Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lehet e még templomi esküvőm?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Dom3 kérdése:

Lehet e még templomi esküvőm?

Figyelt kérdés
Nekem már volt templomi esküvőm, páromnak viszont mèg nem. Mindketten katolikus vallásúak vagyunk.

2023. aug. 28. 17:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%

Van egy jó és egy rossz hírem. A jó hír az, hogy lehet még templomi esküvőd. A rossz hír az, hogy nem ezzel a palival.


A katolikus egyház nagyon ritka esetben engedi meg a válást, szóval kb az esélytelen kategória.

2023. aug. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Lehet templomi esküvőd, csak nem katolikus.
2023. aug. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Noren1989 ***** válasza:
69%
Maradjunk a szimpla nem-nél és lépjünk tovàbb.
2023. aug. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Nem lehet, mert még az élet el nem választ hangzik el. Vagyis ha meghal az exed csak akkor lehet templomban.
2023. aug. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
(Vagy a halál? :D Mindegy nem lehet, ez a lényeg.)
2023. aug. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

Elvileg nem.

Deeee megpróbálhatod érvényteleníttetni a házasságotokat és akkor az egyház szemszögéből ez lenne az első templomi esküvőd, tehát lehetne.

Deee a z érvényteleníttetést eléggé meg kell indokolni, szóval nagyobb esély van arra, hogy ebből nem lesz semmi.


Bááááááááááááááááááááááár

Elvileg a keresztelkedés is feltétel. Na, én 2 hónapja voltam egy esküvőn ahol a srác nem volt megkeresztelve. Szóval igazából ha nem vered nagy dorba, nem ismernek a környékne, akkor akár még meg is lehet cisnálni.

Az más kérdés, hogy mit ér egy templomi esküvő, ha át akarod b*đzni Istent a palánkon...

2023. aug. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%

Nem lehet átbaszni Istent a palánkon, sírok utolsó.🤣🤣🤣



Nem lehet anullálni az előző templomi esküvőt még ha halálos beteg lenne az ágyán is az ex még akkor se! Nyugodtan érdeklődj, de nem lehetséges.

2023. aug. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

7, én úgy tudom, hogy létezik olyan érv ami érvényteleníti az egyházi házasságot. Olyasmi, hogy pl nem tudtad, hogy a másik valójában Istentagadó meg ilyesmi, szóval elsősorban olyan szmepontok, hogy miért volt hamis maga a házassági eskü. De ez a legtöbb kapcsolatnál kb kivitelezhetetlen.


És hát a palánk... hát na:D A templomi esküvő nem más, mint Isten előtti eskütétel, ígéret a keresztény házasságra és egyúttal az Egyház áldása a kapcsolatra.

namost... a legtöbben csak azért mennek templomba esküdni, mert szép meg tradíció. És ez sztem szomorú. Még ha valaki agnosztikus is, akkor is szerintem elég bunkóság Istent sznobériára használni:D

2023. aug. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Noren1989 ***** válasza:
20%
#8, az az érsek bàcsi, meg a búcsúcédula.
2023. aug. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

Lehet, két eset lehetséges:

1. Meghal az ex

2. Egyházi bíróság kimondja, hogy az a házasság létre sem jött, mert anno nem voltak meg a szükséges feltételek. Tanúk kellenek, illetve az ex is kell, mert őt is meghallgatják. Sokkal szigorúbb, mint egy polgári válóper. De nem lehetetlen. Nekem több ismerősömnek volt ilyen. Az illetékes püspökségen kell elindítani. De akár több éves procedúra.


"Elvileg a keresztelkedés is feltétel"

Elég, hogy az egyik fél legyen megkeresztelve. Tehát a te példád simán lehet érvényes házasságkötés.

2023. aug. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!