Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kis esküvőt szeretnénk anyagi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kis esküvőt szeretnénk anyagi okokból. De sokaknak örülnék, ha a szertartason ott lennének. Hogyan?

Figyelt kérdés

A vacsora ott lenne ahol a szertartas.

Kinosnak érezném, ha a társaság egy része leulne a helyere... a másik része bucsuzna...

Sok a barat, de nehezen tudok "szanalni ".

Szívem szerint kis, 30 fős esküvőt tartanék, de van min. 60 akinek örülnék, ha ott lenne.

Hogy oldjuk meg?


Opciók:


1. Szűkebb eskuvo, de mindenkinek, csak egy allofogadas, aztán mindenki megy a dolgara (ezzel az a baj, hogy messziről is jönnek, emiatt leutazni meg szerintem kellemetlen).


2. Egy részét csak a szertartasra hívom. Itt nem látom a "hogyant" de ez lenne a legélhetőbb.


3. Csak szűk csalad. De ennél bánnám, hogy néhány szerettem nincs ott.



Köszönöm előre is!



2023. jan. 31. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
2.
2023. jan. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Hogyan" tippeket megkoszonnek.

Az nem opció, hogy legyen máshol a szertartas és a vacsora.

2023. jan. 31. 12:48
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

"A vacsora ott lenne ahol a szertartas."


Hát igen, így nehezebb. Én többször voltam olyan esküvőn, hogy csak a szertartáson, de akkor a lagzi más helyszínen volt. Így szertartás után mindenki elindult, csak a társaság egy részee haza, a másik fele meg az étterembe.

Mondjuk kisebb állófogadást én tartanék mindenkinek. Nem kell nagy dologra gondolni, de azért egy pohár innivaló és süti azért illik, ha már eljöttek. Meg így, hogy ott van helyszínen megterítve a szűkebb körnek, a tágabb körnek meg mintha a kezére ütnének, hogy "te nem eszel bele".

Kétféle meghívót csinálnék: az egyikben "szeretettel meghívunk az esküvőre és az azt követő lagziba/vacsorára", a másikban meg "az azt követő állófogadásra". Esetleg mindezt időpontokkal, hogy állófogadás mondjuk 17.00-17.45 között. És akkor talán még egyértelműbb.

2023. jan. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, én is szeretnék allofogadast mindenképp mindenkinek, csak nem tudom ez nem lenne-e kellemetlen. Hogy egy része leul"het" egy része meg "mehet haza".


Jó idő esetén nem akkora gond, lehetne kint a szertartas, allofogadas, a vacsora bent, így nem teljesen egy helyen van.

Rossz idő esetén kellemetlen. :/

2023. jan. 31. 13:01
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

2 barátnőmnek is elöttem volt az esküvője. Így nyilatkozni tudok mind a 3 "típusról"


Az elsőnek ugy volt megszervezve, hogy meghívott ~80 embert. Mindenki vegigülte a szertartást. Majd a többség mehetett haza, mi meg kb 20an mentünk étterembe. Barátnőm mondta, hogy utána hallotta vissza pár rokon/barátról, hogy megsértődtek, mert ők nem lettek meghívva.


Másik barátnőm olyan kb 60fős esküvőt tartott.

Megvolt az aláírás, utána elsétáltunk egy étterembe. Mindenki kapott 1 szelet tortát, 1 pohár pezsgőt, 1 pohár üdítőt.

Hát nem tudom. Nekem nem jött be. Akkor vagy legyen valami, vagy semmi. Raadásul ültetési renddel, amit elcsesztek.


Ezért mi úgy határoztunk a ferjemmel, hogy inkább senki. Az ő legjobb barátja volt az ő tanuja. Barátnőm az én tanum. Nekik a párjaik lettek még meghívva. Emellett a masikbarátnőm, ő egyedül jött, a fiunkra vigyázni míg aláírunk. Ennyi volt a meghívottak listája. Az én anyukámék megértették, gratuláltak, örültek. Anyós pedig nem bírt beletörődni, hogy nem lett meghívva, eljött és képes volt jelenetet csapni, ezzel elcseszve A napunkat.

Mi utána elmentünk egy vacsorára, iszogatásra. Amit persze mi álltunk.

2023. jan. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem a szűk családi kör a legjobb döntés ebben az esetben. Maximum, ha nagyon akarod néhány barátodat meghívhatod.
2023. jan. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
Én azt tenném, hogy akit meghívnék a szertartásra / akikről gondolom, hogy számítanak meghívóra, de "nem fértek be a szűk keretes vacsiba", azokat mind egyesével felhívnám vagy személyesen találkoznék velük, elmagyaráznám nekik, hogy szörnyen sajnálom, de csak egy kicsi lakodalom fér a keretbe, ezért az csak szűk körű lesz, DE szívesen meghívod őket a szertartásra, ha ŐK szeretnének jönni, és azt is megérted, ha nem tudnak eljönni, mert így anyagilag nem éri meg nekik stb... és már csak azoknak kiküldeni a meghívót, akik azt mondták, így OK nekik. Itt ne az legyen 9nző módon az első, hogy "de hát én őket szeretném azért a szertartáson, még ha nem is vendégelem őket meg", hanem az, hogy azo közül ki SZERETNE eljönni a szertartásra, aki nincs ott a "kiválasztottak" között. Főleg úgy, hogy bizonyos emberek számára, ha mindenféle előzetes ismeret nélkül kapnak egy olyan meghívót tőled, amiből egyértelmű, hogy csak a szertartásra hívtad meg, de vacsira már nem, ez lehet egy hátbaszúrás / arculcsapás is, főleg ha nem feltétlenl vannak tisztában az anyagi helyzetetekkel, ők meghívtak titeket az esküvőjükre, szokatlan ez a megoldás a környezetükben stb.
2023. febr. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%
Mi úgy voltunk vele, hogy akit meghivunk a szertartásra, az a vacsira is legyen hivatalos. Így akikben nem voltunk biztosak, inkább meg se hívtuk, a szertartásra se. Bár mivel helyben volt, és a templomba bárki jöhetett volna, említettem a dátumot a kollégáknak, de egyikük se jött megnezni.
2023. márc. 12. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!