Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyzéskor a fiúnak is és a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzéskor a fiúnak is és a lánynak is kell gyűrű? Ugyanolyan? És az lesz később az esküvői gyűrű is?

Figyelt kérdés
Melyik kézen kell hordani?
2008. aug. 22. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Igen, mindkettőtöknek kell, ugyanolyan és általában a fiú veszi meg, vagy együtt elmentek megvenni. Eljegyzéskor a bal, házzasságkötéskor a jobb kézre kerül ugyanaz a gyűrű. A vőlegény esetleg adhat kísérőgyűrűt is.
2008. aug. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2008. aug. 22. 22:09
 3/9 anonim válasza:
86%
Szia! Én köves gyűrűt kaptam az eljegyzésre a páromtól. Utána vettük meg az esküvőre a gyűrűket. Nem biztos, hogy egyformát, mert egy szép mintás gyűrű a fiúnak esetleg nem tetszik. A mienk nem egyforma, síma vastag karikagyűrűt képzelj el, annyi a különbség, hogy az enyémbe van egy pici fehér kő, ami a gyűrűbe van beledolgozva, tehát nem egy hatalmas köves gyűrűre kell gondolni.
2008. aug. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Nem kell a lánynak és a fiúnak is gyűrű eljegyzéskor. Sokban függ ez a pár igényeitől és pénztárcájától, illetve attól, hogy mennyire ragaszkodnak ahhoz, hogy a férfin is legyen gyűrű esküvő előtt.

Nálunk a lánykérés meglepetés volt, a párom egyedül vett meg egy köves gyűrűt, csak azt húzta fel akkor nekem és az eljegyzésünket később ünnepeltük meg a családdal. A karikagyűrűket együtt választottuk ki (épp ma) esküvő előtt közvetlenül.

2008. aug. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Hát egyébként nem egy ökör ára megvenni azt a két gyűrűt... emlékszem, mi is a legolcsóbbat választottuk, mert nem az árát tartottuk lényegesnek, és személy szerint én nem is szeretem az aranyat. Azért ezt hordom.
2008. aug. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Az utolsó válaszolónak: a pénztárcás dolog alatt nem is a karikagyűrűk megvásárlásakor gondoltam, hanem a köves gyűrűre. (Azért arra lehet költeni bőven, ha van miből, bár ami az ökör árát illeti, nem vagyok tisztában most az ökör árakkal, de szerintem a mi két karikagyűrűnk és az én köves gyűrűm árából egy ökör biztosan kijönne, de az sem kizárt, hogy másfél. Nem azért, mert a gyűrűk árával kívánjuk kifejezni a boldogságunkat, hanem azért, mert a párom a leginkább hozzám illőt kereste eljegyzéskor a kövesek között, meg is találta, de szerintem nem lehetett valami gazdaságos, az árát nem tudom természetesen, csak tippelem. Ami pedig a karikagyűrűket illeti: mi sem szeretjük igazán az aranyat, de esküvőre mást mégsem tudtunk elképzelni, épp ezért elég nehéz volt úgy választani, hogy szép is legyen, egyforma is legyen és még olcsó is, épp ezért az egyik kritériumból engednünk kellett, mi az utóbbiból engedtünk.)

Néhány ismerősünk azzal az indokkal vett egyből karikagyűrűt eljegyzésre és nem köveset külön, mert a karikagyűrűt így is úgy is meg kell venniük, a köveset viszont így kihagyhatták, mert nem akartak rá költeni. Ez volt az a pénztárcafüggőség.

2008. aug. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Én kaptam kísérőt, de a karikát majd egyűütt választjuk ki.
2008. aug. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%
én 1hónapja vagyok menyasszony és a páromtól kaptam egy köves fehér arany gyűrűt.mi nem tartunk eljegyzési vacsit vagy bármit is, ezért karika gyűrűt sem veszünk,majd az esküvő előtt,így nekem van a bal kezemen egy köves gyűrű a páromén meg semmi :S
2008. aug. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
87%
Én a menyasszonyomnak adtam gyűrűt, amikor megkértem. Külön eljegyzést nem tartottunk, meglepetés volt, szépen megrendeztem az alkalmat. Az esküvőre másik gyűrűt vettünk, közösen találtuk, hogy milyet, és együtt mentünk megcsináltatni. Természetesen nem egyformát. Hülyén néznék ki köves gyűrűvel :)
2009. márc. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!