Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő tánc? Mennyit illik adni ?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő tánc? Mennyit illik adni ?

Figyelt kérdés

Igazából sose tudtam mi ez meg hogy is van, de elvileg akkor létezik ( kiskoromban pár esküvőn láttam ilyet ) . Szóval a menyasszony az idő elteltével már menyecske ruhában, és a vőfély bejelenti a dolgot? Vagy hogy szokott lenni ? Illetve mennyi az amit szoktak ilyenkor adni ?


Lassan esküvő előtt állunk és nem rég felvetettem ezt témának a paromnak . Többen jeleztek is már, hogy tancolnanak ilyen keretek között velem az esküvőn, de nagyon nem vagyok tisztában ezzel. Volt valakinek ilyen ? Hogy működik? Hogy illik kivitelezni ? Mennyi a normális ( elfogadható ) összeg ? ( mármint nem azért, mert hű de sokat várok, inkább szervezés szempontbol )


Koszonom a válaszokat :))



2022. júl. 26. 03:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%

Nem Magyarok vagytok, vagy eddig barlangban éltetek?

Esküvőre készültök de azt se tudjátok mi merre hány óra. Nézegessetek esküvős videókat, ha lesz vőfély az is megkönnyíti a dolgot. Gondolom a családban volt már lakodalom, kérdezzétek őket, milyen tapasztalataik vannak. Az összeget azt a meghívott vendég dönti el, mennyire áll hozzád közel, mennyire elégedett a kiszolgálással például. Legalábbis nekem fontos hogy élvezhető, változatos legyen a menű, a zenekar pedig húzza a talpalávalót rendesen.

2022. júl. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem neked kell az összeggel foglalkoznod, majd a vőfély ott áll a vajlinggal...

Amúgy a naszajandekba szánt pénz egy részét dobják be és azt így nem a borítékba teszik

5 éve voltam utoljára esküvőn, akkor 10k táncoltam a menyasszonnyal

2022. júl. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

A koszorúslányok vagy a vőfély áll egy letakart nagy dézsával / üsttel stb. (Stílustól függ). A menyasszony nem csinál mást, csak táncol. Mindig azzal aki odmaegy es idealisan elotte penzt dob a dezsaba. Azt kb senki nem latja mennyit.

Nalunk a csoor egyetemistak ezrest adtak, gazdag nagybacsi 20ast

2022. júl. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk éjfél körül szokták, de ha rövidebb a lagzi, akkor hamarabb.

A vőfély vagy egy talpraesettebb rokon fog egy vájlingot vagy egy fazekat, ami le van takarva kis terítővel. És egy fakanállal üti az oldalát és bekiabálja, hogy "eladó a menyasszony". És akkor megy a zene folyamatosan és sorba jönnek táncolni a menyasszonnyal, előtte meg bedobják a nászajándékba szánt pénzt az edénybe. Nálunk az egész nászajándékot ide szokás dobni, tehát mindenki annyit dob, amennyit náaszajándéknak szán. De van, ahol külön adnak borítékot, nem ekkor.

Nálunk az szokás még, hogyha elfogytak a táncolók, akkor utoljára a vőlegény megy, bedob egy krumplit vagy hagymát az edénybe, majd a menyasszonyt felkapja és kiviszi. Ilynkor szoktak átöltözni menyecskébe.

2022. júl. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
11%
Most mi a probléma, hogy le lettem pontozva? Mert akkora marhaságot kérdez, mintha a holdról jött volna? Nagyon talpraesett vagy, tuti jól szórakozik majd mindenki.
2022. júl. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Kérdezni jött, mert valamiről fogalma sincs. Tudod, az a címe a weboldalnak, hogy gyakori kérdések. Ha segíteni nem tudsz,nem akarsz, akkor oltogatni feleslegesen jöttél.
2022. júl. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
#5 A bunkó beszólásod miatt pontoztak le, mert a normális emberek nem tudják hová tenni ezt a primitív stílust - amit az újabb hozzászólásodban is használtál.
2022. júl. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk úgy volt, hogy nagyrèszt pénzt kaptunk. Ezt borítèkban, a menyasszony tàncnàl dobtàk egy dobozba. Itt az a szokás, hogy a vőlegèny is tàncol. Pl. Férj megy a menyasszonyhoz, addig a felesèg a vőlegènnyel tàncol. Menyasszonytànc előtt èrkezik a torta, a menyasszony előbb az anyósànak visz egy szeletet, aztán az anyukàjànak, aztán a vőlegènynek. Ezután egyik tanú, keresztanya, vagy nagynèni szeleteli, és ahogy jön a vendèg a tàncból, úgy adja àt. Ha vége a tàncnak, elmennek àtöltözni, azután van egy új asszony tànc. Ez csak annyi, hogy a nàsznèp hàzas nő tagjai, körben tàncolnak az új asszonnyal. De ezek tàjegysègenkènt eltèrnek. Így jobb, ha a csalàdodat kèrdezed meg. Az, hogy mennyit fogsz kapni, azt nem lehet megsaccolni. Ez nagyban függ a csalàdtól, rokonoktól. Hallottam olyat már, hogy üres borítokot is talàltak a kondèrban. Mi nem kèrtük, nem volt pènzkèrő vers, kívánság lista. Mi azt mondtuk mikor kèrdeztèk, hogy minek örülnènk, hogy annak, ha eljönnek és velünk ünnepelnek, nem kérünk, és nem várunk semmit. Sok boldogságot!
2022. júl. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat ! :)


#1, én nem pontoztalak le, csak most néztem meg a válaszokat. De fel sem. Nem kell hülyének nézni ..:) Egyszerűen rég voltam esküvőn, cirka 16 éve, kislány voltam még, nem erre figyeltem. A többi rokon vagy nem esküdött, vagy egyedül van, nálunk ritka az esküvő, a barátaim pedig szintén előtte állnak még. Ennyi :)

2022. júl. 27. 13:16
 10/11 A kérdező kommentje:
+ családot nem akarom kérdezni, mert akkor tuti mindenki rá repül a témára, pedig egyelőre csak nézelődünk, számolgatunk. Egyszer véletlen elhintettem, több hónapig ment a kérdezősködés … :)
2022. júl. 27. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!