Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Légysziiii, Fontos! Esküvő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Légysziiii, Fontos! Esküvő után mennyi időm van megcsináltatni az uj papirokat (személyi stb. )?

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 06:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát amig el nem intézed. Te választod azt a nevet, ergo te érdeked mielőbb felvenni, ergo te fogod sürgetni. Különben maradnál az eredeti neveden...

Nem tudok határidőről. És persze nem is két perc lesz a dolog.

2011. jan. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha szombaton van az esküvő, akkor hétfőn még nincsenek frissítve az adatok a hivatalban.(én így jártam onnan tudom)

Szerintem keddre már kérhetsz időpontot(ha sűrgős) és kb. 1 hét mire az új sz.ig. megjön.(meg gondolom a jogsi is)

Lakcímkártyát helyben csinálnak.


Taj kártya helyben, adó postán jön.


Remélem tudtam segíteni.


Legalábbis nekem ennyi idő volt.

2011. jan. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincs határidő! Mi több,mint egy éve házasodtunk, de még nem csináltattam meg!:) Idén jár le a személyim, majd akkor mindent megcsináltatok egyszerre!
2011. jan. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem siettem. utánnaérdeklődtem, hogy TAJ, és adószám változik-e. Azt mondták nem, igy onnantól kezdve úgy voltam vele, hogy ráér, majd ha egyébként is lesz ott dolgok, elintézem a kártyákat is. A személyit, és lakcimkártyát, azonnal csináltattam, de a taj kártyát csak 2 év múlva, az adókártyát meg 5 év múlva. Szóval nem sürgős. Nekem sehol nem volt gondom belőle, hogy a lánykori nevemmel intéztem az ügyeim. Igaz, a cserénél az ügyintéző azért rákérdezett, hogy talán azért nem volt még csere, mert megvártam, hogy stabil-e a házasságom? Amúgy ő is csak mosolygott rajta. Szóval, nem kell elkapkodni.
2011. jan. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
A személyit szerintem érdemes megcsináltatni meg a lakcímkártyát, de a jogsit pl. elég, ha a lejáratkor csináltatod. Csak nekem elfelejtették mondani ...
2011. jan. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
8 napon belül jogszabály írja elő az adatváltozás bejelentését! Az, hogy nem büntetnek a cseréért, nem jelenti azt, hogy nem kell lecserélni! Közúton a rendőr viszont büntet!
2011. jan. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Ne kapkodj! Ha már feltetted e butácska kérdést, akkor nem vagy biztos saját magadban! Egyébként rohannál rendezni a

dolgokat... Ha meg úgy is befuccsolsz a házasságoddal, akkor meg tiszta haszon, hogy vártál egy kicsit (anyagilag)

2011. jan. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!