Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Idén 30/fő alatt (etel+korlátl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Idén 30/fő alatt (etel+korlátlan ital) nincs esküvő. Ez nincs túl egy határon?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy ilyen arak mellett megfordul a fejemben a kettanus eskuvo gondolata. Terheljuk ennyire magunkat?

Terheljuk a nasznepet ilyen valsagos idoszakban?


És akkor a dekort, zenet, sütiket nem számoltam. Szerintem úgy van 50/fő is...


Ti mit gondoltok? Mi a határ?



2023. jan. 9. 15:50
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
52%
Hat ma mar minden olyan draga. De ez Magyarország. Igazából senkinek nem tart pisztolyt senki a fejéhez hogy házasodjon meg szép helyen, kiszolgalassal, meg minden... Nem mondom hogy álomesküvő de anyámék például nagymamámék udvarán tartották a lagzit - ez volt ugymond a sátras lagzi. Na mar mindenki irtózik ettől. Mamamek főztek meg pár barát aki segíteni akart. Minimális díszlet volt, ott volt aki szamitott. Azt mondták hogy szép emlék nyilván akkor még nem az volt a lényeg hogy instára 200000es esküvői vidit posztolj.
2023. jan. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
95%

Ha esküvőt szervezel, akkor úgy kell gondolkodnod, hogy azt a pénzt nem fogod visszakapni. Kb. fele jön vissza, de azzal sem feltétlen érdemes számolni.

Szóval a rászánt összeget úgy kell meghatározni, hogy azt a pénzt teljes egészében ráköltitek. Nekünk belefért, 95 fős esküvő kb. 3,8 millióból jött ki, azaz fejenként 40 ezer (ebben mondjuk benne volt a szállás, ami összesen kb 500 ezer volt).

2023. jan. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
67%
Én nem merek semmit sem írni. Pár hete itt mondták, hogy hülye vagyok, mert sokalni mertem az esküvői fotósra a 250-et. Állítólag már azok is 350-400-akat kérnek. És ki is fizetik nekik a parasztok.
2023. jan. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
94%

"Terheljuk a nasznepet ilyen valsagos idoszakban?" nem ez a lényeg mert nem a násznép dönti el hogy milyen esküvőtök lesz hanem ti, vagyis neki nem kotelessége kifizetni a ti lagzitokat (nászajándék formajaban). Szóval tegyük fel 40 ezerre jön ki feje ként, nem várható el hogy mindenki személyenként adjon 40 ezret. Lehet hogy van aki többet ad de van aki nem tud ennyit nélkülözni, pl egy 4 személyes család biztos nem fog 160 ezret kioe getni.

Az igazi kérdés az inkább hogy ti akarjátok terhelni magatokat, ha igen mennyire. Annyit vállalatok be amennyit be tudtok. Ebben az esetben vagy kettesben, vagy a legszűkebb kört akik nélkül nem tudod elképzelni az esküvőtöket. Ez lehet 8 de 30 fő is, attól függ hogy pl mennyi testvéred van, vagy szülők ha elváltak akkor annak az új párja ha jóban vagytok, legjobb barát..

Azt is lehet higy csináltok egy ebédet a népnek (vagy megrendelitek) minden hercehurca nélkül az udvaron valami diszitessel Ebben az esetben nyilván nem várható el nagy összegű nászajándék, de szerintem sokaknak bejön ez a verzió mivel sokan nem szeretik a hajnalig tartó hagyományos lagzikat. Szép ruhát attól még lehet bérelni, igazából akkor is ha csak ketten vagytok. Ismerek párt akik ugyanúgy meg ették a ruhát és öltönyt pedig csak kettesben voltak, jól érezték magukat, a fényképen is nagyon jól mutattak.

2023. jan. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
28%
Mindenki maga dönti el, hogy mi a fontosabb. Én úgy vagyok vele, hogy ha már egyszer ebben az életben házasodok, az a nap legyen olyan, amilyennek megálmodtam. Gyereket nem akarunk, nem sietünk sehova a lagzival. De nem vagyok hajlandó röhejesen érezni magam egy ócska étteremben a turis menyasszonyi ruhámban ücsörögve, ahol csak anyámék és anyósomék ülnek az asztalnál, mintha karácsonyi vacsora lenne, mert csak ennyire futotta. Ezt én biztos nem vállalom be, akkor inkább gyűjtök még két évet rendes esküvőre.
2023. jan. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy egyesek fennakadnak a nasznepes részen.

Én nem azért csinálok esküvőt, hogy nyereszkedjek. Nem várok ajandekot, nem szamolok azzal, hogy visszajon bármi.


Csupán magamból indultam ki. Én mindig igyekeztem annyit adni esküvőn, hogy azon túl, hogy fedezzem a koltsegeimet, maradjon legalább egy keves. Volt, hogy 100-at adtunk, mert draga helyen volt. És nekem ilyen válságos idoszakban egyre terhesebb egy-egy ilyen kiadas. Amikor egy nyáron 3 barát hazasodik, pláne.


Így értettem.

2023. jan. 9. 17:09
 7/31 A kérdező kommentje:

Es pont arról beszélek, hogy nincs ennél olcsóbban. Nem én döntöm el mennyire akarjuk terhelni magunkat, mert nincs olcsóbban.

Annyit tudok tenni, hogy szuk családi és kész. De máshogy nem tudok "olcsobbat".

2023. jan. 9. 17:11
 8/31 anonim ***** válasza:
8%

Na, ezért kell csak néhány elit ismerőst meghívni, nem "a fél megyét, a másik fele meg eljön amúgy is", mint Zsákos Bilbó.


És nem elég a potya evés, még dekor is legyen meg szintizenészek, meg vőfély-bohóc...

2023. jan. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
47%

"korlátlan ital"


Ezt átgondoltad? Magyarországon egy ilyen ajánlat után legalább 2-3 fő lesz akik ezt komolyan is veszik, és indul az "ázás". Az egymillió alkoholista országában nem ártana egy felső limitet megadni.

2023. jan. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
A korlátlan italfogyasztás marha drága. Olyan helyet keress, ahol vihetsz be töményet, az sokkal olcsóbb megoldás.
2023. jan. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!