Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az esküvőm miatt megőrült...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az esküvőm miatt megőrült mindenki? Hogy zárjuk rövidre, ha megbántani sem akarok másokat?

Figyelt kérdés

A párom nemrég feltette a "nagy kérdést", amire persze igen volt a válasz. Rózsaszín köd, tündérmese, boldogság, viszont a családom egy része mintha kifordult volna magából...


Nagyim:

-Miért házasodunk ennyire fiatalon? Ráérünk, hova sietünk, TERHES VAGYOK?

-Minek volt az eljegyzés, ha csak jövő nyáron akarjuk tartani az esküvőt?

-Az unokatestvére lányának a fiát is meghivatná velünk, majd, mikor mondtam, hogy nem, akkor annyit mondott, hogy ezt nem én döntöm el (Hát ki?!:D).


Anyukám:

-Miért akarjuk külön tartani az egyházi és a polgári szertartást, hát ő még ilyenről nem is hallott, ennek mi értelme van?

-Miért akarok két esküvői ruhát is, csak a baj lesz velük. Ugyanitt a "miért ettől, vagy attól a tervezőtől akarsz ruhát" kérdéskör is ki lett már merítve, az is, hogy miért pont olyan stílusút, valamint az is, hogy milyen cipővel akarom majd őket...


Anyósom:

-Megtaláltuk az álomhelyszínünket, hát ő pedig jóban van az XY-nal, aki a nem tudom, milyen vadászházat olcsóbban oda tudta volna adni az esküvőre, az MINDENKINEK jobb lett volna, mert közel van, most utazzon az esküvő miatt mindenki vidékre?!


És még sorolhatnám. 120 fővel számolunk, nem lehet olyan esküvőt tartani, ahol mind a 120 főnek minden tökéletes lesz. Nem is erre törekszünk, de igen, zavar, hogy bármi van és meséljük, azt hallgatjuk, hogy az miért úgy van, miért nem lesz jó és hogy kellett volna inkább. A dédim 91 éves, idős már, de ő annyit mond mindenre, hogy ez a mi esküvőnk, ha a menü pizza lesz kólával, mert nekünk az ízlik, ő azt is boldogan fogja elfogyasztani. Anyám meg, aki szinte egész életemben olyan volt, mint az egyik legjobb barátnőm, abba köt bele, hogy miért akarok gyöngyöket a fátylamra, meg hogy szandálban milyen menyasszony megy az oltár elé.

Múltkor a helyszínen ment a kiborulás, azzal zártam le, hogy oké, ha nektek messze van, akkor nem kell jönni, nem kötelező. Ezen utána megsértődtek, mert hogy mondhatok ilyet, ez nekik is az egyik legboldogabb napjuk lesz, miért akarnám őket kitiltani?!



ápr. 19. 18:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%
Amikor ilyeneket olvasok annyira örülők, hogy elejét vettem annó ennek az egész cirkusznak-és műelőadásnak. Aztán pár hét, és egymás háta mögött megy a mocskosabbnál mocskosabb előadás.Úszítás, kibeszélés.
ápr. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Házasodjatok csak kettesben,nem kell a felhajtás.
ápr. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Pont emiatt szerveztük külön a polgári és az egyházi dolgot, hogy kicsit megmaradjon ez intimebb eseménynek is, ne csak reggelig tartó bulinak.


A polgári rész után lesz egy szűkebb korai vacsora, kb. 30-35 fővel, majd pedig nyáron lesz az egyházi esküvőnk és utána a nagy lagzi, minden extrával. :)

Életünk egyik legboldogabb eseménye, szeretnénk megosztani a szeretteinkkel.

ápr. 19. 19:18
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
Az esküvő árából inkább utazzatok el valami homokos tengerpartra,és ott házasodjatok össze.
ápr. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
Huh...tényleg gondoljátok át a vőlegényeddel, hogy szükségetek van-e erre a cirkuszra. Érdemes lenne megfontolni a kéttanús polgári esküvőt. Utána elmentek egy szép nászútra, ahol csak egymásra kell figyelni. Elképesztően sok stresszt megspórolnátok.
ápr. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
Ebből tanulva, ha gyereketek lesz, a választott nevet se mondjátok majd meg, csak akkor, ha megszületett! Az emberek sajnos szeretnek más dolgában okoskodni, egy a lényeg, ez a ti napotok, rólatok szól, szervezzétek úgy, ahogy szeretnétek. Akinek jó, jó! Akinek nem tetszik, ez van. Nagyon sok boldogságot!
ápr. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Dédim 90+ már, hiába fitt a korához képest, és látja el magát önállóan teljesen, egy több órás repülést már nem vállalna be.

Legjobb barátnőm 3 hete szült ikreket, nem hiszem, hogy boldogan utaznának jövőre két 1 évessel... :D


Nekünk nagyon fontosak a barátaink, családunk és tudom, ebből, amit írtam, hihetetlen, de mind a kettőnk szüleivel, nagyszüleivel jó a kapcsolatunk amúgy. Csak ettől az esküvő témától kattantak be teljesen, mi sem értjük, miért.

ápr. 19. 19:27
 8/16 anonim ***** válasza:
90%

Ez a Ti esküvőtök, ráadásul jó eséllyel ez lesz életetek legdrágább egy estés bulija. Én esküvőfotós vagyok, túl vagyok több mint kétszáz esküvőn és mindig az a legfontosabb tanàcsom a párjaimnak, hogy felejtsék el azokat a mondatokat amik úgy kezdődnek, hogy “úgy szokták, hogy…” illetve “úgy illik, hogy…” aztán csináljanak olyan esküvőt amikyenek Ők maguk. Így lesz aztán legobol a menyasszonyi csokor, hot-dog az éjféli menü, nachos a vendégváró, így vágnak fel óriási kerek sajtot torta helyett, így lesz full fekete a menyasszonyi ruha, így tartja majd Darth Vader maszkban a szertartást a szertartásvezető, így utazunk el Európa legszebb tájaira kreatívot fotózni vagy így használunk a kreatív fotózás háttereként egy száz éves felfűtött gőzmozdonyt. Mert ettől lesz a Tiétek, nem attól, hogy beálltok a sorba és mindenkinek meg akartok felelni.


Sok boldogságot!

ápr. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%
Őszintén. Szükségetek van erre a cirkuszra? Ez a ti esküvőtök, ti tudjátok mit és hogyan akartok. Nem tudtok mindenkinek a kedvére tenni, aki megsértődik az megsértődik. Aki erre az egy eseményre, nem tudja félretenni,az ellenérzését, az ne jöjjön. Nem lehet 120 emberhez alkalmazkodni. Szögezzétek le, ez és ez lesz. Ennyi.
ápr. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
Na, mi el sem mondjuk, mikor házasodunk. Lesz két tanúnk és ennyi, senkinek semmi köze hozzá - pontosan az ilyen hisztik elkerülése érdekében.
ápr. 20. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!