Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Gyűrűs kérdéseim lennének?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyűrűs kérdéseim lennének?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 kérdésem is lenne:

1) A karikagyűrűt közösen választják a párok? Vagy azt is ugyanúgy a férfi nézi ki, mint az eljegyzési gyűrűt? (Esetleg volt olyan pár, akik az eljegyzési gyűrűt is együtt választották?)

2) Mi lesz a jegygyűrűvel az esküvő után? Tudjátok, miután felkerült a karikagyűrű? Esetleg azt is ugyanúgy hordtátok tovább, vagy olyankor az eljegyzési gyűrűt már leveszik? Vagy ilyenkor az hová kerül?



2015. febr. 20. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos.

1) Vannak akik együtt választják, van, hogy a hölgy nézi ki előre hogy melyiket szeretné, és néha meglepetés.

2) Hordják a karikagyűrű mellett, vagy másik ujjon, esetleg elteszik emlékbe. Ismerek sok olyan párt, akik egyiket sem hordják.

Tehát gyakorlatilag mindent Ti döntötök el. AHogy tetszik. :)

2015. febr. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mindent ti döntötök el, hogy hogyan legyen, így igaz.

Én már mindenféle verziót hallottam erről, és mindenki ragaszkodott az igazához, hogy ő tudja jól. :)

Biztos területenként is eltérő a szokás.


Személy szerint rondának tartom, mikor egy ujjon egyszerre két gyűrűt is viselnek.

2015. febr. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Régen volt szokás, hogy a férfi egyedül vette meg a karikagyűrűt, de akkoriban nem volt ilyen választék, általában mindenki egyszerű karikát vett.

Ma már szerintem illik együtt kiválasztani, hogy mindkét fél ízlésének megfeleljen.


A jegygyűrűt majd a nő eldönti hordja-e. Van aki esküvő után bal kézen hordja a jegygyűrűt, jobb kézen a karikát. Van aki jobb kéz gyűrű ujjon mindkettőt, van aki egymás melletti ujjon.

És van, aki nem hordja.

2015. febr. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi egyutt valaszottuk a karikagyurut. Az eljegzesi gyurut egyedul valaszott a ferjem.

En hordom az eljegyzesi gyurumet, meg se fordult a fejemben, hogy ne hordjam.

2015. febr. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nálam anno, amikor az akkori barátom megkérte a kezem, akkor karikagyűrűt vett. A házasságig nem jutottunk el.


A férjem egy szolid, egy köves gyűrűvel kérte meg a kezem. A karikagyűrűt pedig közösen választottuk ki.

Én a bal kezemen hordtam a lánykérő gyűrűt. Miután elkészült a karikagyűrűnk (az esküvő előtt kb 3 héttel),akkor a köves gyűrűt a jobb kezemen hordtam, a karikát pedig a bal kezemen. Esküvőn pedig a karika átkerült a jobb kezemre, a köveset pedig a bal kezemen hordom. :-)

Nekem az a véleményem, hogy a karikagyűrűt a pár inkább együtt válassza ki, mert ha nem tetszik a lánynak a karikagyűrű, rossz lesz neki hordani.

2015. febr. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És van, aki kihízza mindkettőt, hehehe. :P
2015. febr. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1. Igen, szerintem együtt praktikus, már a méret miatt is.

2. Ezt nem tudom, mert én fölöslegesnek érzem a kövesgyűrűt, de úgy tudom, hogy azt is szokták hordani másik kézen vagy másik ujjon.

2015. febr. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1. Mi közösen vettük a karikagyűrűket, az eljegyzési gyűrűt a férjem vette külön, az meglepi volt:)

2. A jeggyűrűt lehet ugyanazon a kézen hordani együtt a karikagyűrűvel, amennyiben a fém teljesen azonos a két gyűrűben. Ha különbözik, akkor lehet a karikagyűrűt a jobb kézen, a jeggyűrűt a bal kézen hordani. De sokan egyáltalán nem hordják esküvő után, illetve van, aki alkalmakkor veszi fel. Én pl ez utóbbiak közé tartozom, főleg, mivel kiáll a kő belőle. Így mindennapi használatra annyira nem alkalmas, vagy pedig figyelni kell, hogy en akadjon be semmibe.

2015. febr. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

mi együtt választottuk mindkét esetben.

(az első férjem halott.)

eljegyzési gyűrűt nem választottunk, mert nem vagyok ékszerkedvelő.

2015. febr. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!