Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A gyertyafénykeringőt menyassz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A gyertyafénykeringőt menyasszonyi vagy menyecskeruhába táncolják? Szóval éjfél előtt vagy után? A keringő végén csatlakozik be a násznép a mulatozásba? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Menyasszonyi ruhába.

Van ahol csak a pár táncolja, van ahol a násznép is. Én mindkétfajta megoldást láttam már.

2011. máj. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez vegyes. Voltam olyan esküvőn, ahol a még menyasszonyi ruha volt a nőn és csak a pár táncolt. A másik esküvőn meg már pirosban volt a nő. A tánc előtt kiadtak minden párnak egy szál gyertyát, meggyújtva. A fiatal pár kezdett el táncolni, de mikor a zene feléhez értek, akkor a többi pár is táncolt gyertyával a kezükben.
2011. máj. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a gyertyafénykeringő éjfél előtt az utolsó tánc még menyasszonyi ruhában. Csak mi és a koszorús párok táncoltunk, a násznép gyertyákkal körbe állt. Ahogy közeledett a vége a számnak, úgy közeledtünk az ajtó felé, ahol a vőfély állt. Amikor vége lett, feloltották a lámpákat, a vőfély bejelentette, hogy távozunk átöltözni. Éjfél után nem sokkal új- asszonyként és emberként tértünk vissza, ezután jöttek a játékok és a mulatozás.
2011. máj. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

nálunk így megy:

menyasszonyi ruhában, éjfélkor. a násznép körbeáll, mindenki kezében egy szál gyertya. az ifjú pár "körbekeringőzik", elfújják mindenki gyertyáját. mikor az utolsó is elfújták, a vőlegény felkapja a menyasszonyt, és elmennek átöltözni. Ami a poén a dologba, hogy mire a 3/4-ét elfújják, visszagyújtjuk a gyertyákat:) a meglepődött fejeket látni, mikor rájönnek a turpisságra, körülnéznek, és 10 perc keringő után még mindenhol ég a gyertya...:)

2011. máj. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia, csak azokról a lakodalmakról tudok beszámolni, ahol én voltam eddig. Mifelénk az volt a szokás, h még menyasszonyi ruhában, a menyasszony az édesapjával kezdi a táncot a lesötétített teremben, csak a koszorúslányok és a vőfélyek tartanak gyertyát, félkörben. Aztán az édesapa átadja a lányát az ifjú férjnek, és a végén csatlakozik a násznép is. De! mostanában már nem mindenhol csinálják így (legalábbis az utolsó 2 lagzi egyikében sem így volt...)
2011. máj. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló tapasztalatom van.Ott a vőlegény az anyjával,menyasszony az apjával kezdi a táncot,aztán a végén az ifjú pár fejezi be,a lány még menyasszonyi ruhában van ilyenkor.
2011. máj. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van, hogy elmennek átöltözni és a vőfélynek szóln i kell mielőtt jönnek vissza. Mire bejönnek az felállítja a népet körbe, gyertyák sötétség, keringőznek, majd mikor végeztek, akkor szépen körbe elfújják a gyertyákat és mindenkinek megköszönik, hogy eljöttek és az ajándékokat. Vannak, akik ekkor meg is mondják pontosan mennyi pénzt kaptak, ez nem kötelező, de erre szokás.


Szerintem ennek az is az oka, hogy előtte mielőtt elmennek az ajándékkokkal még nem köszönik meg, csak mikor már visszatértek, viszont így ez nagyon jó, mert mindenki fel van állítva és így könnyebb, mint összefogdosni őket a teremben, meg mégis személyesebb, mint bemondani a mikrofonba, hogy köszi mindenki a részvételt...


Na meg sose lehet tudni, ilyen tájban már kicsit ittasabban a vendégek, ha valaki a menyasszonyi ruhára folyatja a viaszt, az sokba kerül a párnak, mert állítólag nyom nélkül nem lehet kitisztíttatni és a legtöbb kölcsönző jól odaszámol érte..

2013. márc. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!