Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Férjem római katólikus én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjem római katólikus én református, de ő már elvált egyszer, polgári esküvője volt nem templomi. Lehet így templomi esküvőnk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A férjem már régen elvált, volt már egy polgári esküvőnk 4 éve, de szeretnénk egy tempolmit, ami szépen meglenne tartva, rokonsággal barátokkal, vacsorával egybekötve. Neki is minden álma egy templomi esküvő ( tényleg, nem vicc😄 nagyon szeretné) de nem tudjuk, hogy lehetséges e. Polgári esküvője volt régen, nem templomi.

Hallottam hogy a római macerás nagyon, viszont a református rugalmasabb. Ismerem a református papot, viszont a Rómait nem, mert nem falubeli, egy városból jár ide. Mindenképp meg fogjuk kérdezni mindkét papot, hogy mire számítsunk, csak érdekelne hogy lehetséges e egy szép templomi esküvő? Nagyon örülnénk neki, koszi a választ!


2023. ápr. 14. 18:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem volt egyházi esküvője, akkor semmi akadálya, hisz ebben az esetben egyházjogilag sosem volt házas.
2023. ápr. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Református temploman lehet, a katolikus valószínűleg kekeckedni fog.


Szüleimnél ugyanez volt a felállás - én is azért lettem református, mert a katolikus vonakodott a megkeresztelésemmel kapcsolatban -nem probléma, úgyis szimpibb a református.


Igaz, anyum édesappám első (és egyetlen) felesége volt, de ahogy ismerem a református lelkészeket, szerintem gond nélkül elvállalnák - szüleimnél tervben volt a templomi esküvő, csak édesapám váratlan halála miatt ez sosem történt meg.


Visszatérve a kérdésre, a lelkészt nem zavarná, hogy a férjed katolikus, és mérget vennék rá, hogy a korábbi házassága sem.

2023. ápr. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Jajj, szektások agyalgatnak...
2023. ápr. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm nektek a gyors választ! Nagyon örülünk neki! 😊

Sajnálom apukad halálát. Minden jót és kitartást!

2023. ápr. 14. 18:45
 5/11 A kérdező kommentje:
És ha templomi esküvő volt már egy félnek az miben hátrány?
2023. ápr. 14. 19:01
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak egyszer lehet templomi esküvőd, szerintem még ilyen esetben is. De ha megkeresitek azt a lelkészt aki össze esketne ő neki kell tartania egy nagy tájékoztatót meg esküvőre való lelki felkészülést. Ott mindent megtudhattok tőle.
2023. ápr. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22%
Egyékbént nem lehet azt mondani hogy a református esküvő egyszerűbb elintézni... sajnos ahány pap/lelkész annyi bonyodalom. Voltam már olyan református esküvőn ahol a lelkész jó formán a nőt alá rendelte a férjnek, a másikon a másik lelkész meg egyenlő félként kezelte őket. De ugyan ez is előfordulhat katolikus esküvőn, nem a papon múlik az eskütök és a házasság hanem amilyen szellemben hagyjátok el a templomot az új élet felé.
2023. ápr. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
#19.01 Az annyiban hátrány, hogy akkor nem lehet még egy. :-) Érvényteleníteni kell a tönkrement házasságot.
2023. ápr. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
24%
8-as ilyen nincs, az özvegy sem bonthatja fel még egy házassághoz az egyházi esküt. Nem lehet szétválasztani, az eskü tételben is benne van.
2023. ápr. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

9-es, bontani valóban nem lehet. Olyan viszont lehet, hogy kimobdják, hogy a házasság egyházjogilag létre sem jött, azaz már a megkötésekor nem volt érvényes.

A kérdésre válaszolva, nem macerásabb a katolikus esküvő sem. A párod egyházjogilag még nem volt házas, tehát szabad állapotú. Köthettek egyházi házasságot (ha tisztában vagytok a szentségi házasság lényegével és nem csak azért szeretné a párod, mert szééép). Amúgy ökumenikus esküvőtök is lehet, ha az egyikőtök református. Az ilyen formát érvényesnek elfogadja mind a két felekezet.

2023. ápr. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!