Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Számotokra mit jelent a házasság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Számotokra mit jelent a házasság?

Figyelt kérdés

Családot? Boldogságot? Anyagi biztonságot? Vagy csak egy papír ami értelmetlen?

Tudom mindenkinek mást jelent, de kíváncsi vagyok más véleményre is. Utána én is elmondom, hogy nekem mit jelent.


2011. márc. 26. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:
jelképét annak hogy velem akarja leélni az élete hátralevő részét
2011. márc. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Családot. Csak akkor (és azért) házasodtunk, amikor jöttek a gyerekek, hogy "hivatalos" családba szülessenek. Másért nem tartom fontosnak.
2011. márc. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Papírt amivel könnyebb az ügyintézés (haláleset, öröklés, gyermekek születése, stb)


A kapcsolat tartalmát a kölcsönös szeretet és tisztelet adja. Sajnos mostanában nagyon sok pocsék házasságot látok, a papír nem garancia a békés közös életre.

2011. márc. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

csak egy darab papírt, aminek semmi köze az igazi érzelmekhez

egyébként:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eljegyzes..

2011. márc. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem a házasság a legfontosabb, a szerelem lépcsőjén a legutolsó lépcsőfok, ami után már a boldogság emelete jön, ahol egy életet élünk le egymással.
2011. márc. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én ezt egy másik kérdésre írtam, bemásolom Neked:)


a házasság pártján állok, és nem a vagyonközösség, meg a nem tudom mik miatt, mert akkor ebből a szempontból tényleg nem különbözik az élettársi viszonytól. evvel az erővel akár egy vadidegennel is összeházasodhatnék, csak hogy bejegyzett vagyonközösségben éljek.

Nekem mást jelent. Nekem ez fejezi ki az összetartozást, azt hogy tartozom valakihez, azt, hogy hivatalos a kapcsolatunk, nekem fontos az, hogy büszkén viselhessem a papírt, hogy elmondhassam, szeretet valaki annyira, hogy a FELESÉGE legyek, és én is őt annyira, hogy a FÉRJEM legyen. nekem ezeknek a szavaknak súlyuk van, és nem jogi, hanem érzelmi értelemben. és igen, tudom, hogy ezt élettársi viszonyban ugyanúgy ki tudom mutatni, jelenleg is így van. viszont vágyom rá, hogy az az ember, akit szeretek, akivel el tudom képzelni a jövőmet, az elvegyen, hogy megtiszteljen azzal, hogy a férjem legyen. Számomra ez olyan érzés, mintha még mélyebb lenne a kapcsolatunk, és megerősítenénk az érzelmeinket. előfordul, hogy valaki kénytelen, valóban jogi dolgok miatt házasodni, de én nem ezért szeretnék. Tiszteletből és szeretetből. Így érezném teljesnek a kapcsolatunkat.

2011. márc. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyon felkapott ez a téma.

Nekem az jelent valamit, hogy szeretek valakit, aki viszont szeret. Semmi más! Ez a boldogság mozgatórugója.

2011. márc. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Megnyugvást, biztonságot, garanciát. Erőt: vannak dolgok, amiket nem csak magamért teszek és ez nagy erőt ad.
2011. márc. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem fontos a házasság. Olyannal kötünk házasságot akit szeretünk, tisztelünk, életünket adnánk érte és ő ezeket viszont. Ez egy jelképe annak hogy a másikkal akarom leélni az EGÉSZ életemet. Persze vannak kényszerházasságok, voltak és mindig is lesznek, ezek csak anyagi okokból jönnek létre ("pénz a pénzzel, föld a földdel..." = filmebn volt)
2011. márc. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!