Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az egyik kollégámat meghívtam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az egyik kollégámat meghívtam az esküvőnkre, de félreértette, azt hitte a lagzira is meglesz hívva. Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

Direkt olyan meghívót adtam neki, amin a templomi esküvő és a polgári esküvő időpontja és helyszíne szerepel, de a lakodalom az már nem. Ki is emeltem, amikor meghívtam, hogy szeretettel meghívom őt az esküvőre.

Viszont ő félreértelmezte, nagyon örült neki és már a bulit tervezgette/örült neki.

Mit mondanátok ebben a helyzetben?



2023. aug. 14. 11:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%
Mivel a polgári szertartás száraz adminisztráció, templomba pedig bárki bemehet engedély nélkül is, ezért mifelénk csak lagzit beleértve hívunk meg bárkit.
2023. aug. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
42%
Te szúrtad el, celebnek gondoltad magad hogy "már az is valami hogy láthatja földi halandóként az egybekelést... sőt tán még 100 km-eket utazik majd". Temetéseknél érdekes mód sosincs olyan hogy valaki torra készül de csak a ravatalig jut. Közhírré teszik mi lesz egyébként itt és ekkor, de akit meghívnak az kap is valami ehetőt ihatót
2023. aug. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
63%
Volt már ez a kérdés, csak akkor még a meghívás előtt voltál. Ezek szerint azóta sem növesztettél gerincet és mondtad meg a szerencsétlennek, hogy te nem tartod őt a barátodnak, hanem azóta is vígan kávézgatsz vele és jópofizol a szemébe. Most gondolod hirtelen más válaszok lesznek? Továbbra is csak az a megoldás, ha őszinte leszel vele és felvállalod a konfliktust.
2023. aug. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%
El kellene már felejteni ezt a "csak szertartás" dolgot... őszintén nem nagyon ismerek olyan embert, aki utazna, kiöltözne csak azért, hogy lássa az igent... nálunk tök egyértelmű a baráti, családi körben lévő tapasztalatok alapján, csak azokat hívjuk meg esküvőre, akit a lagzin is szívesen látunk.
2023. aug. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
75%
Hát, ez rohadt kínos. Volt már esküvőm, de ilyen eszembe se jutott volna, hogy valakit csak a szertartásra hívok meg. Nem szokványos, és szerintem marhára nem illik. Vagy az se, vagy buli is. Nem mondta esetleg valaki vissza a vendégek közül? Ha nem, akkor kénytelen leszel megmondani neki, hogy mi a szitu…
2023. aug. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
58%

Itt az a sztori emberek, hogy egyáltalán nem akarja ott látni az esküvőn, mert csak azért jár össze a csajjal, hogy legyen kinek felvágni a csodás életével. A korábbi kérdésében még az volt, hogy egyáltalán nem is adott meghívót a csajnak, csak éppen hónapokon át mesélte neki az esküvő szervezés részleteit és a csaj azt hitte meg van hívva, mert azt hiszi ők jó barátnők.

Gondolom ez a csak szertartás meghívó egy gyenge próbálkozás, hogy a lagzitól azért távol tartsa, mert szemtől pofába nem meri neki megmondani.

2023. aug. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező szépen lepontozta az összes választ:D Szerintem ez sokat elmond.
2023. aug. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
48%

Hát nem tudom. Nálunk mindenki tudja értelmezni a meghívón szereplő szöveget. Ha csak a szertartás szerepel rajta, akkor automatikusan azt jelenti a dolog, hogy csak a szertartás részre van meghívás (akár polgári, akár templomi). Ha nincs feltüntetve rajta pl. "vacsora x órától y helyen, akkor egyértelmű mindenkinek, hogy csak szertartásra van meghívva az illető.

Sajnos nincs ötletem Kérdező, hogy mit lehetne neki mondani... esetleg valami olyat, hogy úgy látod, ő a lakodalommal is számol, de sajnálatos módon elértétek a létszám korlátot, nem tudtok több embert vendégül látni, és nagyon sajnálod, ha félreértette.

2023. aug. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
73%

"Temetéseknél érdekes mód sosincs olyan hogy valaki torra készül de csak a ravatalig jut."

Dehogynem, a torra sem szoktak mindenkit meghívni. Már ahol egyáltalán szokás. Mert tor sincs mindenhol, ahogy lagzi sem feltétlenül van esküvő után.

Kérdező, ezt a meghívó átadásakor lehetett volna egyből mondani. Hogy szeretettel várod a két szertartásra, és pont. Nálunk is szokás csak szertartásra hívni távolabbi ismerősöket. Semmi sértő nincs ebben, a meghívón szokták jelezni. Én több ilyen esküvőn voltam, mint lagzison. Nálunk valahogy olyanok az emberek, hogy érzik is, hogy milyen kapcsolat, pl kolléga esetében nem várják el automatikusan a lagzit, mert nem olyan szoros a viszony, csak mégis a napi 24 órából 8-9-10-et együtt töltünk.

Kellemetlen, hogy nem olvasta el a kolléga a meghívót, de érdemes tisztázni, hogy a lagzi utána csak szűk körű lesz. Aztán ha így nem jön el, te se sértődj meg.

2023. aug. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
21%
10- na nehogymár :D persze, vége a temetésnek és a 25 emberből a fele lemorzsolódik a templom előtt hogy “jaj, mi most megyünk kajálni, akkor nektek szép napot :)))” ne már, milyen gáz már :D és akkor még megbeszélitek a megnem hívottakkal hogy mitfogtok rendelni nem :D ahahhaaha
2023. aug. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!