Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit csináljak? Szeretem!

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak? Szeretem!

Figyelt kérdés
Sziasztok.14 éves lány vagyok.Van egy fiú,aki nagyon tetszik,szerintem már szeretem.Alig ismertük egymást,de rákérdezett h nem akarok-e vele járni?Mivel nekem már régóta tetszett,mondtam h jólenne.Jártunk 5napot,és utána megbeszéltük a fiúval h még nem ismerjük eléggé egymást,és állítólag neki nem lenne rám ideje,mert nagyon elfoglalt:délelőtt délután dolgozik,este pedig edzése van...Azóta is szoktunk beszélgetni msn-en,és mindig ír olyan megjegyzéseket,amiből azt szűröm le h még mindig tetszem neki.Viszont ő gyakran összekap a legjobb barátnőmmel,és a multkor azt mondta h akarna tőlem valamit,de a barátnőm miatt nem.Azóta kibékültek,és megint jóba vannak,de nem tudom h mit csináljak.Szeretem a fiút,és szükségem van rá,de nem merek hozzá odamenni,sőt,már msn-en sem merek erről beszélgetni vele.Lécci segítsetek.Mit csináljak? (Am a fiú 16 éves) Előre is köszönöm.Sziasztok!
2008. aug. 27. 11:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Jájjj,bocsánat h az Eljegyzéshez írtam...elnéztem,sajnálom...:S
2008. aug. 27. 11:14
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Na 14 éves lànynak amit irni szeretnék:Kérlek szépen ne legyél ilyen,hogy te halàlosan szerelmes vagy ,egy 16 éves fiuba.

tul fiatal vagy te még ehhz.

Bàr nem ismerem a fiut,de ha a baràtnöd miatt nem akar veled jàrni,hmmmmmmmmmm

nekem a legjobb baràtnöm prostituàlt,a férfi aki tetszett nekem mégsem vele foglalkozott,hisz én tetszettem neki,velem akart lenni,tehàt mi köze a baràtnödhöz neki?

na mindegy.Én a te korodban inkàbb a baràtnöt vàlasztottam,mint a fiukat,mert a fiuk hamar elhagytak,de a baràtnö mindig mellettem àllt.

TUdod 17 évesen volt egy férfi az életemben,milliomos volt,én meg csoro.magàhoz akart venni,csak sajnos ö a fövàrosban élt,,én meg vidéken.Képtelen voltam hozzàköltözni ,mert akkor a baràtnömet elveszitettem volna,és tudod mit'?

Nem bàntam meg.MA 21 évesen a baràtnöm még mindig a baràtnöm,és talàltam egy igazi férfit,aki elfogad a baràtnömmel együtt.De még mindig ugy érzem,nem maradtam le annak idején semmiröl.

Na jo most azt hiszed,hogy én leakarlak beszélni ,mert fiatal vagy.

PERSZE senki nm tud lebeszélni,hisz a döntés a te kezedben van,de szerintem most a baràtnöd legyen a fontosabb,meg z iskola

2008. aug. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Az előző hozzászólónak: Miért is ne lehetne egy 14 éves lány "halálosan szerelmes"??? Ebben a korban dúlnak leginkább az indulatok,dolgoznak a hormonok.

Kérdezőnek: Tényleg ne a barátnőd meg a fiú barátságán múljon már egy kapcsolat... Itt bizony előjön, hogy egy 16 éves fiú még gyerek. Ha nagyon szeretne,és esetleg akarna valamit,akkor nem számítana neki,hogy kikkel barátkozol.

Sajnos valószínű,hogy Ő még nem érett meg egy komolyabb kapcsolatra:( Várj türelemmel,ha látod,hogy még hetek,hónapok múlva sincs neki más, bepróbálkozhatsz,viszont ha új lánnyal látod a közeljövőben,akkor valszeg nem te voltál neki az igazi...

2008. aug. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen.Én is így gondolom h a barátnőm és az iskola számomra sokkal fontosabb mint bármelyik srác a világon...jelenleg...Am meg bírja a barátnőmet,csak a barátnőm elég furi,nem olyan mint egy átlag ember,hanem nagyon ˝rosszkislány˝ tipusú.És én sem képzelem h most ő lesz álmaim férfija,csak úgyérzem h szeretem,és én is tetszem neki,lehet h már számára is több mint tetszés,és jó lenne vele lenni...Am meg lehet h igazad van h fiatal vagyok még ehez,de szerintem már vagyok olyan érett felfogású,h tudjam h ne csináljak hülyeséget,és h tudjam h mi az a szerelem...
2008. aug. 27. 11:38
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólásod,ez kicsit most biztatóbb...:)

Am meg én is úgy gondolom h várnom kéne,és majd az idő eldönti,csak nehéz a várakozás...:S:D

2008. aug. 27. 11:44
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Szia!


Tudnod kell, hogy 14 évesen még korai komolyan venned az érzelmeidet.


Ebben a korban rádtörnek az érzelmek és nem tudod még kezelni őket. A "szeretem" meg "szükségem van rá" ezeket nem szabad komolyan venned, mert csalókák. Csupán a személyiséged olyan fejlődési szakaszba lépett, amelyben már megjelennek ezek az érzések, de még nem tudod őket megfelelően kezelni, de még besorolni sem.


Ez olyan, mint amikor először kell felülnöd egy lóra. (Ez egy hasonlat.) Biztos, hogy leesel a túloldalán, és megütöd magad. Sebaj, felállsz, újra megpróbálod, kicsit fáj még a popód az eséstől. Megint átesel, de már nem ütöd meg annyira magad. És így tovább, néhány próbálkozás után, már sikerül megülnöd a lovat.


Ugyanez a helyzet az érzéseiddel. Itt az érzéseid a ló. Arra kell ügyelned, hogy ne üsd meg magad túlságosan, és ehhez mit kell tenned? Finom mozdulatokkal, óvatosan próbálkozz. Az érzéseidre vetítve ezt: ha túl heves érzelmet tapasztalsz, vagy ha az minden más érzést elhomályosít, fúj riadót magadban, mert ebből tudhatod: éppen átesni készülsz, tehát megütni magad.


Ebben a korban az emberismeretednek kell fejlődnie, és jobb ha (lelki, érzelmi) sérülések nélkül történik ez. (Az emberismeret egy bölcsességnek mondható rálátás az emberekre, a jó emberismerettel rendelkező ember tisztán látja a másik embert, azért mert ismeri önmagát.)

Próbáld megismerni önmagad és az érzéseidet. Próbáld megérteni, hogy pontosan mi tetszik vagy nem tetszik egy fiúban. Szemlélődj, de ne túl közelről, mert lehet hogy "éget", amihez hozzáérsz. Figyeld a reakcióidat és ne engedd, hogy az érzelmek túlzottan eluralkodjanak rajtad, hanem figyeld meg őket és próbáld megérteni őket. Nem lehetetlen, sikerülni fog.


Idővel, 1-2 éven belül már ismerni fogod annyira önmagad, hogy ezáltal kialakulhasson az emberismereted. Ezután már tudod szűrni az érzelmeidet, és kontrollod (befolyásod) van arra nézve, hogy mi az, amit igazán engedhetsz eluralkodni magadon. Akkor az már nem fog égetni (illetve amennyire tehetted, csökkentetted a valószínűségét).


Azért keresed a fiút, akit szerethetsz, mert tükröt keresel. Ösztönösen az ő érzéseinek és veled való viselkedésének tükrében szeretnéd magad megismerni. Gondolom sejted, hogy nagyon nem mindegy, hogy mit mutatnak a tükrök, hiszen azok alapján fogod megítélni magad egész további életedben. Torz tükör; torz ítélet, torz énkép. Ezért ne engedd meg bárkinek, hogy tükröt mutathasson neked, és fordítva: ne nézz bele meggondolatlanul bárki tükrébe. :) Ezért kell az emberismeret és ezért kell megismerned, megértened önmagad: hogy ki tudd szűrni azokat a tükröket (fiúkat, kezükben egy képzeletbeli tükörrel), amelyekbe érdemes belenézni, amelyek olyannak mutatnak téged, amilyennek érdemes érdemes megteremtened magad.


Most az életednek ez a szakasza következik. Minél bölcsebben, gondosabban jársz ezen az úton, annál boldogabb lesz az életed.

2008. aug. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Megpróbálom jobban megismerni magam.Hatással volt rám ez a válasz,és remélem h tényleg sikerülni fog...Köszönöm
2008. aug. 29. 13:44
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

Biztos vagyok benne, hogy sikerülni fog, csak idő kérdése. Mostmár tudod azt, amit nagyon kevés kortársad tud.


Kívánom a legjobbakat! :)

2008. aug. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%
Előző: Ha olykor szeretnél még tanácsot kérni, írj nyugodtan privátban is akár.
2008. aug. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem a barátnődnek is tetszik a srác és fordítva, ezért veszekednek annyit. Nem vallják be, de vonzónak tartják egymást. Bocs, ha ezzel megbántottalak, de nekem így jött le a dolog. Lesz még olyan fiú, ne aggódj, aki futni fog utánad. Vele meg ne foglalkozz, ne add fel a büszkeséged. Ha majd látja, hogy nem érdekled, lehet ő kezd el teperni és akkor tiéd a pálya.
2008. aug. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!