Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Tényleg a keresztapának KELL...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg a keresztapának KELL a tanúnak lenni?

Figyelt kérdés

anyám közölte, felejtsem el, hogy a legjobb Barátom lesz a tanúm, mert a keresztapámnak kell annak lennie...

most nem az, hogy rosszban lennénk vele vagy valami, mert nem, nagyon is jóban vagyok, de én úgy tudtam, a keresztapa a násznagy...erre közli, hogy az egy és ugyan az...

szóval, ha nem akarok sértődést, akkor kérjem fel őt?

és akkor mint mondok a Barátomnak? Neki már említettem, és nagyon örült neki...nem akarom megbántani...most mit csináljak??

kezd elmenni a kedvem az egésztől....:S

úgy nem is lehet, h keresztapám a násznagy, Barátom pedig tanú? valaki segítsen....:S


2011. ápr. 18. 16:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem KELL.Te döntöd el ki a tanú.
2011. ápr. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%
Nem kötelező jelleggel, de mifelénk is úgy szokás, hogy általában a keresztapa a tanú (násznagy). Nekem is ő volt. De szerintem választhatod a barátodat, nem hiszem, hogy lenne akadálya. De a keresztapádnak lehet, hogy elég sz...rul fog esni.
2011. ápr. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%
Nincs megkötés, még csak hagyomány sem. Az a tanú, akit felkérnek. A násznagy az egy teljesen más dolog, a két posztnak nincs köze egymáshoz. Mi is megyünk egy esküvőre májusban, ahol édesapám lesz a násznagy, a tanú nem tudom, ki lesz, de nem is családtag...senki nem akadt ki ezen.
2011. ápr. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%
Akarki betolthet akrmilyen zerepet, amit Te adsz nekik, egy eskuvon. Mond el anyadnak, hogy Te mar valasztottal, vegul is kereszapad nem lesz kihagyva, O is erdemes szerepet fog betolteni. A mi csaladunkban is volt, hogy egy kersztapa volt a tanul, lehet hogy szokas, de mond meg anyadnak, hogy most eltersz a szokastol.
2011. ápr. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
15%
Ja és a tanú a násznagy is egyben. 16:57 voltam.
2011. ápr. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
57%
Nem kell, de úgy illik, hogy valami idősebb férfi rokon legyen, pl nagybácsi, v keresztapa, ha a kettő más. Unokatesómnak is elv apumat kellett volna felkérnie, amit az idősebb rokonok, ismerősök eléggé a szívükre vettek, de ő a húgát választotta. Neki így volt jó, ennyi:)
2011. ápr. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%

16:57

Ne haragudj, de ez nem így van. Az igaz, hogy bárkit kérhet fel az ember tanúnak, de a násznagy és a tanú azért nem teljesen egymástól elkülönülő fogalom:

"A násznagy - mindkét házasulandónak egy-egy - a tanú, akinek jelenléte a házasság érvényességének kelléke volt. Leggyakrabban keresztapa, nagybáty, idõsebb, tekintélyes rokon vállalta ezt a tisztet, mert a násznagynak az átlagosnál nagyobb ajándékkal kellett hozzájárulnia az új pár felszerelkezéséhez."

forrás: [link]

2011. ápr. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
73%

A limkelt magazine meg ezt is irja:

Mára ez megváltozott, általában az esküvõi pár legjobb barátja, barátnõje a tanú, és a hivatalos papírok aláírásán kívül nincs más feladatuk. Esetleg az menyegzõ elõtti legény- és leánybúcsú megszervezése.

2011. ápr. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
na igen, ez az én bajom is...a régen és most...:S mert fiatal kb. 10-20 lesz, idősebb 100fő körül...nem lehet valahogy szétszedni? hogy k.apáink a násznagyok, mennek a sor elején, meg nem tudom, mi még a feladatuk...a barátok meg a tanúk? vagy valaki mondjon ötletet lécci, mert rögtön lefújom az egészet!!!!!:S
2011. ápr. 18. 17:39
 10/20 anonim ***** válasza:
89%
a TI napotok a vőlegényeddel,mindent csinálj ugy ahogy nektek tetszik
2011. ápr. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!