Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan szervezzem meg az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan szervezzem meg az esküvőmet?

Figyelt kérdés
6 éve Franciaországban élünk a vőlegényemmel, neki itt él az egész családja valamint az évek alatt sok barátra tettünk szert akiket mindenképpen szeretnék meghívni a nagy napra. Viszont otthon van a családom és a barátaim, valamint a vőlegényemnek is vannak barátai Magyarországon. A számomra tökéletes megoldás az lenne, ha egy lagzi lenne és együtt ünnepelhetnénk mindannyian itt Franciaországban. Nem tudom ezt hogy lehetne kivitelezni, nem várhatom el a vendégektől hogy repülőre üljenek és szállást fizessenek miattam. Gondoltam arra is, hogy mondjuk ki lehetne bérelni egy buszt, aminek a költségeit mi állnánk, de akkor se lenne hol aludniuk. A leglogikusabb megoldás az lenne ha két lagzit tartanánk de amikor arról álmodozom, hogy milyen esküvőt szeretnék mindig úgy képzelem el, hogy mind együtt vagyunk. Anyagi szempontból se tudom hogy érné meg jobban. Járt már valaki hasonlóan? Hogy oldottátok meg?

2023. jún. 14. 23:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
99%
Volt ilyen, anyagi okokból Magyarországon tartották meg a 100 fős lagzit, a kb. 20 fő külföldinek meg se kottyant kifizetni egy Mao-i utazást. Sajnos amondó vagyok h anyagi okokból nektek is ebben kéne gondolkodni.
2023. jún. 15. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez nehéz helyzet. Az esküvői szolgáltatások árai még mindig hazánkban a legolcsóbbak, sok külföldi pár, magyar kötődés nélkül is Magyarországon tartja az esküvőjét pont emiatt. Az esküvőturizmus szárnyal. Budapest és a Balaton rengeteg különleges és szép helyszínt rejt (írj rám privátban és szívesen ajánlok szolgáltatókat, helyszíneket). Persze az is érthető, ha Franciaországban szeretnétek megtartani. Nekem a legtöbb párom (esküvőfotós vagyok, kétszáz esküvővel a hátam mögött), ugyanebben a helyzetben van, többségük végül a hazai esküvő melett dönt. Az itt is, ott is, verzió szerintem a legdrágább, azt nem javaslom.
2023. jún. 15. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A legkönnyebb az lenne, ha az itteni barátaim jönnének Pestre igen. Kb 25 főröl lenne szó, ami kevesebb mint az otthoniak. Számításba kell viszont vennem, hogy ebből 10 ember a munkatársam, és postán dolgozunk ami nem zárhat be ugyebár 😅. Ha mind a tízet meghívom akkor az iroda konkrétan üresen maradna. Kivéve ha mondjuk kinézek egy hosszú hétvégét, itt májusban hetente van egy ünnepnap. Csak kicsit félek hogy nem jönnének el annyian így.
2023. jún. 15. 06:36
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm férje francia, Mo-n volt a kb.70 fős lagzi. A franciáknak a szállás és az utazás aprópénz volt. A férj szüleinek a pár állta a szállását (a repcsit szerintem nem). Azt is mondták, hogy Fro-ban drágább lett volna egy esküvő megszervezése, de francia fizetésből Mo-n jobban megérte nekik.
2023. jún. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
#3: A hosszú hétvége jó ötlet, szerintem. A kreatív fotózásotok pedig lehetne Franciaországban, így csak a fotóst "kell" utaztatni, de bőven megadja a képknek azt a hangulatot, ráadásul olyan képeitek lesznek amilyenek itthon csak keveseknek. Mi rendszeresen járunk fotózni külföldre, igaz Franciaország eddig sajnos kimaradt, de Svájc, Szlovénia, Németország, Ausztria, Horvátország hasonló okokból (félig külföldi pár, vagy az adott helyhez való kötődés) már megvolt.
2023. jún. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Tisztán anyagi okból érdemesebb Magyarországon tartani a lagzit. JELENTŐSEN olcsóbb minden. Francia fizetésből hamarabb megoldható az utazás és még ha a szállást is ti fizetitek, akkor is olcsóbbra jön ki. Javaslom viszont, hogy ha ilyenen töritek a fejeteket akkor egy esküvőszervezővel mindenképp konzultáljatok. Nekem mint fotósnak elég sok hasonló "felemás" párom van, ők mint a fenti verzió mellett döntöttek. (polgári lehet, hogy a másik országban volt, ez vegyes, sokan szertartásvezetős esküvőt tartanak itthon)
2023. jún. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Mit mond a vőlegényed? Elvégre nem csak a te esküvőd, hanem az övé is.
2023. jún. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%
Ha egy napra, egy helyszínre szeretnétek, akkor el kell engedned, hogy biztosan mindenki ott legyen. Ez nem olyan, hogy átugrok a szomszéd városba, aztán megyek haza. A meghívottak egyik felétől ez több napos elfoglaltságot jelent, amit nem mindenki tud megoldani.
2023. jún. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Hatos kolléga jól mondja, egy jó szervező egy ilyen helyzetben aranyat ér, csak arra figyelj, hohy olyat válassz akinél transzparens, hogy milyen díjért dolgozik. A jutalék intézménye nem az esküvők világába való és nagyon káros is.
2023. jún. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A vőlegényem inkább arra hajlik, hogy legyen két lagzi. Az ő munkatársai még nehezebben tudnának szabadnapot kivenni egyszerre és ők ünnepekkor is dolgoznak felváltva. (jó kis vendéglátás). Ahogy visszaolvastam a kérdésemet rájöttem, hogy egy fontos dolgot kifelejtettem. 😅 Nem vagyunk Pestiek, a vendégek nagyrésze Vajdaságból jönne. Pestet azért tartottam jó helyszínnek, mivel így a franciáknak elég lenne csak repülőre ülniük és nem kéne még órákat utaztatni őket. Na meg nem is szeretnék Szerbiában házasodni. Tehát Budapest lenne az aranyközépút ami így minkenkinek macerás lenne picit, de mégis jobb mintha 6-8 órákat utaznának. Két év múlva szeretnénk házasodni, már húzzuk egy ideje pont emiatt és egyre nehezebb tökéletes megoldást találni. Valószínűleg lemondom a vágyamról és két lagzi lesz.
2023. jún. 16. 05:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!