Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyibe kerül manapság egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyibe kerül manapság egy esküvő és a lakodalom együtt? Mindent beleszámolva.

Figyelt kérdés

Hány fő vett részt a lakodalmon?

Hogy sikerült előteremteni ezt az összeget? (Bocsánat, nem szeretnék senkinek sem a zsebében turkálni, csak hát ismerve a magyarországi átlagfizetéseket, nem biztos, hogy hitelfelvétel vagy szülői segítség nélkül mindenkinek simán megy.)


Olyanok válasza érdekelne elsősorban, akik az elmúlt egy évben házasodtak. Köszönöm.



2023. febr. 12. 12:40
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
79%

Az unokatesóméknak tavaly volt esküvőjük, viszonylag igényes, 40 fő lehetett kb. és 2-4 millió körül jött ki. Pontos összeget nem tudok. Ők egyébként eléggé spórolósak, szóval azért némileg unalmas és száraz, semmilyen volt az egész esemény. Én azt mondanám, hogy ha igényesre veszed a figurát, akkor minimum 5 millió, de inkább 7. Egy másik barátomnak pár éve volt 5, 50 fővel de azóta tudjuk, hogy minden is drágult.


Miből? Spórolt fizetésből. Igen, az átlag magyar fizetés kevés, de ha nem fér bele, ne rendezzetek lakodalmat. Tény, hogy egy része visszajön az ajándékokból, de nem biztos - pont múltkor láttam egy tiktok videót ahol az jött le, hogy sok ember 10-20 ezer forintot adna az ifjú párnak, és lássuk be, ezzel még a saját étkeztetésüket sem biztos, hogy kihozzák.

2023. febr. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
85%

Ma Magyarországon egy esküvő 3-5 millió forintba kerül, ha ésszel szervezed és felállítasz egy fontossági sorrendet. A legtöbben évekig spórolnak rá. Hitelt én ilyesmire nem vennék fel.


Sajnos csak árakban kezdtünk el felzárkózni a nyugathoz (még így is kis hazánkban a legolcsóbbak az esküvői szolgáltatások, pedig a szolgáltatók arányaiban jóval nagyobb terheket viselnek, messze itt a legalacsonyabb a profitarány) jövdelmekben nem, de ez igaz az ingatlanpiacra is.

2023. febr. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
95%
Nekünk 80 fő lesz kb. Úgy néz ki, hogy így mindennel együtt 3 és fél millió körül jövünk ki. Bár nem spórolunk mindenen, de a helyszínünk viszonylag jó áron van más helyekhez képest. Plusz mi elég hamar lefoglaltuk a szolgáltatókat, akik jelenlegi szerződéskötésnél már többet kérnek. Nyilván lehet ennél kevesebbért is szervezni, de ez egy abszolút nem rongyrázós ár.
2023. febr. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
95%
70 fős kisebb lakodalom, a lehető legspórolósabban tavaly nyáron 2.8 millió volt nekünk. Fotós, dekoros, dj volt csak nálunk. Saját zsebből fizettük, hála Istennek jól keresünk, pár havi megtakarításunk volt ez. 30/N
2023. febr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
93%
A miénk még szervezés alatt áll, 65 fős lesz, szeretnénk beleférni a 3 millióba. A költségvetés alapján szűkösen, de sikerülni fog.
2023. febr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly eskudtunk, 50 fő, kb 2m jött ki gyűrű ruha ilyesmik nélkül
2023. febr. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2023. febr. 12. 16:09
 8/28 anonim ***** válasza:
69%

Nekünk idén lesz, eddig itt tartunk:

Étel-ital-szállás-dekor élő virág nélkül 26ezer/fő, mivel befizettünk egy nagyobb foglalót így kaptunk egy hatalmas kedvezményt, azért ennyi - ez 85 főre 2.2milka

Ebbe nincs benne a tömény, számításaim szerint az minimum 400k lesz, nem akarom hogy bármi is elfogyjon

Fotós 360ezer

Videós 600ezer

A ruhám 280ezer

CM 150ezer

DJ 220 ezer

Smink-haj-manikűr 85ezer

Készülődős köntösök 35ezer

A lelkésznek 40ezret fogunk adni

Köszönőajándék 100 ezer, ez még nem biztos, lehet olcsóbbat fogunk végül választani de ez viszont tényleg hasznos

Meghívót én fogom tervezni, fogalmam sincs mennyi lesz így

A koszóruslányok ruhája nem tudom mennyi lesz mert rájuk bízom

Karikagyűrűhöz beolvasztjuk az itthon talált aranyat és abból lesz

Torta ?? még nem volt kedvem vele foglalkozni

Vőlegény öltöny ?? majd nyáron

Menyecske ruha ?? majd nyáron

Ékszerek, cipők ??


Nem akarom kiszámolni a végét. :D

2023. febr. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
63%
500 ezer volt az esküvőnk. Csodálatos helyen, hegyek között. A helyszínt 200 ezerért megkaptuk barátainktól + a közeli hozzátartozóknak szállást. Az ételt bivaly pörkölt volt és tyúkhúsleves, ehhez a hús szintén ajándék volt, csak a többi alapanyagot kellett fizetni. A ruhámat 20.000-ért rendeltem Shein-ről, gyönyörűen állt rajtam. A hajamat egy környező falubeli asszony csinálta maszekban 3000Ft-ért, szerintem profi munkát végzett. A meghívókat és a képeket fotós barátunktól kaptuk nászajándékba. Vőfély a barátunk volt, csak útiköltséget kért. A zenekart szintén nászajándékba fizették a barátaink, a dekorációt Édesapám intézte ingyen. Süteményt mindenki hozott valamennyit, tortát anyósom sütött. A catering olyan 1-200.000Ft-ba került ha jól emlékszem. Nem így terveztük, de gyakorlatilag a baráti körünk szervezte az esküvőnket, olyan volt, mint a mesében.
2023. febr. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
37%
Utolsó vagyok, azt kihagytam, hogy az atya nem kért pénzt, italt pedig szintén mindenki hozott valamennyit, de amúgy sem egy nagy alkoholfogyasztó társaság volt.
2023. febr. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!