Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit gondoltok, ez így gáz?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok, ez így gáz?

Figyelt kérdés

Jövőre lesz az esküvő. A vendég lista elég kényes. Sok rokon utálja a másikat, illetve van akikkel én sem jövök ki jól. Kezdve az apukám feleségével. Nem fogom meghívni. Ez már bizonyos, de apukám vajon megérti? Vagy eljön majd?

Illetve kollégákat is hívtam, de hatból három húzta a száját a lagzira,pedig örülnék ha jönne. Ugyanakkor ha így állnak hozzá, arra gondoltam azokat az embereket a lagzira nem is hívom csak a szertartásra. Ez mennyire gáz? Ki hogy csinálta és mi lett belőle?

Megkaptam sokszor, ne érdekeljen hiszen az én nagy napom. Vagyis a mi nagy napunk, de fogalmam sincs. Annyiszor dolgoztam már át a vendég listát... Segítség!



2022. okt. 19. 19:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Túlbonyolítod.

Apádat ne sértsd meg, a feleségét viseld el.

Csak azokat hívd, akikkel személyesen mély barátok vagytok. Ez kollégákra is vonatkozik. Nem kell mindenkit meghívni.

A rokonok közül is azokat, akikkel jóban vagytok. Ez a ti ünnepetek.

A meghívó mellé szokták mellékelni a vacsora meghívás kártyáját. Előre meg kell kérdezned, hogy számíthatsz-e a vacsorán a megjelenésükre, a rendelés miatt.


Ha vannak, akik nem nagyon viselik egymást, ültesd őket egymástól távolabb.

Ne legyen később rossz utóíze, hogy fölöslegesen megsértetted pl az apádat. Megalázó, ha csak őt hívod. Ne tedd.

2022. okt. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Nekem ugyan nem volt ilyen problémám, de a legjobb barátnőmnek igen. Ő meghívta az apját, de az apja élettársát nem. Az apja eleinte puffogott, de végül eljött az esküvőre a nő nélkül. Ha apukád igazán szeret és fontos vagy neki, akkor meg fogja érteni ha nem akarod a feleségét az esküvődön látni mert nem jössz ki vele.

A kollégákat meghívni csak a szertartásra szerintem egyáltalán nem gáz, nyilván ilyen esetben viszont számítani kell arra hogy tőlük nem lesz nászajándék. Ezt a meghívóban feléjük akkor kommunikálni kell hogy csak a szertartásra hivatalosak, így nem lesz félreértés.

Azokat a rokonokat, akikkel nem vagytok jóban, egyszerűen nen kell meghívni és kész.

2022. okt. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Vedd úgy mintha egy sima kerek évfordulós szülinapi parti lenne, akkor kit hívnál meg? (mégha lagi - ha minden jól megy - csak egy van)

Igen, a ti napotok, ti döntitek el kit hívtok kit nem. Viszont... a jelen cselekménye kihat a jövőre. Ez egy jelzés annak akit nem hívsz, hogy gondolkozol róla (nem a jövőbeli jó viszonyt segíti elő). Amilyen az adjon, olyan a fogadj... Ezt kell mérlegelned.

Apádat két tűz közé szorítod. A te dolgod eldönteni, mérlegelni hogy mekkora kompromisszumot vagy hajlandó bevállalni.

2022. okt. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Apám felesége kijelentette párszor, nem vagyok családtag.

Azt is, hogy nem fognak semmit belefizetni az esküvőbe. Nem is kértem, eszembe nem jutott.

Szóval akinek nem vagyok családtag, ő ne legyen ott. Akkor sem, ha apám felesége.

Anyám párját hívom, de őt kedvelem. Pedig vele is volt konfliktusom, de sokkal rendesebb velem.


A kollégáknál inkább az a kérdés, hogyha hívok hatból hármat a lagzira aki szívesen jönne a maradék hármat pedig csak a szertartásra, mert a lagzinál húzták a szájukat az mennyire elfogadható?

Bár, persze csak kollégák. Lehet jobb lenne mindegyiket csak a szertartásra hívni, hogy ne legyen sértődés... Ezt nem tudom eldönteni. :/

2022. okt. 19. 19:59
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
1, szerintem ha ennyire nem szeretik egymást a feleségével azt pont az édesapjának kéne megértenid.
2022. okt. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Tök egyszerű: akit ott szeretnél látni azt meghívod és mindenkivel közlöd, hogy aki egy napra nem tudja a kedvedért félretenni a problémáit (a másikkal) az maradjon otthon. Akit nem szeretnél ott látni azt ne hívd meg, de fogadd el ha lesz aki így nem megy.
2022. okt. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Ha egyes rokonok nem kedvelik egymást az nem a te gondod, de jó ötlet távolabb ültetni őket egymástól ahogy írta előbb valaki.

Nehezebb az apukád felesége. Szerintem attól is függ hogy milyen viszonyban vagy apukáddal. Ha nagyon jóban akkor egy általános beszélgetés alkalmával megkerdezhetnéd tőle hogy el enne e a felesége nélkül az esküvőre. Biztos tudja hogy nem vagytok jóban. Magyarázd el neki hogy azokat akarod hívni akik örülnek a boldogságnak. Reméljük megérti és nem sértődik meg. Az rosszabb ha csak a meghívóból tudja meg.

A kollegákrol annyit hogy van egy olyan érzésem hogy aki nem akar menni az úgyse fog. Azt írtad hogy már mondtad nekik és mindegyiket szívesen látnád a lagzin. Hívd meg őket, aki akar az úgyis fog kifogást találni.

2022. okt. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

Te tudod. Én csak a szertartásra nem hívtam senkit, tudom hogy sok helyen szokás, de nekem nem egy szimpatikus szokás. Akit ott akartam látni az esküvőn, az hivatalos volt a lagzira is, akivel meg nem olyan közeli a viszony, az a szertartást minek is nézné végig. Max ha nem akar lagzizni, nem jön el, de ez az ő döntése legyen.

A másikról pedig csak apud tud nyilatkozni.

2022. okt. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

Én nem hívnám meg ebben az esetben apám nőjét. Gondolom apád is tudja, látja, hogy milyen a kapcsolatotok. Hogy apukád megérti-e, azon is műlik, hogy apukád és közted milyen a kapcsolat, mennyire tudtok erről őszintén beszélni.


"Ugyanakkor ha így állnak hozzá, arra gondoltam azokat az embereket a lagzira nem is hívom csak a szertartásra. Ez mennyire gáz? Ki hogy csinálta és mi lett belőle?"


Nálunk szokás pl. kollégákat csak a szertartásra hívni. Szerintem én több ilyen esküvőn voltam, mint amikor lagzin is. Én nem sértődnék meg. Ha közel lenne és ráérek, akkor mennék. Ha nem, akkor meg nyugodt szívvel el se mennék, még indokolni sem kell.

2022. okt. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%

Kollégákat csak a szertartásra hívnék. De ha szeretnéd őket a lagziba is, meghívod mindet és pár héttel a meghívó átadása után megkérdezed, számíthatsz-e rájuk, mert le kell adnod az étteremben a vendéglistát. Aki nem szeretne menni, majd azt mondja, sajnos nem ér rá és levan a gond.


Apukád felesége... én meghívnám. Ha neki sajnos ennyi esze, hogy a férje lányát nem tekinti családtagnak, az elég baj és fura. De neked nem kell lesüllyedni az ő szintjére és részt venni a hülye játszmájában. Apu, szeretettel meghívunk titeket az esküvőnkre. A banyesz majd vagy részt vesz vagy nem. Te udvarias voltál apukáddal szemben, mert a felesége meghívása apukádról szól, hogy ne üljön ott egyedül a főasztalnál, míg anyukád a párjával. Amúgy sem illik senkit egyedül hívni esküvőre.

Májusban volt az esküvőnk, apukám élettársával évek óta nem voltam beszélőviszonyban. Túltettem magam és azt mondtam apunak, tessék, a meghívótok, szeretettel várunk titeket. Részt vettek, aranyosak voltak és jól éreztük magunkat. Amúgy javult a viszonyunk az élettársával is ettől - barátnők nem leszünk, de a kötelező körök legalább mennek.


Az egymást nem kedvelő rokonok - szintén tapasztalatból - meg külön asztalhoz kerüljenek, úgyis ti állítjátok össze az ültetési rendet.


Olyat ne képzelj, hogy minden odafigyelésed ellenére nem lesz olyan, akinek valaki-valami nem tetszik. Egyéni szoc probléma. A ti esküvőtök, majd mindenki viselkedik és a kedvetekért túlteszi magát, hogy őt tavaly a szomszéd asztalnál ülő Piri néni megbántotta. Felnőtt emberek.

2022. okt. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!