Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért nem szólhat bele egy nő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem szólhat bele egy nő a saját kapcsolatába?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy ha egy nő az mondja "gyere babám házasodjunk össze", akkor az kierőszakolás, hisztizés, belekényszerítés, viszont ha egy férfi mondja: "gyere babám házasodjunk össze",akkor az öröm bódottá és mindenki a fellegekben és romantikus és hűha. Közben sok szerencsétlen nő 5-6-8 évig vár vár vár. Persze szóba hozni nem lehet, mert az erőltetés és hiszti!!!

De tényleg! Mert iszonyú romantikus ha a férfi megkéri a nő kezét. De azért kitolódott már a korhatár a házasságokban, és 5-6 év együttélés után 27 évesen is ciki ha a nő végre a sarkára áll? Ha egyszer a pasi nem, mert van valami oka? Miért csak a férfinek van joga házassági ajánlatot tenni? A nő pedig legyen csak kiszolgáltatva.

/természtesen ez CSAK házasságpárti beszélgetés, a házasság hülyeség téma nem idevágó most:) /

Eljegyzésről olvastam kérdéseket ez elméleti kérdés, csak érdekel:)


2016. máj. 9. 19:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
62%
Mert oszinten szolva, ha a pasi 6-7 ev utan tovabbra is halogatja a dolgot, es a nonek a sarkara kell allnia hogy tortenjen valami, akkor ott az bizony ki lett kenyszeritve (mert a pasas maskulonben nem vette volna el, csak mondjuk kapott egy ultimatumot es betojt hogy esetleg vege lehet a kellemes langyos viznek) es eleg szanalmas szegeny nore nezve.
2016. máj. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
35%

Én is nő vagyok, viszont eszembe nem jutna megkérni a párom a kezét, pedig már 8 éve együtt vagyunk, és hogy őszinte legyek, nem is egy papírtól vagy gyűrűtől fogunk még közelebb állni egymáshoz. Mi ez a fenemód nagy esküvőhiszti? Mert az, főleg a nők részéről, nem feltétlen kell ahhoz, hogy szeressétek egymást.

És, hogy miért a férfi a nőt és miért tolódott ki? Egyszerű a válasz. Ha már minden másban empancipálódott a nő, legalább ebbe ne. Valamiben meg kell tartani a férfi női eredeti kontextust. És miért tolódott ki? Mert a nők is tanulnak, dolgoznak, le akarnak tenni valamit az asztalra mielőtt a családra terelnék a gondolatot. Plusz ott van a szex is. Régen addig vártak vele amíg az első házasság meg nem köttetett, manapság meg 5-10 partneren túl van már az illető mire férjhez megy. Ami hozzáteszem nem baj, mert szar szexuális élmények között élni rossz. De míg régen várták, hogy lefekhessenek egymással és ezért sürgessék az egybekelést ma már ez is sincs.

Én inkább úgy tettem volna itt fel a kérdést, hogy miért akarnak a nők annyira férjhez menni? Miben más egy gyűrűvel bélyegzett kapcsolat mint anélkül?

2016. máj. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%

Ha a nő értelmesen elmondja azt, hogy ideje a házasságnak az nem hiszti, hanem egyenes beszéd.


A baj azzal van, amikor CÉLOZGAT, hogy a Julit is eljegyezték, HISZTIZIK hogy demikormárésmérnemmostésjajjjegyezzmárelléccciléccilécci, naponta kb.


Az értelmes, egyenes beszéddel nincs gond.

2016. máj. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
11%

Azért, mert más területen meg a nőknek van túl nagy előnye: ti akkor dugtok, amikor akartok.

Sztem ez így fair.

2016. máj. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%

Én mondjuk az egész hűhót nem értem, a párok lassan csak a nyilvánosságnak csinálják a műsort, ahelyett, hogy tényleg végiggondolnák, hogy ez az ember-e az, akivel örökre, hűségesen együtt tud maradni. Mert már X éve együtt vagyunk, vagy mert ennyi idős vagyok, vagy mert fiatal anyuka akarok lenni, ezek nem valós érvek.


Mi a férjemmel nem kértük meg egymást, meg nem volt eljegyzés sem, megbeszéltük együtt, hogy mindketten megtaláltuk a másikban azt, amit kerestünk, hogy törekedni fogunk ennek az állapotnak a fenntartására, aztán kértünk időpontot az anyakönyvvezetőnél és szép csendben összeházasodtunk. Idén lesz a 9. évfordulónk, eddig semmi rettenetes balhé nem volt köztünk. Így kellene ezt, nem másokat, meg mások elvárásait méricskélni, fiúk-lányok.

2016. máj. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Élettársi kapcsolat ugyanaz, mint a házasság csak több papírmunkával. Mondjuk az igaz, hogy nincsenek kellemetlen helyzetek és lealacsonyító hagyományok.
2016. máj. 9. 20:04
 7/20 anonim ***** válasza:
51%
Mert a férfi a domináns, ő irányít, de őt nem lehet irányítani, bla bla bla...
2016. máj. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg kell beszélni ki mit akar mikor. Ha pedig eljön akkor lehet számonkérni úgymond.

Pont a napokban volt egy kérdés: ki örököl ha a férfi és a nő csak együtt él tizenXévet, vesznek házat, autót fele arányban stb (és nincs gyerekük még) ha az egyik fél meghal? Mivel élettársi kapcsolat hivatalosan csak azonos neműek között van már. Így a szülők örökölnek minden hisz te lényegében senki vagy... Azért a házasság nem csak papír.

2016. máj. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Wiki szerint A legfontosabb különbségek, hogy a bejegyzett élettársak nem vehetik fel egymás nevét, nem fogadhatnak közösen örökbe és nem vehetnek részt mesterséges megtermékenyítésbe. Azért ez elég meredek különsbség:S

Minden mást amúgy is külön-külön kell hivatalosítani + élettársi kapcsolatból semmivel nem könnyebb kilépni.

Minden ilyen hivatalosítás nélkül együtt élni valakivel, lakással, gyerekkel, közös vagyonnal szerintem bátorság:D

De én nem észérvek miatt fogok házasodni:)

2016. máj. 9. 21:45
 10/20 anonim ***** válasza:
83%

Aki 5-6 évig vàr kussban az egyszerűen csak buta. Megkérni egy férfi kezét , nos az megalàzó igen.

Beszélgetést kezdeményezni a kapcsolat jövőjét illetően, hàzassàgi szàndék stb teljesen normàlis, nem hiszti. Remélem érzékeled a különbséget.

Amelyik pasi nen hajlandó érdemben beszélni erről, terel, kifogàsokat sorol, azzal jön hogy majd, meg hogy ha majd eljön az ideje, nos az is vàlasz, csak épp a nők szàmára nem kedvező. Vagy nem hajlandó venni a jeleket a nő, hogy ez egy burkolt nem, időhúzás , és tovàbb vàr a semmire.


Csak azt a nőt lehet àtverni így, aki hagyja magàt.

2016. máj. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!