Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Egy kb 250 fős esküvő óriási?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy kb 250 fős esküvő óriási? Kb mennyiből és még fontosabb, hogyan lehet megszervezni?

Figyelt kérdés

Nem a covid alatt lesz az esküvő!!


Páromnak is és nekem is hatalmas a család és a nagy korkülönbségek miatt figyelembe kell venni a "család családját".

Csak egy példa: a saját keresztszüleim. Édesanyám testvére és felesége, ketten vannak és 2 gyerekük van, akik az unokatestvéreim. Velük tartjuk is a kapcsolatot, de van köztünk (a fiatalabbal) bő 10 év korkülönbség. Az egyik gyereknek férje és 2 gyereke, a másiknak felesége és 1 gyereke van már, így a 4 tagú családból rögtön 9 fő lett. Nem illik a keresztszüleim és az unokatestvéreim meghívni, úgy, hogy az unokatestvéreim férjét/feleségét és gyermekeit nem hívjuk. És ez sok rokonnál előfordul azok közül, akikkel tartjuk a kapcsolatot.

Egy szó mint 100, csak a menyasszony családja (szortírozás után, mikor kihúztuk azokat akikkel nem tartjuk a kapcsolatot) közel 100 fő, az enyém majdnem 80. Ahol számíthatunk partnerre, már bele van számolva a +1 fő, szóval lehet kevesebben lesznek, ellenben nincsenek benne barátok és a "járulékos költségek" (pl ugyanúgy adunk enni-inni a zenészeknek, fotósoknak, stb).

Hogyan lehet egy ekkora esküvőt megszervezni? Ha egy szimpla falusi sátras esküvőt nézünk, mennyiből lehet megszervezni? Persze tudom, utóbbi igény függő, hisz már csak az esküvői ruhán sok múlik, lehet bérelni, használtan venni vagy újonnan venni, az új is lehet 150.000 forint meg 1 millió is.

Akinek hasonlóan nagy esküvője volt, mennyiből tudta kihozni (és melyik évben)?

Tippeket is elfogadok privátban, hogy mire figyeljünk oda. Előre köszönöm a válaszokat.



2020. dec. 29. 11:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
33%
Minek?
2020. dec. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Neked szerencsére nem kell tudnod hogy hogy lehet egy ekkora esküvőt megszervezni, mert ha nem akarod hogy katasztrófa legyen a vége, rábízod egy rendezvényszervezőre. Annak a gázsija már nem lesz olyan jelentős az 5m+ költségvetés mellett.
2020. dec. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
37%
ez egy jo nagy eskuvo, igen. szerintem, ha igenyesen akarod, 2 millio alatt nem uszid meg, de ez csak az also hatar. vagy rabizod egy. eskuvoszervezore vagy kezetekbe veszitek a dolgog, nem lehetetlen, tobb baratnom is maganak is szervezte meg. igazabol nagy ‘esz’ nem kell hozza, csak sok ido, idegrendszer es nemi rendszerezo kepesseg. de ha nem gond az plusz 2-300 ezer, akkor inkabb bizd egy hivatasosra, de szerintem az eskuvoszervezok irrealisan tul vannak arazva.
2020. dec. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
#3 mi alapján jött ki nálad a 2 milliós összeg mikor én is egy kicsit alullőttem az 5 millióval?
2020. dec. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

250 fő? Az gigantikus. Pont most beszéltem egy dj-vel, azt mondta az átlag 50-60 fő.

Ha nem falusi, bográcsos, asszonyok által sütött sütis esküvőt csináltok, ez egy vagyon lesz.

Mi most kezdtük a szervezést. Kb. 80-90 fő, egy kozépkategóriás áru helyen (értsd: ha nagyon keresel, biztos van olcsóbb, de nem sokkal). 3.5-4 millió környékére fog kijönni úgy, hogy nem lesz ceremóniamester, dj lesz, nem zenekar, a meghívókat mi tervezzül és csak egy nyomdában kinyomtattatjuk és a legolcsóbb, de még jó minőségű fotóst szeretnénk...

Annyi, hogy nekünk van benne szállás, ami kapásból kB 500 ezer forint. De akkor is 3-3.5 millió, inkább 3.5.

2020. dec. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%
#igazad van, alullottem a 2 millioval. abbol indultam ki, hogy ismerosom 100 fos eskuvoje volt kb 1-1.5 millio. de valoszinu, akkor 2-nel tenyleg tobb lesz..
2020. dec. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
4-esnek ment elozo valaszom, lemaradt
2020. dec. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

#6 hát igen, elég empírikusra sikeredett. :)


Amivel érdemes számolni, 2-2,5 nm/fő az ültetési rendtől függően, plusz tánctér. Tehát eleve kell egy 750+ nm alapterületű terem. Egy gyakorlott rendezvényszervező kapásból tudja hogy mely helyek jöhetnek szóba, míg te végigböngészheted/végighivogathatod a szolgáltatókat. Most az egyik oldalon olvastam, hogy jelebleg egy esküvői díszvacsorára 15.000/fővel érdemes számolni + 5000 az ital. Ezt lehet hogy ki lehet hozni olcsóbban is, de kaptak 90.000/fős ajánlatot is. Egyszer voltam egy esküvőn amit hangárban tartottak és különbusszal vittek oda, ami reggel 10-kor indult és mar felszállaskor kínálták a jägert. Volt szabadtéri állófogadás melegentartós svédasztalról, meg fagyi. A busz azért érdekes, mert ha mindenki autóval jön, hova rakod azt az 50+ autót?


Egy zenekar egyébként sokat tud dobni, 250 főnél lehet nem is érdemes rajta spórolni.

2020. dec. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, 250 főre az is kérdés, hogy hol találsz egyáltalán helyet. Szerintem relatíve kevés olyan van az országban, ahol ennyi ember elfér. Ahol nekünk lesz, ott van egy elég nagy terem, de az is 100-200 főig jó. És igen, az étel-ital 18-20 ezer ft/fő, ennél kevés olcsóbbat találsz, drágábbat sokat:D

250 ember...atya úr isten:D

2020. dec. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a létszámmal az is szívás, hogy sokan tudják a plusz 1 fők visszamondani.


Pl. Nálunk 120 és 80 között ingadozott a létszám, elég rossz volt így helyszínt keresni, mert a többség 100 főig meg 150-ig van, nyilván az utóbbiban elveszik a 80 ember, az előbbibe meg nem fér be a 120 fő. Egy esküvőszervező tényleg érdemes lesz, viszont akkor plusz 500 ezerrel számolj mindenképp.

2020. dec. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!