Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem ijedtetek meg a sok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem ijedtetek meg a sok szervezni valótól esküvő elött?

Figyelt kérdés

A párom egy hete kérte meg a kezem. 1-1.5 hónapon belül lesz az eljegyzés, szeptemberre tervezzük az esküvőt.

Közben házat is veszünk, azt is tatarozni is kell stb.

Anyuék mindenben segítenek, mégis úgy érzem, hogy már itt az elején elvesztem. Milyen színű legyen, hogy kell, mi a sorrend, milyen lesz az esküvő, hogy döntsek ebben meg abban?! Ezer meg ezer kérdés, közben figyelni kell a pénzre is mert ház vásárlás miatt olcsó esküvőt szeretnénk, egyszerűt de mégis hangulatosat, szépet.

Sok mindent magunk akarunk megcsinálni, díszítés, meghívók stb.. De egyszerűen azt sem tom hogy hogy álljak ezeknek neki.

Totál beparáztam, lever a víz, pedig nagyon akarom és rettenetesen várom már, hogy végre a párom felesége legyek.

Ti nem éreztetek ilyeneket? Ti nem ijedtetek meg a sok és hírtelen döntéstől? Csak én vagyok ilyen aggódós?

Ha valaki félt, hogy oldotta ezt fel? Hogy állt neki a szervezésnek úgy, hogy átlátta és minden könnyedén ment?

Totál kész vagyok... :S :)


2011. ápr. 18. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem anyósom nagyon sok mindenben segített, főleg az étteremmel, kajáltatással kapcsolatos dolgok terén. Nekem az "élvezetesebb" része maradt, mint ruhaválasztás, frizura, meghívó tervezése, szoláriumba járás, terem díszítése barátokkal stb.

De persze, azért stresszes volt nagyon.

2011. ápr. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is gratula!

Ülj le, szánj rá pár órát, és csinálj egy tervet. Mit akartok, hány fővel, stb.

Aztán küldj ki rengeteg árajánlat kérőt! Amíg ezekre megjönnek a válaszok, a házzal is tudsz foglalkozni.


És ami a legfontosabb, egyszer-egyszer csináljatok egy szabad estét, amikor egyikkel sem foglalkoztok, csak egymással ;)

2011. ápr. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nagyon pici esküvő és nincs ilyen sok probléma vele


ruhát választani élvezet

ezen kivül csak időpontot kellett egyeztetni meg 15 főre lefoglalni egy éttermet,ahol mindenki azt evett amit akart (nem ugy mentünk mint lagzisok,hanem csak mint egy átlag 15 fő)

2011. ápr. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi is most szervezzük, júniusra. Januárban kérte meg a kezem.

Szerintem vegyél egy papírt, ceruzát, és írd fel rá, hogy mi mindent kell elintézni ezzel kapcsolatban. Később is hozzáírhatsz, ami megvan, azt meg kipipálhatod.

Időpontotok van már? Ez az első. Előtte persze anyakönyvi hivatalt lehet választani.

Ha az időpont megvan, akkor a vacsi-lagzi helyszínét kell kiválasztani, és megérdeklődni, mit hogy vállalnak. Aztán jöhet a többi.

Írj listát, odaírhatod mellé a tervezett költségeket is.

Szintén listát írtunk a vendégekről is...

Remélem, segítettem, sok boldogságot kívánok!

2011. ápr. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak szólok, az időpont a legutolsó dolgok egyike.

Először a létszámot írjátok össze, mert attól függ a hely. Hiába akarod az egyik helyet, ha csak 50-en fértek el, és ti 120-an vagytok. Aztán irány a helyszín, hogy melyik napok szabadok még. És utána válogathatsz a napok közül!

Ahol a mi esküvőnket akartuk, 2 évre előre is volt már időpont!

2011. ápr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem! Én nagyon élveztem, nem is engedtem az "öregeknek", hogy segítsenek! :-)


Később, ha gyerekeitek is lesznek, akkor is adódnak majd ilyen napok, hogy még ezeknél több dolgot is kézben kell tartani :-)

2011. ápr. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Akkor azt hiszem le kell, hogy nyugodjak és szépen neki kell állnom mindent összeírni.:)
2011. ápr. 18. 13:38
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi ugyan így voltunk!

Március végén kérte meg a kezem, szeptember első hetében lagzi. Nem is annyira kicsi, 120 fős!

Nem mondom,hogy tök simán, de meg tudtuk szervezni! És fantasztikus lett!

Mondjuk nekünk annyi segítség volt, hogy sógornőmék előttünk egy évvel esküdtek és segítettek,hogy merre induljunk, mi után mi jön!

Sok boldogságot!

2011. ápr. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem anyu segített. Mindent megnézet a neten, egy csomó oldal van, hogy mit milyen sorrendben érdemes csinálni. Aztán felírtuk egy füzetbe (akár gépre is lehet), hogy mi kell (helyszín, önkormányzat, ruha, virág, meghívók, kaja, zenészek, stb), majd leírtuk, hogy mire mennyit akarunk költeni (olyan becslés dolognak, hogy tudjuk kb hol mozog majd a végösszeg meg tudjuk mihez tartani magunkat). Amikor mindent leírtál akkor el tudod dönteni mit akarsz először elintézni (érdemes a helyszínt és az önkormányzatot, templomot elsőként) és mindent pipálsz szépen kifele és mellé írod a valós árat. Így eléggé kézben lehet tartani a dolgokat, és nem lesz káosz a fejedben. Akármi eszedbe jut, hogy kellene gyorsan leírod a füzetbe és nem felejted el. Ha minden mellett pipa van akkor kész vagy :D Mi így csináltuk és esküvő előtt 3 hónappal már minden kész volt, csak a nagy napot kellett várni.


Sok boldogságot nektek!

2011. ápr. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Ne parázz! A szervezés a szülők dolga. Te csak érezd jól magad a pároddal! Az esküvő az ifjú párnak a _kezdet_, a szülőknek egy társadalmi esemény, amelyen megmutathatják, hogy milyen gazdagok, stb. Nem azon múlik a házaséletetek, hogy pl. ki cincogott a lakodalmon, milyen volt a torta, tudomisén.
2011. ápr. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!