Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy legyen a nevem házasságkö...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy legyen a nevem házasságkötés után, ha ez lenne a két vezetéknév (alul)?

Figyelt kérdés
A vőlegényem vezetékneve Varga, nekem Veres. Vargáné Veres XY legyek, vagy Varga-Veres XY? Nektek melyik hangzik jobban?
2011. máj. 23. 12:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszenek ezek a kötőjeles nevek, én arra szavaznék:-)
2011. máj. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
nekem a varga-veres xy tetszik. és a Varga XY nem tetszik? vagy szeretnéd megtartani a neved?
2011. máj. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%
Első szerintem jobb. Én azért választanám, mert így ha mondod a nevet valahol, egyből kiderül, hogy házas vagy, a második nem egyértelmű!!!
2011. máj. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%
Igen én is csak simán felvettem a férjem nevét, és néha meg sem kérdezik a lánykori nevet..Azt hiszik ez az.Tehát:Vargáné Veres:)
2011. máj. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
Én megtartanám a sajátomat.
2011. máj. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 LN09 ***** válasza:
52%

Húúú :))) Ha én a helyedben lennék, akkor Varga-Veres Xy lennék :)


Én lassan 2 éve mentem férjhez, én felvettem cakkumpakk a férjem nevét. Mindenki ámúlt, hogy így döntöttem, mert nem gondolták volna. Azt hitték fel sem fogom venni a nevét :@ Nekem hosszú a vezetéknevem, vicces lett volna ha mondjuk kötöjelesen veszem fel. Ráadásul lengyel nevem van :))) Nehéz kimondani is. Szóval volt meglepetés amikor kiderült :) Meg ugye sokszor társítják, hogy ha felveszi a nő a férje nevét, hogy az már "öreges", vagy nem divat. 26 éves vagyok, 24 évesen mentem férjhez. Én azt mondom ha már elvett feleségül, megtisztelem, hogy teljes egészében felveszem a nevét. Persze, semmi bajom a többi változattal, és azokkal is lehet tisztelni egy férjet, de nekem így tetszett.


Viszont arra figyelj, ha esetleg gyermeketek születik és lány lesz. Teszem azt Varga-Veres Xy lesz, és ha férjhez megy, és szeretné felvenni ő is igy a nevét, akkor az pech :))) Pl. Kovács-Varga-Veres Xy :))) Jó, biztos van rá megoldás.

2011. máj. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon hosszùnak tünik mind2 verzió. Es ugy nem tetszene, ha Varga a vezetékneved és utàna pl. Katalin. Nekem igy van felvéve a férjem neve.
2011. máj. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%
Én megtartanám a nevem. Szerintem egyáltalán nem fontos, hogy a neved mindenáron mutassa, hogy férjnél vagy-es vagy sem.
2011. máj. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kötőjelesen vettem fel, mert szerettem volna ha a családi nevem megmarad, mert nem viszi tovább senki, mert két lány született a családban, legalább én vigyem tovább:)

Szerintem jobban is hangzik ma már a kötőjeles név.

2011. máj. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
46%
Én rosszul vagyok ezektől a hosszú nevektől. minek megtartani a lánykori nevet? szerintem úgy szép ha egy családban mindenkinek egyforma a vezetékneve.
2011. máj. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!