Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Akik maguk csinálták a díszíté...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik maguk csinálták a díszítést, mire kell figyelni? Mi mindenre kell gondolni? Ki díszített aznap? Hol vettétek a kellékeket? Egyéb tanácsok?

Figyelt kérdés
2023. jún. 16. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Régi szép emlékek! Kibaxtam az asztalra egy csokor virágot (angol rózsa+vadvirág+rezgő, meghajtogattam a batiszt szalvétát (30 fős esküvői vacsi volt) oszt jónapot! Nagyon szép volt minden. Egyszerű, letisztult, gyönyörűen mutatott a képeken!

Mondjuk azóta elváltunk, de épp a minap került az exem kezébe az album és a párja megdicsérte, hogy milyen ízléses volt a díszítés :D

Amire oda kell figyelni: Ahhoz menjél hozzá, akit szeretsz és viszont! Legyen mit inni, finom legyen a kaja és érezd jól magad a ruhádban! A cipőd legyen kényelmes, mert szar egész este úgy mosolyogni, hogy fáj a lábad. Senkit nem érdekel a díszítés rajtad kívül. Neked tetsszen! A vendégek a kajára és a mosolyodra fognak emlékezni! Sok boldogságot!

2023. jún. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Régi szép emlékek! Kibaxtam az asztalra egy csokor virágot (angol rózsa+vadvirág+rezgő, meghajtogattam a batiszt szalvétát (30 fős esküvői vacsi volt) oszt jónapot!"


Sirok. 😂


Egyébként igaz, nem kell nagy húhót csapni, nem fogja a vendégeket bőven érdekelni, nektek feleljen meg. Csak ennyi.

2023. jún. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom, a kevesebb sokszor több. Nem kell túlbonyolítani. Gondolom a helyszínen lesznek tányérok, evőeszközök, terítők. Ezek legyenek tiszták, minden asztalra valami minimális virág vázában, szépen megterítve, aztán kész.

Voltam pár esküvőn, már másnap sem emlékeztem, hogy milyen volt a dekoráció.

2023. jún. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a díszítéssel nagyon el lehet szállni. Mi nem bonyolítottuk túl az étterem saját díszeit kértük aki 1500 Ft/ fő volt. Volt boldogságkapu, meg főasztaldísz, meg minden ami kell, ők rakták fel, ők szedték le. A hajam égnek áll mikor valaki azt írja 300-500 e Ft-ot költött díszítésre. Úgyse emlékszik rá senki, még te sem XD

Ha magatoknak csináljátok az sok utánajárás, na meg postaköltség. Én is nézegettem fatáblákat, darabját 4-6000 ért akarták adni plusz posta, ha dekoratőrt kértek fel az se fog 200 ezer alatt kérni.

Aznapi dekort felejts el, ha csak nincsenek nagyon gyorsan készülődő barátnőid, mert neked az utolsó amire aznap időd lesz a dekor, főleg ha a fotózás is akkor van. Reggel haj, smink, aztán öltözködés, fotózás, enni és kéne valamit aztán már vendégvárás, szertartások. Bartátnők, rokonok hasonlóképp lesznek, szóval vagy előtte nap dekorálsz vagy megkérsz egy külsőst, de ugye az már nem ingyen van.

De ez az én véleményem, igazából úgy csináljátok ahogy szeretnétek. Jah és vond be a párodat is mindenbe. Nekünk egy nagyon jó időszak volt a szervezés, mindkettőnk kivette a részét, nem is veszekedtünk semmin.

2023. jún. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem díszítettem esküvőt, de virágkötő vagyok, és évekig benne voltam egy esküvős facebook csoportban. Rengeteg tapasztalatot olvastam erről és rengeteg elrontott dekort láttam, úgyhogy ez alapján adnék néhány tanácsot:


- Ne vegyél meg semmilyen dekor alapanyagot, amíg nem tervezted meg pontosan, hogy mit szeretnél, és nem számoltad ki, hogy miből mennyi kell. Nagyon sok menyasszony esik abba a hibába, hogy összevásárolnak mindenfélét aliexpressről vagy máshonnan, mert olcsó, és mert tetszik, és majd jó lesz valamire. Aztán végül a felét sem használják fel, és vacakolhatnak az eladással. Olyannal is találkoztam, hogy valaki utólag bánta, hogy nem kért fel végül dekorost, mert a végén nem költött kevesebbet így sem dekorra, mert annyi vackot vásárolt össze.


- Tervezésnél az első, amit figyelembe kell venni, hogy mennyi időt ad a helyszín a dekorálásra, és mennyien vállalják esetleg rokonok vagy barátok közül, hogy segítenek a felrakásában. Ne járj úgy, hogy megveszel egy csomó mindent, aztán végül nem lesz idő felhasználni.


- A helyszín kiválasztásánál is érdemes már a dekorral számolni. Lehet, hogy anyagilag jobban jársz, ha egy kicsit drágább, de szebb helyszínt választasz. Egy eleve szép termet például nem kell nagyon dekorálni, elég az asztalokra egy kis virágdísz. Vagy például ha eleve szépek a székek egy étteremben, akkor felesleges székszoknyára költeni.


- Ne képzeld magad virágkötőnek. Nagyon sokan esnek abba a hibába, hogy látnak egy szép virágdíszt, és azt hiszik, hogy azt ők is meg tudják csinálni, mert csak le kell utánozni. Nem így van. A legtöbb ilyen próbálkozásnak finoman szólva is siralmas a végeredménye. A virágkötészet nem véletlenül egy külön szakma, rengeteg tanulás és gyakorlás kell ahhoz, hogy valaki egy nagy esküvői asztaldíszt össze tudjon rakni. Szóval mielőtt nekiállnál a dekornak, mérlegeld, hogy amit megterveztél, az tényleg olyan-e, amit te tapasztalat és tanulás nélkül is meg tudsz valósítani.


- Inkább kevesebb, de minőségi alapanyagot használj, ne sokat és olcsót. Ha egy szép üvegvázába beleteszel egy csokor szépen elrendezett kerti virágot, az összességében sokkal szebb lesz, mintha összeraksz egy hatalmas díszt olcsó, gagyi művirágokból. Ha művirággal dekorálsz, akkor is inkább használj kevesebbet, de az legyen tényleg élethű, minőségi fajta. Ne használj lehetőleg habrózsát (polyfoam), legfeljebb más virágokkal vegyesen. Ezek kis mennyiségben szépek lehetnek, viszont mivel tökéletesen egyformák, nagy tömegben nagyon mű hatásuk van.


- Rengeteg különböző DIY válogatás cikk van fent neten, ezeket próbáld kritikusan nézni. Ezeket a dekorokat sokszor ugyanúgy profik készítik, és profi fotósok készítenek róluk képeket. Lehet, hogy ha te otthon elkészíted ugyanazt, az nem fog pontosan úgy mutatni, ahogy azt te elképzeled. Tipikusan ilyenek a különböző befőttesüveges ötletek. Ezeket mindig nagyon közelről fényképezik, és úgy jól is néznek ki. De ha kiraksz egy nagy esküvői asztalra pár kidekorált befőttes üveget néhány szál virággal, az teljesen el fog veszni a tányérok és poharak között, nem fog sehogy sem mutatni. Eleve a befőttesüvegek felhasználását sem ajánlom, bár tudom, hogy nagyon sokan szeretik. Pár száz forintért lehet nagyon szép üvegvázákat kapni pl. Ikeában. Ha összeveszel egy csomó szalagot, csipkét vagy strasszkövet, hogy kidekoráld a befőttesüvegeket, akkor árban nem jössz ki sokkal jobban, viszont egy váza még így is szebben fog mutatni, mint egy befőttesüveg. Illetve egy egy egyszerű ikeás üvegvázát bármikor jó áron el tudsz adni utána, viszont a kidekorált befőttesüveg eladására kicsi az esély.


- Végül plusz egy ötlet saját dekorra. Ha van kerted, és szereted a növényeket, akkor lehet cserepes virággal is dekorálni, és esküvő után kiültetheted. Valamiért ezt az ötletet nem nagyon szoktam látni, pedig egy szép cserepes virág egy különleges kaspóban nagyon jól tud mutatni. Persze ha asztalra teszed, akkor arra figyelni kell, hogy ne túl magasat válassz, hogy az egymással szemben ülök azért lássák egymást (erre természetesen minden más dekornál is figyelni kell).


Most így hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem találsz köztük olyat, amit hasznosnak találsz. Sok sikert a dekoráláshoz! :)

2023. jún. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!