Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ilyen körülmények között mi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen körülmények között mi a helyes megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sok kérdést olvastam, hogy ennyi és annyi ideje együtt van egy-egy pár és a férfi mégsem jegyzi el a nőt..nos nálunk is ez a helyzet..4 éve együtt vagyunk...én vagyok a férfi és mindenki jön az eljegyzéssel, csak hogy..nincs egzisztenciám, végzettségem, munkahelyem, kocsim és lakásom sem! Érettségim van..alkalmi munkáim voltak, de amúgy a szüleimnél élek és ők tartanak el..adnak pénzt ha kérek. Munkát keresek évek óta, de nem vesznek fel sehova illetve ahova felvettek ott embertelen körülmények voltak 2-3-4 műszak nagyon kevés pénz így otthagytam. Na szóval jön mindenki az eljegyzéssel/házassággal az én rokonaim is és a barátnőm rokonai is sőt a barátnőm is én meg görcsölök, hogy miből élünk majd meg! Persze azt már nem mondhatom, hogy majd ha munkám lesz..majd ha ez..majd ha az, mert időhúzás és kifogás! Az elmúlt 4 évben sem lett egzisztenciám..saját!!!! Mert nyilván 30 felett akkor teheti meg az ember ezt a "szerencsétlenkedést" ha a család megfelelő anyagi helyzetben van! Próbáltam eddig majd ha munkám lesz..majd ha elvégzem a főiskolát - még elsős vagyok - de barátnőm eljegyzést és házasságot szeretne és én is ha nem lennének ilyen körülmények. Szerintetek sokat agyalok és jegyezem el tartsunk lagzit -szülök pénzén - vennének lakást is nekünk mindent! Vagy várjak amíg önálló leszek és saját pénzem lesz és majd X év múlva jegyezem el a barátnőm?

Neki is elmondtam a gondom, de azt mondja nem érdekli nem számít majd együtt megoldjuk!


2015. dec. 13. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:
a majd ha lesz munkam stb. addig nem kifogás, amíg teszel is érte. Ha jól értem első éves vagy. Nappali mellett lehet diákmunkát vállalni. Ha neked belefér, hogy a szüleid vesznek lakást és minden, akkor fogadd el. Viszont ők sem élnek örökké. Eljegyzés meg addig felesleges, amíg nem éltek együtt. Meg kell várni amíg rendeződnek a dolgaid. Persze, hogy szeretné a barátnőd, de ilyen dolgokat nem lehet csak érzelemmel meghozni.
2015. dec. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Most is gátlástalanul a szülők nyakán élsz nem? Jegyezd el a szülők pénzén, vegyetek nektek házat..még tán a rezsit is fizetik. Aztán majd szépn találsz munkát.


Nem is értem amúgy. Te így hogy képzelted az életet? Gondoltad, hogy érettségivel kapkodnak majd utánad? Mit csodálkozol a kialakult helyzeten?! Semmit nem teszel az előrejutásért. Csoda, hogy a barátnőd még veled van.

2015. dec. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 rrrrrreennnnn ***** válasza:
67%

Ha a baràtnődet nem zavarja,hogy egy olyanhoz akar hozzâmenni,akit a szülei tartanak el,zsepbénzt kèr és gőze nincs az életről,akkor mit görcsölsz? Most komolyan. Majd megoldjàtok együtt,hisz az élet ilyen:-):-):-):-):-)

Hallod ne màr.

Lagzit a szülők pénzén. Ha mâr adnànak erre pénzt,egyikőtőknek sincs a csalàdban annyi esze,hogy mivel ìgy âlltok,a lagzi(egy éjszaka âtmulatâsa)àràt hasznos dolgokba fektessétek..Pl.bùtorok,stb stb...

Nem tudtàl egy tanfolyamot elvégezni?Legalàbb v.mi 3 hônaposat. Ha a szülőkkel élsz,akkor ennek az àrât meg tudtad volna keresni az "embertelen körülmémyek közti munkahelyen is"

(fogalmad nincs,mit jelent az embertelen körülmény)

2-3 műszak embertelen körülmény:-)ne röhögtesd màr ki magadat. Pont azert kellett volna dolgoznod,hogy valami sulit ki tudj nyögni...

Sok bajod lesz még...Végzettség nélkül nem is fognak felvenni,2 műszakban nem vagy hajlandò dolgozni és nősülni akarsz.Grt.

2015. dec. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%
Érettségivel a 2-3 műszak nem embertelen körülmény, hanem az az átlag. Nem fősulira kell menni ennyi idősen, hanem tanfolyamot elvégezni. Mittudomén, targoncásat. Jogsid leglaább van, ugye? Egy ilyesmi tanfolyam, mint a targoncás max 3 hónap (ez talán még kevesebb is), nem is túl drága. Ha még nem jártál más képzésre, akkor okj is állami támogatott tud lenni. És máris lehet munkád max 2 műszakban, nem 3-ban, picivel magasabb fizetésért. De érettségire a minimálbér jár meg a műszakpótlék, már ahol nem feketén dolgoztatnak.
2015. dec. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!