Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Az mitől függ, hogy melyik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az mitől függ, hogy melyik ujjon van a gyűrű?

Figyelt kérdés
Mármint sok olyan embert látok, akinek pl a karikagyűrű a jobb kezén van, valakinek a bal kezén..de olyat is hallottam ,hogy lánykéréskor a balra kell húzni, esküvőkor meg átkerül a jobbra, és a karikagyűrű azon lesz..akkor hogy is megy ez? Vagy csak kinek hogy kényelmes?

2016. júl. 8. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Régen tényleg úgy volt ahogy leírtad, de ma már nem foglalkoznak vele ennyire és sokan ott hordják ahol kényelmes
2016. júl. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És amúgy esküvő után is hordják az eljegyzésit is meg a karikát is általában?
2016. júl. 8. 23:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Anyukám mindkettőt hordja
2016. júl. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én a balon hordom, esküvő előtt is ott hordtam. A jobb kezem gyűrűsujjára nem férne rá és csak ezért nem szeretném elvinni méretet állítani.
2016. júl. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Van valami hagyomány, de ma már gyűrűwebáruházaknál is látom magukat ajánló meg a témával foglalkozó bejegyzésben, hogy ott hordd, ahol kényelmes, ma már nincs jelentősége.

Ismertem egy párt, a menyasszony eljegyzéskor és esküvő után is ugyanazon a kézen hordta a gyűrűt, mert más méretű a két kezén a gyűrűsujja és nem akarták a méretet igazíttatni. Megvették arra, amin asszonyként is hordani fogja és pont.

Ismerek egy nőt, akinek pedig az egyik keze nem fejlődött ki rendesen, egy csonk van ott neki, így született, úgyhogy neki nincs másik kéz variáció. :-)

Egyik kolléganőmnek meg olyan vékonyak az ujjai, hogy a középső ujján hordja a gyűrűt, mert az annyival vastagabb a gyűrűs ujjánál, hogy arról nem esik le.

2016. júl. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én is láttam olyat is, aki a középső ujján hordja..:) Csak mivel tudom a hagyományt, néha megnézem, hogy kinek melyik ujján van, és egyáltalán nem passzol. Azért találtam érdekesnek. :)
2016. júl. 9. 11:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a bal kezemen hordtam a karikagyűrűt, jobbon az eljegyzésit, esküvő után pedig megcseréltem. A párom viszont nem cserélte meg, mert a bal kezén mert ott kényelmesebb. Persze megnagyobbíthattuk volna, de szerintem tök mindegy. Úgyh néha ilyen egyszerű prózai oka van.
2016. júl. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az ujj vastagságától függ.
2017. jan. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!