Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek arról,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek arról, mikor a feleség nem veszi fel a férje nevét?

Figyelt kérdés
2011. márc. 24. 18:54
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
92%

Az, hogy az ő dolga. Manapság egyáltalán nem ritka ez, sőt már inkább az a ritka, hogy a teljes nevét veszi fel.

22L

2011. márc. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
88%
Minek vegye fel?
2011. márc. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem probléma. Ha már hozzáment, akkor hozzáment, és akarja őt, de lehet valamihez ragaszkodik a múltjából ami meg is maradhat neki a neve, főleg ha szereti.

Én né és a teljes nevemet választottam. De bevallom, valahol hiányzik csak a sajátom. Telefonban mindig azt mondom, csak mert ragaszkodok hozzá ennyi. A férjemet szeretem, hozzámentem, szépen bánok vele, tisztelem, ezek a fontos dolgok, nem, hogy felvettem e a nevét. Szerintem. Szerencsére Ő meg felfogja, hogy ez igazán mondvacsinált probléma lenne, ha ezzel foglalkozna. Merthogy beszéltünk mi is azért erről, hogy zavarja e, szerencsére nem.

2011. márc. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
89%
nincs róla véleményem, a nő dolga.
2011. márc. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
96%

Semmi. Anyukám is a leánykori nevét használja, holott régen igencsak megszólták érte. Nagymamám meg felvette, de mivel már a lánykori nevén publikált egy csomót, muszáj volt azt használnia, hogy egyértelműen el tudják helyezni, ki is ő. Csak odatett a lánykori neve elé egy G. betűt.

Valószínűleg én sem fogom felvenni a férjem nevét, vagy csak a kezdőbetűt. Megszoktam és szeretem a nevem, és egy kicsit olyan lenne megváltoztatni, mintha feladnám az identitásom. Ma már a feleség nem csupán a férj oldalbordája, "függeléke", hanem egy teljes értékű ember. És ehhez teljes értékű név dukál :)

2011. márc. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
van egy fiam az eslő házasságomból és most a második férjemmel élek, nemsokára megszületik a közös gyermek is. nem vettem fel a nevét, mert nem akartam, hogy bármikor is rosszul essen a fiamnak, hogy neki más a neve, mint nekünk hármunknak. Ezért megtartottam a lánykorit, és sokan furán néznek emiatt
2011. márc. 24. 19:03
 7/45 anonim ***** válasza:
90%
Én sem szeretném felvenni, legfeljebb ha ő is felveszi az enyémet. (Király-Nagy pl.) A felesége leszek, de attól még nekem van saját családom, akiknek a nevét viselem.. A gyerekek pedig közösek, úgyhogy viszik tovább mindkét vezetéknevet.
2011. márc. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
32%

szerintem ez egy gesztus a férj felé...

bár xy-né nem lennék,de x-né xz már szretnék lenni (hamarosan leszek is)


aki nem veszi fel,ő dolga,meg a férjéé

2011. márc. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ne törődj azzal, hogyan néznek rád. Szerintem kedves dolog, amit tettél, és csak az köt beléd, aki nem tudja miért csináltad. Aki pedig a háttér ismerete nélkül ítélkezik, nagyon buta, ennélfogva ne adj a véleményére!

Mellesleg nincs azzal semmi baj, ha nem szeretnéd felvenni a férjed nevét, akkor sem, ha saját magadért teszed, nem pedig a fiadért.

2011. márc. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
67%

19:02 vagyok, erről eszembe jutott egy probléma. Ugye ma divat ez a kettős név, vagy hogy legalább a gyerekek vigyék tovább mindkét nevet.

De mi lesz a következő generációval? Amikor Király-Nagy Pisti elveszi Kiss-Kovács Rózát? A gyerekük meg Király-Nagy-Kiss-Kovács Pisti lesz? (bár ha egyenletként fogom fel, akkor a nagy és a kicsi kiütik egymást és marad a Király-Kovács :D:D)

Szóval ez a sok dupla név fog még problémákat okozni, azt hiszem...

2011. márc. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!