Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha három hónap múlva lesz az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha három hónap múlva lesz az esküvőnk, mikor érdemes jelentkezni az atyánál jegyesoktatásra?

Figyelt kérdés
Hallottam már olyat is, hogy aki hónapokkal előtte odament, annak 9-10-szer is el kellett mennie az oktatásra, aki meg csak egy hónappal előtte, annak lerendezte 2 alkalommal. Most mi lehet az igaz? Egyáltalán mit kell ott csinálni? Mindketten meg vagyunk keresztelve, és az a baj, hogy ismer az atya bennünket, és már üzent, hogy hamarosan szeretne velünk találkozni. Viszont a hátunk közepére sem kívánjuk az esküvői előkészületek közepette, hogy hetente oda járjunk. Kérlek benneteket, írjatok tapasztalatokat, hogyan is zajlik ez az egész! Római katolikusok vagyunk és nem nagy templomba járók :-(!
2009. márc. 25. 08:02
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Ezek szerint még az is más és más helytől függően, hogy mit oktatnak. Van ahol beszélgetés, van ahol hittan óra. Ezek szerint nem vagyok előbbre, ki kell várnom az első látogatást, akkor úgyis kiderül minden.
2009. márc. 26. 14:49
 12/16 anonim válasza:

Szia! Nekünk Aug.8-án lesz a lagzi, s most vasárnap lett vége a jegyes oktatásnak. Nekünk 3 alkalom volt. 4 lett volna, de az egyik márc.15-re esett így ez elmaradt. Szerintem megérte elmenni, mert nálunk egy házaspár is mesélt az Ő életükről, és lehet belőle tanulni.

Ez mindenhol változó, hogy mennyi ideig tart, de nem kibírhatalan, sőt.....!!!! Nálunk pl. nem veszik jó néven, ha nem megy vki jegyes oktatásra a lagzija előtt. Igaz lesz attól templomi, de...!

2009. márc. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Természetesen mindenhol mást és másként oktatnak, mert ez a paptól függ. Nincs meghatározva pontosan, hogy egy jegyesoktatásnak mi a menete, ezért akárhová mész, mást fognak mondani.


Nem kötekedni akarok kedves kérdező, de az Egyházban minek hinni, ha azt írod, hogy Istenben nem hiszel? Ezt nem értem.

2009. márc. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez szerintem egyházközségenként (atyánként) eltérő lehet. Itt nálunk az a szokás, hogy álllítólag jan 01-ig jelentkezni kell a következő évben házasulandóknak a jeyesoktatásra. Ezzel szemben mi az adott év nyarán mentünk be az atyához, hogy összeadnának-e minket szeptemberben.

Kicsit morgott, de azt mondta rendben. Minden második pénteken volt talán oktatás, és tőlün elvárta, hogy arra a kb 5-6 alkalmora elmenjünk. Hááát, a párom nem jött el mindre, de én lelkiismeretesen vállaltam mindkettőnk helyett.

Úgy vettem észre, hogy a társaság cserélődött, nem mindig voltak ugyanazok a párok, szóval nem hinném, hogy egész évben kellett volna járni mindenkinek.

Az viszon egy külön "mise", ha már üzen értetek az atya, az azt jelenti, hgy számon vagytok tartva. Jobb, minél előbb tisztázni vele, hogy mikor kell(ene) kezdenetek, és hányszor kell(ene) megjelennetek.

Minket is úgy fogadott, hogy "na végre, hogy megjöttünk, mert már anyukánk jelezte, hogy jövünk!" Éppen hogy nem volt ránk mérges! Mondtuk, hogy az kizárt, mert a szülők a világ másik végén laknak, "na,majd utána járok"- volt a válasz. Aztán délutánra kiderült, hogy összekevert minket valakivel.

Szóval, menjetek elébe a dolgoknak, mert ha templomi esküvőt szeretnének, sajnos, ők dirigálnak.


Minden jót és sok boldogságot!

2009. márc. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ha nem bízol az egyházban, akkor miért elöttük kötsz esküvőt?

Nem kötekedni akarok, csak nem értem.

2009. ápr. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Az egyik válaszoló félreértett, nem Istenben nem hiszek, hanem az egyház képviselőiben csalódtam (legalább is azokban, akiket ismerek)! De ez legyen az én dolgom, mindenki abban hisz amiben akar, annak alapján amit a környezetében tapasztal. Megvan az oka, de nem is ez a lényeg. Attól még szerintem jogos lehet a vágyam, hogy a templomi szertartással érzem teljesnek az esküvőt!

Egyébként tegnap bejelentkeztünk, és legnagyobb meglepetésemre az előttünk házasulandók sem voltak még bejelentkezve, mert miattunk nyitotta meg a 2009-es évet. Szóval nem késtünk le semmiről sem. Egyébként megörült nekünk, az időpont már benne volt a naptárjában (anyósnak köszönhetően), és most felvette az adatokat, de majd csak két hét múlva kell először menni oktatásra. Elég rugalmasnak láttam az atyát ezzel kapcsolatosan, úgyhogy azt hiszem nem kell aggódnom tovább. Bár ez majd az első alkalommal kiderül. Köszönöm a válaszokat!

2009. ápr. 2. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!