Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Papi esküvőre csak templomban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Papi esküvőre csak templomban van lehetőség? Hogyan tudok olyan papot találni (szhely környékén) aki beszél angolul és magyarul is?

Figyelt kérdés

2022. szept. 29. 18:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%

Nem, de sok csak ott vállalja.


A papok is ismerik a Google fordítót.


Feláras lesz. Nem vicc!

2022. szept. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

Találni? Ember, templomi esküvője annak legyen, aki hisz. Minden vasárnap ott van a templomban. Ha ott lennél, ismernéd a papokat, tudnád, melyik tud angolul.

Tudtad, hogy gyónni kell előtte? Ha együtt élsz a pároddal, szexeltek házasság előtt, meg kell gyónnod, és csak akkor ad össze a pap.

Ha ilyen messziről indítod, hogy még a papjaid se ismered, hosszú út áll előtted... mondanám, hogy dicséretes, hogy legalább el akarsz indulni, de ha tényleg fontos, akkor ezt komolyabban kellene gondolnod.

2022. szept. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez 2 kérdés.


"Papi esküvőre csak templomban van lehetőség?"


Nem. Ha meg tudod vele beszélni, lehet pl. egy erdei tisztáson is. De lehet, hogy csak sokára találsz ilyen papot.


"Hogyan tudok olyan papot találni (szhely környékén) aki beszél angolul és magyarul is?"


Ha ismeretségi körödben nem tudsz ilyet felkutatni, akkor jobb híján rákérdezel, amikor fölveszed vele a kapcsolatot. De szerintem a 40 év alattiak döntő többsége beszél. Legalább olyan szinten, hogy angolul is meg tudja tartani a szertartást.

2022. szept. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
4%
Ez így nem jó. Minden nyelven kell 1-1 pap jelenléte, és külön pápai jóváhagyás.
2022. szept. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
Na de melyik felekezet? Minket evangélikus ad össze és meg se vagyok keresztelve.
2022. szept. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

5.


"...és ezt nevezzük úgy, gyerekek, hogy képmutatás...!"

2022. szept. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%
2-nél a pont. Egyetértek teljesen!
2022. szept. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Papi esküvőre csak templomban van lehetőség?"

Mármint amikor pap házasodik? :)) Mert az a papi esküvő...


Ha egyházi házasságkötésre gondolsz (mivel papot írsz, így feltételezem katolikusra gondolsz), akkor a kánonjog 1118. kánonja értelmében:

"2. §. A házasság más alkalmas helyen való megkötésére a helyi ordinárius engedélyt adhat."

Tehát meg kell kérdezni az esketést végző papot, aki a püspökségtől kér hozzá engedélyt. Ha ezt megkapja, akkor köthettek máshol egyházi házasságot.

Nyilván a nyelvi kérdést is érdemes hamar tisztázni. Fiatalabb atyáknál szerintem ez nem lesz probléma. A teológusi végzettség egyetemi diploma, kötelező hozzá legalább egy középfokú komplex nyelvvizsga.

2022. szept. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%
6os nem én akartam a templomi esküvőt, a párom ragaszkodott hozzá.
2022. szept. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi az értelmes válaszokat:)


Kedves Háborgó Hívő emberek.....

Ha azt hiszitek hogy az emberek azért házosdnak tempolmban mert annyira hívők akkor nagyon nagyot tévedtek, az emberek többsége azért házasodik ott mert ez a megszokott és szép. A legtöbb fiatal manapság egyáltalán nem jár templomba a legtöbbnek az esküvője mégis ott van, nagyon naív dolog azt hinni hogy ők minden vasárnap járnak...

Amúgy meg az én falumban egyik pap sem beszél angolul...

2022. okt. 2. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!