Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasságkötési szándék esetén...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságkötési szándék esetén mit kell vinni az anyakönyvvezetőhöz a bejegyzésre?

Figyelt kérdés

Holnap megyünk az anyakönyvi hivatalba bejegyezni a házasság időpontját. Mit kell magunkkal vinni?

Csak mert én úgy tudtam, hogy elég a személyi, de még egy csomó mindent kiírt a honlap, idézem:

"Felhívjuk figyelmét, hogy az ügy intézéséhez az alábbi iratok szükségesek:

- a házasulandóknak a személyazonosságuk igazolására alkalmas okmánya (személyazonosító igazolvány, útlevél, vagy kártyaformátumú vezetői engedély), - lakcímigazolvány,

- születési anyakönyvi kivonat,

- családi állapot igazolására szolgáló okirat, melyet a lakóhely szerint illetékes jegyző ad ki,

- állampolgárságot igazoló okirat (személyazonosító igazolvány, útlevél, vagy állampolgársági bizonyítvány), "


Most akkor holnapig be kellene szereznünk egy családi állapotot igazoló okiratot? Az esküvő csak júniusban lesz. Nem ér rá ezt még bemutatni később? Hol lehet egyáltalán beszerezni?


2011. jan. 2. 11:45
 1/10 anonim válasza:
Nekünk 5 éve volt, de csak a személyi és a születési anyakönyvi kellett. Szerintem most sincs ez másként. De ha kell még valami hiánypótlásban be lehet mutatni én úgy tudom.
2011. jan. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekünk 10éve kellett igazolni,hogy nem vagyunk házasok.
2011. jan. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
az anyakönyvvezető adja ki szerintem a családi állapotot igazoló papírt is,mert igen az is kell,ha nem ott akkor közjegyző persze fizetség ellenében kiadja.
2011. jan. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekünk 4,5 éve csak személyi és lakcímkártya kellett.

DE csak azért, mert ugyanazon a városban esküdtünk, ahol születtünk és éltünk. Így a helyi hivatalban megvolt minden papír és nem kellett külön vinni.

2011. jan. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Valószínűnek tartom, hogy ez mind kell, ami a honlapon van, és akiknél nem kellett, ott az önkormányzaton belül utána tudtak nézni. Pl. kis faluban a jegyző, anyakönyvvezető azonos, a házasulandókat ismerik személyesen, így a lakcímét, családi állapotát és az állampolgársága is kétségkívül magyar, vagy ha ugyanebben a körjegyzőségben lakik, mindennek könnyen utána tudnak nézni. De aminek ezekből nem, azt vinni kell. Szerintem ha bejelentitek, úgyis mondják, ami hiányzik még nekik, hogy a fentiekről meggyőződjenek, és szerintem az is jó, ha azt utólag, mielőbb beviszitek. Az esküvő időpontját azt hiszem, hogy legalább 30 nappal előtte kell bejelenteni (?), így addig ráér hozzá mindent beszerezni.


(Nekem külf.-i a férjem, emiatt még több minden kellett. Külf.-ön volt az esküvő, de a hivatalos fordításhoz magyarul is kellett pl. a férj családi állapotát igazoló irat...stb.)

2011. jan. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igazából szerintem akkor kellenek ezek, ha nem a lakóhelyeteken kötitek a házasságot. Elvileg kellenének, de az anyakönyvvezető hozzáfér az adatokhoz, úgyhogy tök felesleges kikérni tőle, aztán meg bemutatni neki. A legtöbb helyen nem kérik.

Mi külföldön házasodtunk, nekünk születési anyakönyvi kivonat kellett, meg egy olyan igazolás, hogy nincs törvényi akadálya a házasságnak.

Szerintem holnap bőven elég a személyi, max. megmondják mi kell még, és beszerzitek addig.

2011. jan. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi nem a lakóhelyünk szerint illetékes anyakönyvi hivatalban házasodtunk és összesen a személyi, lakcímkártya, meg születési anyakönyv kivonat kellett. Az anyakönyvi hivatalban a bejelentkezéskor megkérdezték, hogy voltunk-e már házasok vagy ez az első házasságkötésünk. Ennyi. Mindez lassan 2 éve történt.
2011. jan. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekünk is csak személyi, lakcím meg anyakönyvi kivonat kellett, pedig mi sem lakóhelynél jelentettük be. Megkérdezték a házasság utáni nevet meg a születendő gyermek nevét a házasság időpontján és helyszínén kívül.Más nem kellett (csak megkérdezték, hogy nem vagyunk-e már házasok, meg hogy a párom tud-e házasságon kívül született gyermekemről-mármint hogy van-e ilyen).

Mi most voltunk 2 hónapja Nyíregyházán bejelentkezni.


22/L

2011. jan. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Abban a városban lesz az esküvő ahol születtünk és élünk.

Akkor ugye holnap le lehet foglalni a dátumot nyárra?

2011. jan. 2. 12:58
 10/10 anonim ***** válasza:
Személyi és a születési anyakönyvi kivonat kell. A családi állapotot igazoló akkor kell, ha már házas voltál, de elváltál vagy megözvegyültél. Az állampolgárságot igazoló azoknak kell, akik nem magyarok, de felvették a magyar állampolgárságot, de ez ugye a személyi igazolvánnyal igazolható.
2011. jan. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!