Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő szervezésnél mi az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő szervezésnél mi az amire megbántad, hogy sokat költöttél?

Figyelt kérdés
Helyszín, fotós, ruhák, díszítés… mi az, amire megbántad, hogy sokat költöttetek?
2022. nov. 23. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyan embereket meghívni akik nem is fontosak

Felesleges 250 ember akikkel sosem találkoztál :)

Én utólag csak a szűk családi kört hívnám

2022. nov. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Egy fillért sem költöttünk rá, 2 tanú, kész.

Életünk legjobb döntése volt, így a lényegen volt a hangsúly és nem a parasztvakításon meg mások győzködésén, hogy juj milyen boldogok meg gazdagok vagyunk,

2022. nov. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
Az asszony.
2022. nov. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én csak egy jó tanácsot szeretnék adni. 80fős esküvőnk volt, spórolni akartam a dekoráción, mondván, hogy nem akarok 150-200ezret kifizetni a dekorosnak, megcsináljuk magunk, nem lehet az olyan nehéz. Nem volt jó ötlet, mire mindent beszereztem és megvettem már többnél jártam, mintha dekorossal csináltattam volna, főleg, hogy az ideg majd szétb@szott, hogy fog összeállni az egész.
2022. nov. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

50 fős esküvőre mi is kissé drágállottuk a 230 e Ft-os dekoros árajánlatot a helyiség és egy autó feldíszítésére.

Szerencsére megrendeltük. Nem bántuk meg.

Egy étterem teraszát feldíszíteni mind ötletben, mind kézügyességben, mind időben, azért nem kis feladat. Illetve esküvő előtti napon marhára nem is értem volna erre rá, aznap főleg.

Örülök, hogy megbíztuk a dekorost, nagyon klassz volt az autó mikor értünk jött, hogy elvigyen az anyakönyvvezetőhöz és szuper volt úgy megérkezni a vendéglőbe, hogy ott minden úgy nézett ki, ahogy azt megálmodtuk és ahogy egy esküvői helyszínnek ki kell néznie. Dícsérték a vendégek is a díszítést, tényleg klassz lett - nem volt sok, ízléses lett.


Semmire nem költöttünk extra sok pénzt amúgy, semmit nem bántunk utólag.

2022. nov. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A helyszínt sem bántam meg pedig nagyon borsos ára volt, a dekort sem (bár az nálam épp olcsó volt, de nagyon sok olyan sztorit olvasni, mint a #4), a többi meg nem volt drága, inkább olyanok, amire egyáltalán nem kellett volna pénzt kiadni:

- külön esküvői ékszer, cipő, stb. (tehát ami volt már otthon csak akartam egyet az esküvőre): felesleges volt megvenni, most már csak a helye fogalalja, akkor meg fel sem tűnt senkinek

- bármi olyan, amit megvettem mert "esküvős", "jó lesz az még valamire" felkiáltással. nálam csak néhány ilyen dolog volt, de akinek hosszabb a jegyessége, azoktól gyakran hallom, hogy felhalmoznak sok esküvős csecse-becsét, aminek aztán csak a töredékét használják fel (egyébként ennek köze van ahhoz is, hogy miért jön ki sokszor drágábbra a házilag csinált dekor)

- ez nagyon specifikus, de mivel a fátylat nem onnan vettem mint ahonann a ruhám, az eladónak ez nem tetszett, így próba során némileg sarazta, hogy az nem illik ahhoz a ruhához, én meg totál rágörcsöltem, és vettem rá hasonló díszítést mint a ruhán van, hogy passzoljon... nem szabad az ilyenekbe belemenni

- így belegondolva a köszönőjándéknak szánt fadobozkába felesleges volt belegravíroztatni a nevünket meg az esküvő dátumát, de igazából nekünk ez nem került sokba - inkább azért hozom fel, mert ez is olyasmi, amit meg szoktak bánni, hogy mindent személyre szabnak, ellátnak névvel, dátummal, stb. (pl láttam külön esküvőre rendelt szalvétát)

És ha már áttértem a mások által megbánt dolgokra: felesleges szolgáltatók. Kezdve az esküvőszervezővel, aki nem vesz le annyi dolgot a válladról, mint amennyibe kerül, ceremóniamester kis esküvőkre felesleges, meg még biztos van egy csomó.


A kiadások leszorításával akapcsolatban a lényeg, hogy:

1) ne legyen nagyobb esküvőd, mint amekkorát te szeretnél, csak azokat hívd meg akiket te akarsz

2) ne költs kétségbeesésedben se szolgáltatóra (pl. eleinte minden pár el van veszve egy kicsit, nem tudja, hogyan induljon neki, ettől még nem kell azonnal esküvőszervezőt felvenni) se tárgyakra (pl. meghallod valakitől, hogy egy jégszobor az elengedhetetlen az esküvődhöz)

3) ne vegyél meg dolgokat, amikről még nem tudod, mire fogod használni (dekornál is tipikus, de én esküvős felespoharakat vettem, ami még világít is - nem feleseztünk az esküvőn :D)

4) ne vegyél olyat, ami később nálad is csak a helyet foglalja és a kutya sem fog emlékezni rá, hogy volt olyan az esküvődön


Vannak viszont dolgok, amin nem szabad spórolni - ilyen pl. az étel és a helyszín, illetve vannak dolgok, amikre ugyan a gyakorlatban felesleges költeni, de te mégis nagyon szeretnél (pl. menyasszonyi ruha) - ezeket is érdemes megvenni, különben azt bánod meg, hogy spóroltál rajta.

2022. nov. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Esküvő szervezőre ne költs, illetve ha italcsomagot választasz, akkor eleve olyat kérj amibe pálinka van (ha pálinkás a család). Sok helyen az van, hogy korlátlan az ital, de behozni tudsz pálinkát. Na most miért is költs arra pluszba, ha kifizettél x összeget/fő italra? Igyák csak ami benne van.

Autó dekort magam csináltam 5000ből kijött a 2 kocsi, de utána nem nagyon tudsz vele mit kezdeni. Igaz mi nem kocsikáztunk nagyon, elég lett volna pár szalag.

Mi az étterem által felkínált dekorok közül választottunk az 1500 Ft volt/fő.

2022. nov. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi szintén sokalltuk a dekoros árát, de rájöttünk, mindenféle díszt összevásárolni sokkal többe kerül, mint megbízni egy hozzáértőt...ráadásul hol tárolod majd a sok megmaradt cuccot?

Én azt a látványt tuti nem tudtam volna összehozni, semennyi saját dekorból, amit a dekorosunk készített. Tényleg nagyony szép volt, a vendégek dicsérték, sokat dobott a hangulaton.


Mit bántam meg? Hogy menyasszonyi ruhát először olcsót vettem, mivel egyszer van rajtam pár órát, nem akartam túlspilázni a dolgot. Később nagyon megbántam, mert másabb elképzelésem lett volna, inkább az ára vezérelt. Ja, és még hibás is volt, csak mire ezt megláttam, a szalon addigra lenyeste az alját, úgyhogy végül másikat kellett vennem -.-

Szerencsére még időben találtam egy normális szalont, eladó ruhákkal, úgyhogy nem maradtam ruha nélkül, csak így sokkal többet kellett kiadnom, mint terveztem.

2022. dec. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!