Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért nem értik meg, hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem értik meg, hogy nem tartok lagzit, hiszen nem áll szándékomban férjhez menni, se most se a közel jövőbe?

Figyelt kérdés

Apu rokonai kikészítenek. Anyu már rég nem él, neki testvére nem is volt így az ő ágán nincs senkim. De apai ágon ott vannak apu testvérei, unokatestvérei és a szüleik, már akik élnek, durván 7-10 család. Közülük is apu öccse, az öccsének a sógora és az unokatestvérének az anyja meg vannak sértődve, hogy nem akarom őket meghívni a lagziba. De hogyan ha nem is lesz. Párommal évek óta együtt vagyunk és belefogtunk a babatervezésbe, 22 hetes terhes vagyok. Apu is és az öccse is mérgesek rám, "ki akarnak tagadni", szerintük a család szégyene vagyok, mert nem megyek férjhez. De ez még hagyján, azt is kifogásolják, hogy nem rendezek 200 fős lagzit, pedig azt feltétlenül fontos lenne, az állításuk szerint.

Hogyan értessem meg velük, hogy én nem akarok lagzit, mert 1. nincs rá pénzem, 2. apámtól nem akarok kérni, 3. feleslegesnek tartom az egészet?!

Minden alkalommal éreztetik velem, hogy én vagyok a család szégyene, mert nem megyek férjhez és nem csinálok nagy lagzit.


2011. ápr. 19. 11:40
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Próbálj meg nem foglakozni velük, úgysem fogod tudni őket meggyőzni, hogy lehet más a véleményed.

Aki neked fontos, attól esetleg kérdezd meg, hogy mi a lényegesebb számukra: hogy legyen házasság/lagzi, vagy hogy boldog legyél a pároddal?

2011. ápr. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

majd belenyugszanak


neked most fontosabb dolgod van.vigyázni az egészségedre,ezzel a babáéra is,és a pároddal lenni.ennyi


(én is hasonló cipőben járok,rokonok már mindent elterveztek helyettünk,koppantak is nagyot amikor megmondtam h max gyerekvállalás előtt házasodunk,akkor is 2 tanuval)

2011. ápr. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ráadásul apu öccse és a sógora mind fiatalok 40-30 évesek. Valamit csak kellene mondanom nekik, ha megint ezzel jönnének, mert soha nem fognak leszállni rólam. Egyszerűen azt nem értik meg, hogy én nem akarom. Olyan ez mintha nem lenne választásom. Apu egy kicsit megértőbb ilyen szempontból, ő nem erőlteti, de látszik rajta, hogy szégyelli amiért nem vagyok "jó kislány".
2011. ápr. 19. 11:55
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

HA annyira okoskodnak, akkor több mindent mondhatsz nekik.


1. Semmi közötök hozzá.

2. Ez az én maanügyem.

3. Fizessétek ki a lagzit, nekem nincs pénzem rá.

4. Ha nem álltok le, akkor ÉN tagadlak ki ki benneteket.

2011. ápr. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Annyira látszik,hogy csak róluk szól ez az egész.

Jót akarnak enni,inni a Te pénzeden.

Most már azért se hívd meg,ha lesz majd esküvőd.

Kinek hasznosak ezek az emberek??

Felejtsd el!

2011. ápr. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Először is gratula a babához.

Másodszor nem a sötét középkorban élünk!

Ne foglalkozz velük. Kár idegesíteni magad ilyen emberek miatt.

Csak arra volna jó a lagzi, hogy amit a babára szánnál, elcsesznéd a lakodalomra, ahol ők esznek-isznak, és ennyi.

Ha nem képesek megérteni, hogy nem akarod, akkor sajnálom őket.


Nálunk anyu azt nem érti meg, hogy még nem akarok babát. 24 vagyok, most veszünk lakást, teljesen lenullázódunk. Előbb egyenesbe akarunk picit jönni, majd utána. Egy ideig azt hallgattam, hogy milyen önző vagyok, hogy nem tud miattam babázni, meg már öreg vagyok, ideje szülnöm. Erre csak annyit mondtam neki, ha babázni akarsz, szülj magadnak! Azóta békén hagy!

Neked most a baba legyen az első, és a párod!

2011. ápr. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

gratula a babához:)

ha ezzel jönnek, mondd meg nekik, hogy Neked fontosabb, hogy a gyerekednek (unokájának, unokahúgának, stb...) jó legyen, meg meg legyen mindene, mint az, hogy 200fős mulatást csapj. ha nem értik meg, hogy ez van, akkor két lehetőség:

1. fizesse ki az egész lagzit( a "ha ennyire akarsz lagzizni, meg ennyire szégyenled, fizesd ki Te, boldogan férjhez megyek" megszólalás nem szívesség kérés, hanem irónia, és ezt érezni fogják)

2. semmi közöd hozzá, ha nem tetszik, ott az ajtó

3. menj el a pároddal, fogjatok két embert (nem is kell ismerős) és kb 10 perc alatt ingyen meg lesz a papír...és ha beszólnak, oda lehet tenni az orruk elé.


amúgy házasként több támogatást, szabadnapot stb. is tudtok igénybe venni, megérné, már csak ez miatt is. 10 perce meg csak van mindkettőtöknek

2011. ápr. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
akarom mondani 3 lehetőség:)
2011. ápr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bele sem gondolnak, hogy esetleg van mire fordítanod az idődet/energiádat/pénzedet? A másik meg hogy ha a pároddal jól megvagytok, akkor mi itt a gond? Annyira nem fontos az esküvő, ráadásul más pénzén mindenki nagyon jót tud bulizni...
2011. ápr. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia! Összeházasodni ingyenes..mi sem fizettünk érte. A lagzit pedig utólag pótoljuk:) Szerintem nem középkori találmány a házasság, nekem például sokkal jobb érzés a gyermekem apjára azt mondanom, hogy "férjem", mint "párom", vagy "barátom" , "izém-bigyóm" :) Tudod, ha sokáig hangoztatod ezt a minek a papír dolgot, nem is fogja soha megkérni a párod a kezed.. de most tedd a szívedre a kezed, ha szerelmes vagy- mondjuk, hogy igen- akkor nem lenne jó ha letérdelne eléd, és feltenné azt a bizonyos egyszerű kérdést?:) A rokonok csak azért kérdezik, mert még mindig ez a jele annak, hogy ez egy komoly kapcsolat vagy nem. Tök egyszerű! Üdv, és sok boldogságot!
2011. máj. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!