Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ma még 'divat', hogy a szülők,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ma még 'divat', hogy a szülők, nagyszülők fizetik a fiatalabb pár esküvőjét? Vagy ez hogy működik?

Figyelt kérdés

Friss menyasszony vagyok. 21-22 évesek vagyunk, nem a rohanás a cél. Egyelőre nincs tervben családalapítás sem. Kicsit nézelődtünk így az esküvőket illetően, hogy körülbelül mekkora összeggel számoljunk, néhány helyről kértem árajánlatot is. Tény, hogy felkapottabbak (Haris Park, Le Til Kúria, ez a kettő nagyon tetszett). Számítottunk magasabb árfekvésre, de azért kicsit meglepődtem...


2-3 éven belül szerettük volna megtartani az esküvőt, de nyilván fiatalok vagyunk, nem minden forintunkat erre az alkalomra tennénk félre, szeretünk élni, utazni, szórakozni is, nem vegetálni.

Egyik közeli barátnőm az általunk kinézett helyszínen tartja az esküvőjüket, ő mondta, hogy neki az szerelem lett első látásra és a nagyszülei mondták, hogy akkor ők szeretnék állni ezt számukra. Aztán végülis belegondoltam, hogy anno a szüleim esküvőjét pedig a nagyszüleim finanszírozták, a nászajándékból, menyasszonytáncból összejött pénzt pedig utazásra költötték.


Viszont annyira nem vagyok jártas benne, hogy mit hogyan, kinek szokás esküvőnél, igazából még azon is elgondolkoztam, hogy a gyűrűmet fordítva hordom-e (pear shape)?


Az biztos, hogy nagy könnyebbség lenne számunkra, meg úgy nem is 30 éves koromra lennék feleség... :D



2023. jún. 3. 13:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/134 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem olyan helyen kell esküdni, amit ki tudtok fizetni. Nagyon gáznak tartom, amikor valaki a szüleitől / nagyszüleitől várja a segítséget ehhez.
2023. jún. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/134 anonim ***** válasza:
79%
Felnőtt ember vagy, old meg.
2023. jún. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/134 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem családfüggő. Nálunk pl. Nővéremék esküvőjének 90%-át a szüleim állták, nagyszülők nászajándékot adtak.


De van ismerősöm, ahol a pár fizetett mindent, és "csak" nászajándékot kaptak a rokonoktól.


Van, ahol ajándék sincs, csak mondjuk két tanú.


Szóval a saját (nagy)szüleidnek kellene felhoznod, hogy szeretnétek házasodni, aztán vagy felajánlják, hogy fizetik, vagy nem.


De elvárni nem lehet.

2023. jún. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/134 A kérdező kommentje:

Csak ugye nekik az az összeg kb. semmiség lenne, nekünk, így az életünk elején úgymond annyira nem az.

De nyilván ez nem elvárás, meg nem is erőltetném, csak nagy könnyebbség, az biztos.

2023. jún. 3. 13:54
 5/134 A kérdező kommentje:
Igen, a legtisztább az lenne, ha velük beszélnék/beszélnénk erről, csak azt sem akarom, hogy erőltetésnek vegyék, vagy hogy mi már maholnap egybekelnénk, és csak a pénz az oka, hogy nem... Nem élünk rosszul, sőt, de azért egy nagyobb szabású esküvő nem 2 ft. Tudom, hogy lehet két tanúval is lerendezni egy hétköznap délelőtt, aztán megy mindenki a dolgára, de na, mi nem pont ilyesmire vágyunk. :)
2023. jún. 3. 13:56
 6/134 anonim ***** válasza:
98%
Ez abszolút a szülőkön, nagyszülőkön múlik.
2023. jún. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/134 anonim ***** válasza:
81%
ez a világ elmúlt szerintem, örül mindenki ha meg tud élni, nem kell 300 fő csak a legjobb 30 ember, nem kúriába kell tartani csak egy nagyon jó étterembe. ez a ti döntésetek, nem más fogja kifizetni mert az élet nem így működik
2023. jún. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/134 A kérdező kommentje:
Van sajnos ez a réteg is, aki annak is örül, hogy megélhet. Mi szerencsére nem ehhez tartozunk.
2023. jún. 3. 14:03
 9/134 anonim ***** válasza:
90%
De ha te nem ahhoz a réteghez tartozol miért haladja meg a képeségeidet hogy kifizesd?
2023. jún. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/134 anonim ***** válasza:
84%

Égne az arcom, ha a szüleim kontójára ráznám a rongyot.

Olyan esküvőt tarts, amit ki is tudsz fizetni.

2023. jún. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!