számít 3 iskolás gyerek mellett, különösen, hogy egyikük egyetemista. Amíg egyetemre jár, de legkésőbb 25 éves koráig ez a támogatás még megmarad, érthető, hogy ki akarják használni.


Ahogy írták korábban is, a tanév azért nem teljes évet jelent, vannak iskolai szünetek is, ki lehet bírni. Illetve rajtatok múlik, kibírja-e a kapcsolatotok. Melyik országba mennél? Csak mert az se mindegy, ha nincs messze, akkor viszonylag sűrűn tudnátok is találkozni, sok helyre egészen megfizethető fapados jegyek kaphatóak.

2015. jan. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

az orvosit folytathatná, utánanéztem, elég sok tárgyát elismernék.

jól tényleg nem élünk, szülői támogatásunk a lakást leszámítva nulla (barátom nagyszülői öröksége a lakás amiben élünk). saját tőkéből nem tudnánk fedezni, hogy kimenjek, csak az egyetemen van lehetőség részletfizetésre, plusz munkaviszony mellé jár támogatás, így szűkösen de ki tudnám hozni. a repjegyre meg első havi eléldegélésre pedig nyáron vendéglátóból tudom összekaparni a pénzt.

hollandiáról van szó.

2015. jan. 11. 00:27
 9/14 anonim ***** válasza:

Azért kalkuláld azt bele, hogy magyar az anyanyelved, az egyetem külföldön nem gyerekjáték, persze annak megfelelően, hogy milyen szak, meg milyen nyelvű az oktatás. A hollandoknál van sok angolnyelvű program, és angolul nagyon gyorsan meg lehet tanulni, hollandul nem tudom. Én a némettel játszottam ugyanezt, és SOKKAL nehezebb volt, mint az angliai egyetem, ahol én is ösztöndíjjal voltam, mégpedig nem a tananyag, hanem a nyelv miatt. Szóval így kalkuláld a szabadidődet, amit dolgozással töltenél, ráadásul ha nem tudsz hollandul, akkor max. mosogatni fogsz tudni. Nem tudom, hogy Hollandiában hogy van, de nálunk volt pár házidolgozat is, amiket a szünetben (!!!) kellett írni, ami tovább korlátozta a szabadidőt. Másrészt lemaradsz egy csomó tanterven kívüli egyetemi programról, és itt nem a piálásról beszélek, hanem mindenféle szemináriumokról, ahol elmélyítheted a tudásod, megismerhetsz professzorokat kicsit személyesebben, sőt munkaadókat is, akik tehetségekre vadásznak. Kint "kicsit" élénkebb a tudományos és általában az egyetemi élet, mint otthon. Szóval ilyeneken érdemes elgondolkodni és információt beszerezni. Egy biztos: szaktól függően nehéz lesz még egy szakmai gyakorlatot is kapni holland nyelvtudás nélkül.


Az átvétel, hogy ilyen egyszerű, azt meg furcsának találom, mert a németeknél nagyon nehéz bejutni az orvosira (numerus clausus) és sokan pl. Mo.-on tanulnak. Ismerek nem egy németet, akik Bp.-en tanultak állatorvosnak, stb. Persze az átvétel működhet másképp, meg Hollandia egy más ország.


Hogy a távkapcsolatot kibírjátok-e, ez meg rajtatok múlik. Egyéb tippet meg nem lehet adni a szakításon kivül, ha te menni akarsz, ő meg maradni és nincs semmi megoldás a gyerekpénz témára.

2015. jan. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

van angol nyelvű oktatás, angolul pedig nagyon jól beszélek. meghallgattam előadásokat az egyetemről, simán érthetők, ettől nem félek.

a holland nyelvet nyilván elkezdeném tanulni, de abszolút nem zavar ha először csak mosogatós melót kapok, itthon is volt hogy csak az volt, nem haltam bele.

az orvosiról annyit, hogy nem "átjelentkezne,", hanem felvételizne az orvosira, ahol a 3-ból kb. 2 évnyi anyagot el lehet ismertetni. barátnőmnek is sikerült, igaz az dánia volt. bekerülni nehéz nyilván, de nem hülye gyerek.

amúgy ahogy olvasgattam, pont hogy kint tök átlagos h valaki dolgozik suli mellett, már csak a támogatás miatt is, szóval nem értem ezért miért maradnék ki bármiből is.


mindegy, szóval nem csak én látom kb. megoldhatatlannak a helyzetet.

2015. jan. 12. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!