Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az anyósok mindig jobban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az anyósok mindig jobban tudják? Mindenbe beleszólnak?

Figyelt kérdés
Jövőre tervezzük az esküvőnket, de az anyósjelölt már most kiborít. A párom családja falun él. Már a lista írásnál kezdődtek a gondok. Szerintem tök normális, hogy valakit nem hívunk meg a lagzira csak a szertartásra, vagy, hogy azokat a rokonokat akiket már 5 éve nem láttunk és nem is beszéltünk velük nem hívjuk meg. Ő ezt nem érti, mert akkor, mit mondanak majd!!! Meg ha Julcsa nénit meghíjuk, akkor már Piroska nénit is meg kell és így tovább. Kíváncsi leszek mekkora lesz a listája (kértük írja össze). Szerintetek se gáz, ha valakit nem hívunk meg a lagziba? Még egy kérdés: Ha meghívjuk anyóspajtás főnökét, akkor neki lehet névre szólóan küldeni a meghívót vagy úgy, hogy Kedves Géza és Felesége vagy párja vagy mit tudom én? Akkor az érthető, hogy csak őket és a 20 éves gyerekeiket nem ?
2011. ápr. 20. 17:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

az anyós főnökét a ti lakodalmatokba? Miért ő a keresztapja a férjednek? Soha életemben ilyet még nem hallottam.

Szerintem szépen kérd el a listát tőle, majd írjátok ti meg, hogy kit hova szeretnétek meghívni és kit nem. A ti esküvőtök. Anyós a sajátjába azt hív meg akit akar, de ez nem az övé.

2011. ápr. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
81%
egyet értek az első válaszoloval!!
2011. ápr. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Anyós főnöke úgy került a képbe, hogy a párom tesójáékén ott volt. De ő (tesója) ott lakik a faluba, mi meg Budapesten, nem is értem igazából én se. Egy-két "plusz" ember még belefér a keretbe, de nem 10-20 idegent akarok látni az esküvőmön, hanem akkor inkább még meghívok pár barátot.
2011. ápr. 20. 17:14
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

te írod a listát, te küldöd a meghívót.

Anyósnak udvariasan megköszönheted, hogy annyit dolgozott a listával, mosolyogsz, majd kidobod a kukába. Maximum mérges lesz 2 hónapig. Van ilyen.

2011. ápr. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

tyű ez nagyon gáz. egyébként jobb ha a sarkadra állsz, mert ha ebben a kérdésben engedsz neki, akkor onnantól kezdve ezután sem fog leállni, és éveken keresztül hallgathatod hogy mi mindnet tud jobban nálad, kezdve a háztartás vezetésétől a gyereknevelésen át mindeben.


ez a TI esküvőtök, jobb esetben egy jut mindenkinek, és anyósnak már megvolt a sajátja, akkor pattoghatott kedvére. teljesen természetes, hogy nem hívtok meg olyan embereket akiket szökőévente ha láttok, és valójában nem is ismeritek őket.

a másik dolog meg az, hogy nagyon nem mindegy pénzügyi szempontból, hogy mondjuk 50en lesztek, vagy az anyós meghív pluszba még 50et. mondd meg neki kerek-perec, hogy most nem az ő véleménye számít és kész

2011. ápr. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Ha ő fizeti az esküvőt, akkor megértem, hogy bele akar szólni, de amennyiben ti álljátok, akkor végképp nincs joga ehhez.
2011. ápr. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem a sarkamra állással van a baj. Nem engedem, hogy beleszóljon a dolgainkba, de ez most más. Az esküvő mégis csak családi esemény, nem akarok sértődést. Én is úgy gondoltam, hogy összeírja, aztán majd mi válogatunk és olyan meghívót kapnak, amilyet. Csak tudom, hogy nagyon érdekli, mit mondanak majd a faluba és végül is ő lakik ott, ő viseli majd a "terhet".

Csak tudni akartam, hogy ez máshol is így volt-e? Meg ez így jó megoldás-e?

2011. ápr. 20. 20:50
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt így. Senkinek nem jutott volna eszébe beleszólni abba, hogy kit hívunk meg. se nálam, de a testvéreimnél, se másnál.
2011. ápr. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amennyiben anyósék állják a lagzi költségeit akkor figyelembe vehető a dolog,ha a ti költségeteket növelné ezzel akkor nem.
2011. ápr. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyósa válogatja :) Családon belűl nem szoktak olyat csinálni, hogy az egyik testvért meghívják, a másikat meg nem, mert abból balhé van.

Anyós főnőke maradjon otthon, nem rokon, ha nem vagytok vele semilyen viszonyban, szerintem kimaradhat a listából. Amúgy enyém is ezt csinálta, meghívta a barátait, a szomszédasszonyát, de még a szomszéd házmestert is :D Aztán azt mondtuk neki hogy OK, de akkor ő állja a vacsorát, mert ezek az ő vendégei :D

Egyébként vannak tényleg olyan szülők, akiknek konkrétan elgurul a gyógyszere ha a gyereke esküvőjéről van szó. Anyós is előszőr azt hitte ő lesz a menyasszony, utána meg azt, hogy a fia lesz az...mert előállt egyszercsak azzal az ötlettel, hogy az én koszorúslányaim, menjenek el hozzájuk délelőtt, kikérni a vőlegényemet :D Ez egy vidéki szokás, falun a menyasszonyt szokta kikérni (elkérni a szülői háztól), a vőlegény, és a vőfély. Aztán mikor mondtam, hogy ez egyrészt hülyeség, másrészt meg nem kivitelezhető, mert a csajok is a fodrásznál, és kozmetikusnál fognak csücsülni délelőtt, bepörgött, és ordítani kezdett, hogy akkor ő lefújja az esküvőt, a fiát bezárja majd a lakásba, és elveszi tőle a kulcsot is, hogy ne tudjon megjelenni a szertartáson. Hja, koszorúslányokra visszatérve, volt olyan koszorúslányom, hogy azt sem tudom kicsoda, mert anyós felkérte :O Én nem tudtam róla, csak a házasságkötő terem elött feltűnt, hogy mintha több koszorúslányom lenne, mint amennyiről én tudok :D Szóval ha már most ez van, hogy a főnökét hívja, meg akiről azt sem tudod hol volt eddig, ne nagyon lepődjél meg majd ha nem minden úgy lesz ahogy te szeretnéd.Még most tisztázd le vele hogy ez a TI esküvőtök, ő lesz az örömanya,arra készüljön, a többi meg a ti dolgotok.

2011. ápr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!