Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Valami antik, valami kék, és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valami antik, valami kék, és valami kölcsönkért cucc az esküvőhöz. Ez ilyen általános aranyszabály? Ez pontosan honnan jött, és mi?

Figyelt kérdés
Biztosan sokan észre vettétek már, ha egy tipikus amcsis házasodós filmet(sorozatot) nézünk, akkor a házasságnál előjön ez a 3-4 alapfeltétel ami mindenképp szükséges a frigyhez.
2009. márc. 2. 09:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Igen ez tipikus amcsi szokás. Lassan de biztosan ezt is átvesszük. De MAGYAR szokások közt ilyen nincs.


Az eredetét nem tudom sajnos. Én az én esküvőmön nem is tartottam fontosnak. Nem ettől lesz szebb vagy tartósabb a házasság.

2009. márc. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Ismerősi, baráti körömben ezek fel sem merülnek. Szerintem inkább a magyar szokásokat tartsuk meg, a kikérést, a menyecskeruhát, a mennyasszonytáncot. (amerikai ismerőseim azon csodálkoznak, hogy itthon a mennyasszonytáncból visszajön ez esküvő költsége, nem kell rá a szülőknek jelzáloghitelt felvenni. Szerintem ezt a jó szokást tartsuk meg! :) )
2009. márc. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is inkább az eredeti, régi magyar szokások megtartását kellene preferálni a nyugat majmolása helyett. Nálunk például azt tartották, hogy a menyasszonynak az esküvője napján nem szabad kék színű holmit viselnie, mert szerencsétlenséget hoz. A csokrot nem dobták el, azt a menyasszonyoknál szokás volt megszárítva megőrizni. Azonban ha a nagyszülei az esküvőkor már nem éltek, akkor azt a temetőbe vitte ki a sírjukra. A lagzikban meghatározott menüsor van és mindegyik fogás előtt verset mondanak, a menyasszonytánc után pedig "bolond menyasszony" következik, ahol egy nő játssza a vőlegényt, egy férfi a menyasszonyt. Voltam olyan lagziban régen, ahol a "vőlegénynek" két hagymából és egy répából álló kis csomagot kötöttek a derekára. :-) Volt derültség mondhatom. :-))
2009. márc. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

én fiatal vagyok,21 éves,de komolyan azt hittem eddig,hogy ez egy nagy magyar szokás:valami régi,uj,kék,és kölcsön.

amikor fodrásztanuló voltam sok menyasszony volt,és nagyon sokan ezt be is tartották.

2009. márc. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

...ahogy a Valentin napot.

És az esküvői kocsik hátuljára kötött konzerves dobozok is Amerikából jöttek. Igaz a rossz-szellemek elűzését nálunk is fontosnak tartották. Ezért volt az ifjú pár feje fölé tükör akasztva, hogyha a "gonosz" benéz az ajtón, magát lássa meg, és elmeneküljön. A koszorúslányok is körbefogták a menyasszonyt, és mikor kikérni jött a vőfély a vőlegénnyel (vevő-legény) erősen bújtatták, hogy ne találjanak rá. Hajnalban pedig a legények tüzet raktak a menyasszonyos ház udvarán és a boldog arát átugratták rajta, volt sivalkodás.(innen a tűzről pattant menyecske)azonkívül a menyasszonyi csokrot (ami leginkább rozmaringból volt kötve)vasárnap az oltár oldalára kötötték... és sok más igazi népszokás, ami lassanként eltűnik. De sebaj, van helyette kék harisnyakötő..hurrá:)))

2009. márc. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
nagyon szépen leírták az elozoek a régi szokásokat és szerintem is ezeket kellene megorizni, megtartani.nálunk is rosszat, szerencsétlenséget jelentett, ha a volegényt kék ruhában vezette oltárhoz a koszorúslány.azt mondták nem fog sokáig tartani a házasság, eltorik.nálunk is járták a hajnalt, végigmentek a falun, tobbhelyen tuzet gyújtottak az úton és táncoltak, valamint kalácsot, pálinkát osztogattak ami megmaradt a lagzibol.másnap az új pár kézenfogva végigsétált a faluban és osszehívta a rokonokat a "maradékra"
2009. márc. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
...A menyasszony nem varrhatja a saját cuccait, amiben esküszik. A vőlegény nem láthatja a menyasszonyt a ruhában, csak az esküvő napján. Át kell vinnie a küszöbön hazafelé, nehogy megbotoljék benne, mert akkor a házasság során is megbotolhat.
2009. márc. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

A valami új, valami régi, valami kék és valami kölcsön dolog, amit a menyasszonynak kell hordania az nem amcsi, hanem angolszász szokás (mint ahogyan a Valentin nap is az), de vettünk át a germánoktól is esküvői szokást (pl. cseréptörés). Viszont vannak olyan szokások, amiket tévedésből angolszász eredetűnek tartanak, holott magyar, ilyen pl. a legénybúcsú.

Nem hiszem, hogy azért nem kell megtartani, mert külföldi eredetű. Ha tetszik neked, akkor legyen, ha nem tetszik, akkor ne legyen.

Ha rákeresel a google-ba, rengeteg olyan szokást találsz, aminek már ismeretlen az eredete, mégis magyarnak tekintjük, mert már beépült a kultúránkba.

2009. márc. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
félreértés ne essék, eszem ágában sincs sem most..sem később..(később talán a kéket, meg a régit) betartani. 17 éves vagyok messze van az még:) csak érdekel h ez az egész honann jött? és miért pont ezek?
2009. márc. 3. 18:50
 10/12 anonim válasza:
79%

Ugyan a magyarországi hagyományok között nyomát sem találjuk, mégis egyre elterjedtebb, hogy a menyasszony esküvőjén visel valami régit, újat, kölcsönkapottat és kéket. Az angol eredetű szokás hazájában nem négy, hanem öt elemből áll.

A régi, az új, a kölcsönkapott és a kék tulajdonképpen szimbólumok. A régi a menyasszony családja közötti kapcsolatot jelképezi, emlékeztetve az arát a szülőkre és a gyermekévekre, valamint mindarra, amit elhagy. Az új a házassággal létrejött családi kapcsolatot testesíti meg. A kölcsönkapott jelképet elméletileg már férjhez ment, boldog házasságban élő asszonytól adja, így a sikeres kapcsolat záloga. A kék a tisztaság és a hűség jelképe, Szűz Mária jellegzetes színe. Mindezeken felül Angliában az ezüst is megjelenik, méghozzá hatpennis érme formájában, amit a menyasszony a bal cipőjébe tesz. Ennek megfelelően viselése gazdaságot és jólét hoz.

2009. máj. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!