Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Meghívottak listájához lenne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meghívottak listájához lenne néhány illembeli kérdésem. Kit hívjak?

Figyelt kérdés

A páromnak egyszerű mint az 1001, kit hív, de nekem nem. Van néhány kérdésem, kérlek segítsetek az illem szemszögéből!


- Akinek nem tudjuk fizetni a szállását, azt ne is hívjuk, jól sejtem?


- Egy unokatesót (és családját) ne hívjuk, ha 2 tesóját (és családjaikat) (akik szintén unokatesóim) + a hozzá tartozó nagynénéméket nem hívom, jól sejtem?


- Mennyire bunkóság nagybátyámékat vagy nagynénéméket (2-2) meghívni az unokatesóim (és családjaik) nélkül?


- Keresztanyámékat ha meghívom, mennyire bunkóság egy szem fiát és annak kísérőjét nem meghívni, ha gyerekkoromban jóban voltam a fiával? Félek megsértődne, a fia miért nincs meghívva.


2022. nov. 6. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Amiről kérdezel, annak semmi köze az illemhez!

Nyilván szállást neked kell szervezned, az már más kérdés, hogy kinek fizeted ki, az meg, hogy kit hívsz meg, és kit nem, az a te dolgod, nem kellene érdekelnie, hogy akit nem hívsz mit gondol, hiszen azért nem hívod őket, mert nem vagy velük olyan viszonyban, ha megsértődik az magánügye.

2022. nov. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Mi pl csak a szüleinket és testvéreinket hívjuk meg egy polgári esküvőre és pont. Utána elmegyünk velük enni és kész. A barátokkal majd később tudatjuk, találkozunk velük puszira meg sütire oszt' kalap.


Abba gondolj bele, hogy te fizeted ki mások szórakozását, akikkel lehet csak 3 mondatod váltasz az este. De minek? Én is az első válaszoló véleményét osztom, hogy akikkel hébe-hóba váltunk pár szót, szülinapon küldünk egy sms-t, vagy még ennyi se, az nem jön. Mert nekik tök mindegy, hogy összeházasodsz, vagy sem. Amennyire lehet, szűkítsétek a kört azokra, akikkel kapcsolatban vagytok, nem utolsó sorban, jóban. Semmi szükség egy esküvőn savanyú arcokra, kommentárokra, 100 éves csontváz történetekre meg ilyenekre.

2022. nov. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

- Akinek nem tudjuk fizetni a szállását, azt ne is hívjuk, jól sejtem?


Én másképp gondolom. Lehet úgy hívni, hogy fizetitek, meg úgy is, hogy nem. Mondjuk, ha fizetitek, akkor illik minden meghívottnak, aki igényli a szállást. Szóval vagy mindenkinek vagy senkinek.


- Egy unokatesót (és családját) ne hívjuk, ha 2 tesóját (és családjaikat) (akik szintén unokatesóim) + a hozzá tartozó nagynénéméket nem hívom, jól sejtem?


Ez nem ilyen egyértelmű. Ha azzal az unokatestvérrel lényegesen közelebbi viszony van, akkor érthető, hogy őt igen, de a testvéreit nem hívod. Viszont az tény, hogy a sértődés benne van a pakliban, különösen, ha a nagynénédet sem hívod. Ha ezt el akarod kerülni, akkor vagy mindenkit vagy senkit ne hívj abból az ágból (nagynéni, férje, 3 gyerekük és azok családja). Ugyanakkor nem biztos, hogy minden meghívott elmegy.


- Mennyire bunkóság nagybátyámékat vagy nagynénéméket (2-2) meghívni az unokatesóim (és családjaik) nélkül?


Határeset. Ha a nagybátyáddal-nagynénéddel lényegesen szorosabb a kapcsolatod, mint a tőlük külön élő, családos gyerekeikkel, akkor érthető. De ha hasonló szintűek a kapcsolatok, akkor nem jó így különbséget tenni.


- Keresztanyámékat ha meghívom, mennyire bunkóság egy szem fiát és annak kísérőjét nem meghívni, ha gyerekkoromban jóban voltam a fiával? Félek megsértődne, a fia miért nincs meghívva.


Igen, ilyenkor illik meghívni a fiát is. A kísérője nem tudom, mit takar. Ha nem menyasszonya vagy felesége, akkor kihagyható.

2022. nov. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem rokonsági foktól függ, hanem hogy kivel milyen a kapcsolatod. Ha jó a kapcsolatod az igen távoli rokonnal, akkor hívd meg. Ha nem jó a kapcsolatod és nem szívesen látnál egy közeli rokont, akkor ne hívd meg.
2022. nov. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A kereszteany fiát nem feltétlenül kell meghívni, ha nem olyna a kapcsolat. Viszont ha meghívod, akkor +1 fő kísérővel.
2022. nov. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Akinek nem tudjuk fizetni a szállását, azt ne is hívjuk, jól sejtem?"

Nyugodtan hívd meg őket, csak időben, a meghívóval együtt jelezd, hogy nem tudtok szállást fizetni. És ne sértődj meg, hogyha ezért ők meg nem jönnek el.


"Egy unokatesót (és családját) ne hívjuk, ha 2 tesóját (és családjaikat) (akik szintén unokatesóim) + a hozzá tartozó nagynénéméket nem hívom, jól sejtem?"

Ha ezzel az unokatesóddal közelebbi a viszony (tehát mondjuk ti rendszeresen összejártok, míg a másik kettővel nem), akkor nyugodtan hívd meg csak őt.


"Mennyire bunkóság nagybátyámékat vagy nagynénéméket (2-2) meghívni az unokatesóim (és családjaik) nélkül?"

Semennyire. Az unokatesóid valahol már egy külön családnak számítanak, nem gyerekek. Nincsenek összenőve a szüleikkel.


"Keresztanyámékat ha meghívom, mennyire bunkóság egy szem fiát és annak kísérőjét nem meghívni, ha gyerekkoromban jóban voltam a fiával? Félek megsértődne, a fia miért nincs meghívva."

Kb. ugyanaz, mint az előzőekre. Ha amúgy jóban vagytok, hívd meg őt is. De nem kötelező. Mondhatod, hogy nem fér bele nagyobb esküvő, a keresztanyád meg mégis csak a keresztanyád.


Amúgy ne rágódj ezen túl sokat. Aki akar, az úgyis megsértődik. Nem tudsz mindenkinek a kedvében járni.

2022. nov. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem fizettük ki senki szállását, mégis mindenki eljött majdnem tele volt a hotel ami vendégeinkkel.
2022. nov. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, eldőlt a vendéglista?
2022. nov. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!