Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kinek mit illik fizetni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek mit illik fizetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék egy kis segítséget kérni, mivel terveim szerint ez az első, és utolsó esküvőm is egyben. 😃


Anyagi dolgokkal kapcsolatban nem egészen vagyok tisztában. Őszintén szólva nem spórolunk, de szeretnék mindenből megtalálni a legjobb ár-érték arányt.


Az esküvőnk 200+ km-re lesz a szülővárosomtól, ebből kifolyólag az “én” vendègeim mind ott is alszanak. A szállást illene nekünk fizetni?

Mi arra gondoltunk, hogy a közeli családtagoknak (anya, apa, tesó) mi fizetjük, unokatestvérek, barátok pedig maguknak.

Voltunk már pár esküvőn, részünkről mindig nyilvánvaló volt, hogy a szállást magunknak fizetjük, de egy kicsit mégis bizonytalan vagyok. Nem kis esküvőről van szó, és ha mindenkinek mi fizetnénk a szállást, az kb +7-800.000 Ft kiadás lenne.. ami egy picit lehet megterhelő lehet.


A másik kérdésem a koszorúslányok, és a ruháik.

Ezt illő lenne nekem fizetni, vagy intézze mindenki magának, esetleg fele-fele arányban fizessük?

A “tipikus” infinity ruhát néztem ki, de gondoltam arra is, hogy én csak a színt adom meg, amit szeretnék, és mindenki varrasson magának olyan fazont, amiben ő maga kényelmesen érzi magát. Igen ám, de hogyan legyenek az anyagi dolgok? Mivel semmi puccosra nem gondolok, szerintem ezt intézhetné magának mindenki, de elég tanácstalan vagyok.


A harmadik kérdésem pedig a smink/fodrász. Nem rég megkérdeztem a családtagokat, hogy ki szeretne sminket, vagy fodrászt, és mindenki rögtön rávágta, hogy persze, majd amikor leírtam, hogy ennek ennyi és ennyi lesz kb a költsége, éreztem, hogy ez nem túl jól vette ki magát. Volt aki rögtön rávágta, hogy nem akar plusz költséget nekünk, majd amikor írtam, hogy ez nem nekünk plusz, azt mondta nem szeretne. Én sminkeltettem már egy barátnőm esküvőjén a sminkesével, és magamnak rendeztem az összeget természetesen. Hogy illik?


Ha mindent “benyelek”, akkor az eléggé megdobja a büdzsét, és lehet nem fér bele minden. Ettől függetlenül szeretném kikérni a véleményeteket.


Köszönöm, ha segítő szándékkal kommentelsz!



#fodrász #esküvő #smink #Koszorúslánye
2023. okt. 19. 16:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Sminket, fodrászt természetesen mindenki magának. Nem is értem, mit gondoltak, hogy ti önköltségen sminkelitek a teljes násznépet... aha.


Koszorúslányom nem volt, erről nem tudok nyilatkozni.


Szállás: én fizettem a rokonaimnak a szobát, nem volt nagy költség, plusz egy kisbuszt sofőrrel, aki odahozta őket a szobától az étteremhez és vissza. De ez kb 150 000 forint volt cakumpakk.

Most voltunk esküvőn, ahol önköltségesnek hirdették a szobáinkat, nem gond természetesen, mentünk rendezni a számlát, de az ifjú pár már rendezte, illetve az unokatestvéremékét is. Azt gondolom, a családét fizették, a barátokét nem. Ez nyilván egyéni döntés.

Alapból nem kell fizesd senki szállását.

2023. okt. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

A koszorúslányok ruháját akkor fizesd, ha van kikötésed. Kivéve ha csak a színt szabod meg. De ha neked minden mindegy, csak pl. kék legyen, akkor oldják meg maguk.

Sminket viszont semmiképp nem kell állnod a vendégeknek. Nem is értem, hogy merült fel a sminkes beajánlása. Intézi úgyis mindenki magának.

2023. okt. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Szállás teljesen változó. Elvileg illene fizetni, viszont gyakorlatilag egész násznépre fizetni a szállást tetemes összeg így nagyon sok pár nem fizet. Annyit illik tenni, hogy keresni többféle szálláslehetőséget a környéken, és mindent jó előre lekommunikálni, hogy a vendégek előre tudják, mire számítsanak. Illetve ezestben a szállás árát le fogják vonni a nászajándékotokból.

Megemlíteném még itt, hogy a másik opció a busz bérlése, ami a buli után visszaviszi a vendégeket a szülővárosodba. Abból a szempontból kényelmetlenebb a vendégeknek, hogy nem tudnak, akkor hazamenni, amikor kedvük tartja, de cserébe nem is várhatják el, hogy fizesd nekik a szállást ha biztosítasz alternatívát.


Koszorúslányruháknál az a szokás, hogy ha te mondod meg, hogy milyen legyen, akkor te is fizeted, ha viszont rájuk bízod és max színt meg hosszt határozol meg, akkor ők fizetik maguknak (hiszen akkor nyilván olyat választanak, amit később is tudnak használni). Az infinity ruha ebből a szempontból erősen pengeélen táncol, hiszen elvileg pontosan megadod a ruhát, gyakorlatilag viszont azért valamennyire tudják alakítani. Én mondjuk nem szeretem benne, hogy szinte akárhogy alakítod, akkor is kilátszik belőle az egész hátad (ami nagymellű koszorúslányoknak külön nehézségeket okoz, hisz nem lehet alá melltartót venni), szóval én nem örülnék, ha nekem kéne fizetnem, mert nekem ez nem az a kategória, amit máskor felvennék, de ez már a személyes véleményem.


A sminkkel kapcsolatban szerintem csak a kommunikációt rontottad el. Olyat már láttam, hogy a koszorúslányokkal közösen sminkeltet a menyasszony (általában a koszorúslányok maguknak fizetik, de cserébe nem kötelező, megcsinálhatják maguknak is), de családból max nagyon közeli hozzátartozók.

Szerintem itt inkább azt rontottad el, hogy amikor az elején megkérdezted őket, akkor nem tisztáztad le egyből, hogy ezt nekik kell fizetni. Ha a menyasszony/vőlegény felajánl valami szolgáltatást a saját esküvőjével kapcsolatban, akkor a násznép jogosan gondolja azt, hogy azért teszi, mert ingyen van (különben kb. ingyen reklámot csinál a szolgáltatónak, ami meg inkább idegesítő). Ezért kell mindig mindennel kapcsolatban előre letisztázni, hogy a násznép fizeti (ezért is írtam a szállásnál is).

2023. okt. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Smink, fodrász, egyértelműen mindenki magának.

Koszorúslányruha, szerintem ha csak színt szabsz meg, akkor megint mindenki maga fizesse, ha üzletben veszi, akkor is, ha varratni akar, akkor azt. Mert azt még később máshova is fel lehet venni, tehát megmarad.

A szállás az már változó szokott lenni, az esküvő, ahol én voltam, ott mi fizettük, de nálunk elég nagy a család, szokott lenni olyan családi összejövetel nagy családdal, hogy elutazunk valahova, nyilván mindenki magának fizeti a költségeket. Esküvőn is ezt tartanám normálisnak. De azért többmindentől függ. Pl rokonság, barátok anyagi helyzete, mennyire drága szállás van a közelben. Ilyenkor azért számításba kell venni, hogy mekkora anyagi terhet jelent ez a vendégeknek is. Szabadságot kell kivenni, lehet hogy fizetés nélkülit, akkor az útiköltség, a szállás, a nászajándék, koszorúslányoknak akkor az új ruha, ha fodrászra és sminkesre nem is költ mindenki, így is egy szemmel látható összeg tud kijönni, amit nem feltétlenül tud mindenki megengedni magának. Ezek kényes kérdések, lehet hogy távoli rokon, vagy olyan barát, akivel régen nem is tartjátok annyira a kapcsolatot, nem biztos hogy kiadna ennyi pénzt egy esküvő miatt, de a pénzes nagynéni gond nélkül. Ezeket kell mérlegelni, szerintem nincs olyan hogy ez a “szokás”, mert ahány ház…

2023. okt. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
7%

Felénk a kiadásokat a menyasszony szülei.


Szállást csak a közelieknek (szülők, tesók, koszorúslányok, tanuk,), mondjuk én eleve nem megyek soha olyan helyre, ami messze van.


Amit rühellek!!! Az a fizetős pia!!! Akkor inkább ne is rakjátok ki, ha nem ingyenes!!!


Ja, és az őrség. Nem szívesen hagyom a kocsit ismeretlen helyen, őrzés nélkül.


(Meg a lányok. Nincs kedven veszekedni, pláne verekedni, ha valami részeg lányát vagy nejét vinném "hátra". Ezt előre tisztázzátok le a prolikkal!

2023. okt. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
52%

5.-hez.


Pár helyen volt bérelve szalon, így aki jött, oda mehetett, és ingyen sminkelték.

2023. okt. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

5-ös

Ezek ilyen swinger lagzik?

2023. okt. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
7. Nem. De ha már ott van egy csomó csinos nő, pláne piásan,...legalább nekem is legyen ünnep.
2023. okt. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem messziről jövő vendégeknek bunkóság nem fizetni a szállást mert nekik még el is kell utazni oda ami plusz koltség, és akkor még nem is adtak nászajandekot. Bár úgy látom sokan nem így látják vagy spórolni akarnak. Én lehet hogy így nem mennék a helyükben, vagy tenyleg a naszajandekbol vonnám le. A pár ugyanott van anyagilag, mert igy kevesebb penzt kapnaktőlem. Mondjuk az se garancia hogyha fizetitek valakinek akkor az többet fog adni. De ha nem fizetitek az enyhén szólva rosszul néz ki. Elvégre ti hívjátok őket.

Jó megoldás amit 3-mas írt, hogy bérelni egy buszt sofőrrel aki hazafuvarozza azokat akik ezt szeretnék, így aki maradni akar az fizethet magának.

Koszorúslány ruha: ha csak a színt adod meg akkor számíts rá hogy valaki rovidben, valaki hosszuban lesz. Ha ez nem zavar akkor csak színt adj meg. De az higy infantilti ruha az már nemcsak szín. Én pl sose fogok máshova felvenni infiniti ruhát, ezért biztos nem olyat választanék. Szóval ha már ilyet akarsz akkor neked kellene fizetned. És valóban, nem mindenkinek van kis melle tehát nekik nehezebb elfogadható áron ilyet venni. De te ismered a baratnőidet, ezt te tudod.

2023. okt. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

A busz, transzfer sajnos azért nem opció, mert egészen pontosan 240 km-ről van szó, kb 70 ember. Szerintem ez szinte kivitelezhetetlen, de ha valakinek volt ilyen megoldása, és megosztaná a tapasztalatait, nagyon megköszönném.


Infinity ruhával egyetértek, nem mindenkinek állna jól, így ezt az ötletet elvetettem. Csak a színt szeretném, hogy egységes legyen. Próbálok kompromisszumot kötni, úgyhogy arra a döntésre jutottam, hogy megveszem én a több méter anyagot, de rájuk bízom milyen lesz. Mindenkinek legyen olyan, amiben jól érzi magát. :-)


#5 nem lesz fizetős pia semmiképp. Ilyen van, basszus?! 😃

A lányokkal kapcsolatban viszont ne haragudj, de nem is értem mit mondasz. Ez nem egy szexparti lesz, hanem egy esküvő. Senki lányát sehova nem kell vinni. Ha valaki meg nem tud viselkedni egy esküvőn, annak nincs ott a helye. Nincsenek a meghívottak között ilyen “prolik”, hogy a te szavaiddal éljek.


Őrzést szintén nem értem, bár ez megoldott, a helyszínen zárt kapuk mögött parkolhatnak a vendégek, de senki nem fogja őrizgetni az autókat. Ilyenről szintén soha nem hallottam még.



Összvissz köszönöm mindenkinek a segítséget! :-)

2023. okt. 19. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!