Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szölőköszöntő a kikérőn vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szölőköszöntő a kikérőn vagy a polgárin? Melyiken szokott lenni?

Figyelt kérdés
Egy kicsit rafinálja a helyzetet, hogy szüleim elváltak. Édesanyám párjával jóban vagyok. Apukámmal éppen jó a viszonyom (ez sűrűn változik), viszont a párjával nem (nem is szeretnénk neki mondani). Így, hogy mondanátok, milyen szöveget?
2011. jún. 27. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyálltalán mi az a kikérö????
2011. jún. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kikérő: Mikor a férj jelölt elmegy az ara szüleihez és kikéri a szülőktől a leányzó kezét.

Általában a szertartások előtt szokott megtörténni, mielőtt még elindulna a menet :]


Csak az édesanyának és az édesapának mondjál szöveget, független, hogy melyik párjával vagy jóban vagy rosszban.

Hülyén hangzik, de a két 'külsősnek' semmi köze ehhez.. végül is nem ők neveltek fel, gondolom én. [bár nem tudom, hogy mióta élnek külön a szüleid]

2011. jún. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hagyományos esküvőkön szokás, hogy a vőlegényt és a menyasszonyt kikérik a háztól. Ilyenkor a vőfély szokott mondani a szülőknek, tesóknak, nagyszülőknek egy búcsúbeszédet a menyasszony és a vőlegény nevében.
2011. jún. 27. 18:48
 4/6 A kérdező kommentje:
Édesanyám párjának mindenképpen szeretnénk mondani, végülis ő van velem 9 éves korom óta.
2011. jún. 27. 18:49
 5/6 anonim ***** válasza:

egy előző kérdésben már leírtam, de akkor most tömören:

név szerint szólítsátok meg azokat, akiknek köszönetet akartok mondani

pl. 'köszönetet mondok a vőlegénynevében jóska pistának és mari rozinak, a menyasszony nevében Kovács Sándornak(apa), Magyar Erzsinek(anya) és Keres Róbertnek(mostohaapa)


szall név szerint kell megszólítani, és akkor nem kell rosszul érezni magatokat

2011. jún. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

azt, hogy te kikérőt szeretnél, vagy a polgárin "búcsúzkodni" azt te döntöd el. Mivel nekünk volt kikérő, ebből a szempontból hagyományos esküvő volt, úgy én a polgárin már nem búcsúzkottam, nem köszönömöztem. És ezzel a szüleim is egyet értettek.

Nekünk a vőfély mondta a szöveget nem mi. Nem is tudtuk volna mondani, a meghatodottságból. Ha lesz vőfélyetek, nyugodtan bizd csak rá. De az, hogy te kinek akarsz köszöntőt mondani, azt csak a szíved súghatja meg, hallgass rá, ne törödj vele ki mit mond. Ez a te esküvőd!

2011. jún. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!