Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kötőjel nélkül nincs lehetőség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kötőjel nélkül nincs lehetőség dupla vezetéknévre?

Figyelt kérdés
Tudom hogy hivatalosan csak kötőjellel vehető fel a párom neve a sajátom mellé, de az érdekelne, valamilyen külön kérvénnyel vagy procedúrával van-e lehetőség ezt kikerülni. Tudom, nem olyan egetverően nagy dolog, de nekem fontos lenne.
2020. jan. 10. 09:58
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Ha a leendő férjed vezetéknevét+a sajátodét akarod felvenni az csak kötőjeles formában lehetséges.Ha nem lenne ott a kötőjel nem is különülne el a két vezetéknév,akár saját neved is lehetne ilyen módon.


Miért zavar ez Téged?

Csak a férjed vezetékneve+ az utóneved névviselési formában nem gondolkodsz?

2020. jan. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
És ha simán az esküvőtől függetlenül (előtte vagy utána) egyszerű névváltoztatási kérelemmel megváltoztatod a neved a kötőjel nélküli változatra?
2020. jan. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A kérdező pont a házasságkötés után viselt névre kérdezett rá. Szerintem ezt nem engedélyezik névváltoztatás formájában sem.
2020. jan. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

# 2


Nem lett volna olyan rossz tipp, de ha a házastársa vezetéknevére akarja megváltoztatni, akkor is csak simán tudná felvenni. Arra meg nem kell külön procedúra, hanem simán felveszi a férje vezetéknevét.


A másik opció pedig a kötőjeles. Olyan nincs, hogy megtartja a saját vezetéknevét is, meg felveszi a másik vezetéknevét is, de nem kötőjellel, hanem kötőjel nélkül.. (Az utónénvél van)

2020. jan. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Nem értem, miért nem jó, amit mondok. Tegyük fel Kis Eszter fel akarja venni a Kovács nevű férje vezetéknevét. Ezt a házasság keretin belül megteheti többek közt úgy, hogy lehet Kovács Eszter vagy Kovács-Kis Eszter, de utóbbi nem lehet kötőjel nélkül, holott a kérdező így szeretné. Miért csinálhatná azt, hogy házasságkor nem kér névváltoztatást, helyette akár esküvő előtt, akár esküvő után egy sima névváltoztatási kérelemmel megváltoztatja a nevét Kovács Kis Eszterre?
2020. jan. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nincs erre kérvény vagy procedúra.

Kiss Nagy Éva nem lehetsz, csak kötőjellel.

2020. jan. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja értem már, közben rákerestem. Tehát azért nem lehet, mert Magyarországon hivatalosan egy kéttagú családnév esetében a két tagot mindig kötőjel köti össze. Mindegy, hogy házasság vagy nem házasság miatt van valakinek kéttagú családneve.
2020. jan. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor nincs erre lehetőség sehogy sem, sajnos ettől tartottam. Mindenesetre köszönöm a választ mindenkinek!
2020. jan. 11. 10:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Kéttagú saját családi név lehet kötőjel nélkül is,de házassági név nem.
2020. jan. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!