Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Most mentem férjhez. Mennyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most mentem férjhez. Mennyi időm van átíratni az irataimat? Érdemes egyáltalán, tekintettel arra, hogy hamarosan bevezetik az egy azonosítókártyát, amin minden rajta van? És mikor vezetik be?

Figyelt kérdés
2011. máj. 19. 07:59
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Nincs olyan,hogy idő! Mi másfél éve házasodtunk, de nekem majd csak idén jár le a személyim,feleslegesnek tartottam addig megcsináltatni!
2011. máj. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Elméletileg az esküvő után be kell jelentened az okmányirodában a névváltozást, 8 napon belül azt hiszem (de ez nem biztos). Én viszont nem foglalkoztam vele, 2 hónappal később csináltattam meg a személyit, lakcímkártyát, jogsit, a többi papír még mindig a leánykori nevemen van, de senki nem szólt még érte (TB kártya, adókártya, bankkártya, stb...), lassan egy éve volt az esküvő.
2011. máj. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
12%

Ne siess vele,hátha elválsz hamarosan.

Kár a pénzkidobásért.

2011. máj. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

Csak a személyim van átíratva az is vagy 3 hónap után.

Minden más a leánykori néven. Az apeh már a férjezett nevemre küldte a bevallást :D tehát hivatalból megkapják, az adókártyát meg soha sehol nem kérték még tőlem.


7 hónapja házasodtunk.

2011. máj. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én most voltam okmányirodában, csak a személyit és a lakcím kártyát kell átíratni... Ezt az okmányos nő mondta. A többin úgyis a lánykori neved van, az meg a személyiben is benne van. De ha át akarod íratni nyugodtan.

Én még a bankba megyek a diáhiteles papíromon átírni, meg új kártyát kérni.

2011. máj. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!