Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Az egyetem miatt nem jegyez el?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az egyetem miatt nem jegyez el?

Figyelt kérdés

7 éve vagyok együtt a barátommal, ebből 2 éve lakunk együtt és 3 évet voltunk "távkapcsolatban" amíg én az egyetemen tanultam. Szoktunk beszélgetni a jövőről, gyerekek, család, ház, házikedvencek, stb. Tudja, hogy nekem fontos a házasság, olykor szoktunk gyűrűket is nézegetni. De mégsem kérte meg még mindig a kezem... mindig azt mondja, hogy "majd ha eljön az ideje", hiába kérdezgetem. Ismerősök szerint azért nem jegyzett még el, mert még nem diplomáztam le (elhúzódott a suli, ezt most hosszú lenne leírni, de az idő alatt teljes állásban dolgoztam). Szerintetek?


Én 25 vagyok, ő 27.


2015. dec. 27. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

Nem értem miért kell egy kapcsolatot megpecsételni gyűrűvel. Ez csak egy tárgy, nem lesz tőle erősebb a kapcsolatotok. Nő vagyok, mégsem kívánok ékszert az ujjamra. Álljatok már le ezzel a hülyeséggel.

Valószínűleg ő még nem érzi azt, hogy meg kéne pecsételni a sorsotokat, ennyi. Várj aztán majd eldönti mit akar. Emiattne érezd magad frusztráltan.

2015. dec. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Őszinte legyek? Fogalmam sincs. De talán ha vele megbeszélnéd.
2015. dec. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem ne kattogj ezen annyira, ha megbeszéltétek és neki is fontos a házasság, csak szerinte még nem jött el az ideje akkor nem kellene sürgetni, mert utána már nem fogsz neki örülni annyira, ha csak azért kéri meg a kezed, mert kierőszakoltad.
2015. dec. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is elhúzódott az egyetem, és azt mondta, hogy előbb fejezzük be, és majd utána, mert nála így jön sorrendben. 6,5 éve voltunk együtt, mikor megkért, ebből 3 éve éltünk együtt.
2015. dec. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

ez hülyeség! Az egyetem az egyetem aminek semmi köze a párkapcsolathoz! Két külön dolog! diplomához nem jár párkapcsolat automatikusan az oklevél mellé....szóval diploma előtt is nyugodtan lehet eljegyzés sőt házasság is, hiszen az egyetem nem megy sehova :-)


Én egyetemistaként lettem vőlegény és házasodtam meg még mindig egyetemista vagyok házasként :-) Házasemberként is lehet vizsgázni nem tiltja semmilyen törvény, hogy nem mehetsz vizsgázni ha házastársad van!

Ja előbb diploma..majd munkahely..meg kacsalábhonforgó palota és 78 évesen talán lehet nősülni..itt mindenki a célokat kergeti aztán közben elmegy az élet....sok diplomás állással rendelkező ismerős egyedülálló és azon sír hogy nincs senkije pedig lehetne vidám is hiszen a diplomája szereti őt és a pénz visz neki kávét reggel az ágyába és kérdi meg este hogy hogy telt a napod :-) Eddig is éltem házasként is élek..és majd diplomás házasként nem nulláról bohóckodok az eljegyzéssel meg akkor most mi járunk hülyeséggel...


Az egyetemi diploma megszerzése csak egy kifogás!

Majd ekkor majd akkorból sose lesz semmi csak időhúzás!


Ráadásul "csak" eljegyzésről lenne szó.....szóval ez az egyetemet fejezd be röhej.....menyasszonyként is belehet fejezni...jegyben járni éveket másabb mint csak barátnő státuszba lógni a levegőbe éveket!


Ha nekem a feleségem eljegyzéskor azt mondta volna, hogy amig nem fejezem be az egyetemet nem jön hozzám ott helyben szakítok és keresek olyan nőt aki engem szeret, magamért szeret, mint embert szeret és nem majd a leendő diplomás valakit..mert akkor annyit ért a kapcsolat is! Érdek és számítás!

2015. dec. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Legalább 10 ilyen kérdést olvastam itt a GYK-n, csak decemberben:

"mindig azt mondja, hogy "majd ha eljön az ideje", -ezeket kb mindenki úgy értelmezi, hogy esze ágában sincs, de annyi becsület sincs benn, hogy ezt kimondaná.


Olyan kérdés is volt, ahol a pasi újabb és újabb feltételeket szabott: ha diploma, ha állás, aha teljes állás... mittom én.

Az eljegyzés egy érzelmi gesztus, a családalapítás első lépése, fel nem tudom fogni kinek jut eszébe ezt iskolai végzettséghez kötni.


Nekem nem párkapcsolati viselkedés az, ha az egyik tudja, mit szeretne a másik, de tesz rá, magasról. Mindegy milyen ügyről van szó.

2015. dec. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na nézd csak:

EZ a szerelmes férfi viselkedése:


http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__eljegy..

2015. dec. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés. 7 éves párkapcsolatnál egyáltakán nem irreális elvárás, hogy tisztázzuk, van-e közös jövőnk. Szerintem ilyenkor érdemes feltenni a kérdést, hogy egymással képzeljük el azéletünket? Ha igen: házasságban vagy anélkül? Az eljegyzés egy nagyon szép formája ennek a szándéknak a kinyilvánításának. Sajnos, ahol ez sok évnyi együttélés után még mindig kérdés, és újabb és újabb feltételekhez kötik, ott benne van a levegőben, hogy az egyik fél még mindig nem döntötte el, hogy azzal a másikkal akarja-e leélni az életét, vagy sem. Nem a gyűrű vagy a papír a lényeg, de ezt a döntést meg kell hozni. Az már egy más kérdés, hogyan fejezem ki ezt a párom felé.
2016. jan. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!