Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha az egyik szülő nem él már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az egyik szülő nem él már akkor neki a szülőköszöntőre nem adunk gondolom semmit. De akkor kell valaki jelképesen helyette? Vagy kell attól virág csak nem ott adod oda hanem kiviszed a temetőbe?

Figyelt kérdés
Csak mert anyukám már nem él,de úgy érzem,hogy mivel felnevelt és szeretett neki is kijár ez.
2011. jún. 27. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem vigyél egy csokrot a sírjára.


17/L

2011. jún. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
héliumos lufira köss egy pici rózsafejet, és mikor kijöttök a polgáriról, ha lesz vőfély, ő elmondhatja, hogy " most pedig a menyasszony köszön el édesanyjától, aki sajnos ma nem lehet velünk, de az égben várni fogja ajándékát" ekkor elengeded a héliumos lufit, ami elszáll (csak ne sok fa legyen a közelben)...esetleg valami szép zene lehet alatt, pl. úgy szeretném megháhálni
2011. jún. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Apósom sajnos már régen meghalt. Mi azt a szokást követtük, hogy az esküvő másnapján kivittük a sírjára a menyasszonyi csokrot.
2011. jún. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jelképesen? Áááááá!!!!!

Egy szülőt senki sem tud helyettesíteni. Ha gondolod, vigyél a sírjára virágot az esküvő előtt egy nappal, emellett az esküvőd alatt úgyis a gondolataidban lesz. Vele leszel gondolatban, és ő is veled/veletek lesz az esküvőtökön.

De egy jelképes valakivel vagy csokorral el ne rontsd az esküvődet, a nap boldog hangulatát!

Semmi jelképességgel nem lehet helyettesíteni az elhunyt szülőt, még meg sem közelítené az érzést, mintha ott lenne. Sőt! Szerintem ennél roszabb dolgot nem is lehetne tenni.Ne haragudj, hogy ezt írom, és ennyi féle képpen, de nekem is tavaly volt az esküvőm, apukám nem él, tehát teljesen tudom miről írok.

Még annó tesóm esküvőjén mekérdezte, hogy mikor lesz az enyém. Ezerszer eszembe jutott amíg szerveztük az esküvőnket, hogy apa nem lehet már ott, és az esküvőn végig rá gondoltam. Annál rosszabbat nem is tehettek volna velem, minthogy valakit "beállítanak" apa helyére.

Brutálisan fog hangzani amit most írok, de egy esküvő nem a külcsinről szól, hanem az érzelmekről ( legalábbis ilyen téren ), tehát nem az a fontos, hogy tömlyük be az üres lyukakat, hogy minden passzoljon.

2011. jún. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amit a második írt, a lufi, az nagyon szép.

Viszont én úgy gondolom, hogy egy esküvőnek csakis a boldogságról szabad szólnia, ott nem szabad szabadjára engedni a szomorú gondolatokat, érzéseket.

De persze ez csak az én véleményem, lehet, hogy butaság, de én így gondolom.

2011. jún. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi a férjemmel az esküvőnk napján már felöltözve vittünk fel egy csokor virágot apukám sírjára, ami ugyanolyan volt, mint a menyasszonyi, csak nem volt megkötve. De én például nem szerettem volna, ha a búcsúztatónál megemlékeztek volna, így nem is volt búcsúztatóm. A szülőköszöntésnél pedig egyértelműen csak anyukám kapott virágot.
2011. júl. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tedd ki a fenykepet egy keretben a szekre ahol ulne, es amikor a viragot kell adni a szuloknek akkor neki is teszel a fenykepe melle a szekre. Az eskuvo utan kiviheted a temetobe.

A csokrodba beleepitheted a fenykepet egy kicsi szelenceben.

Gyujthatsz neki gyertyat a ceremonia alatt.

Az anyakonyv vezeto mondhat egy par mondatot hogy ezen az oromteli napon szeretnenk megemlekezni azokrol akik mar nem lehetnek itt, elsosorban XY a menyasszony edesanyja. Par masodperc csend es folytatodik a ceremonia.

Nagyon sok fele keppen megemlekezhetsz az anyukadrol az eskuvodon. Csak arra kell vigyazni hogy nehogy ugy nezzen ki mint egy temetesi megemekezes mert a vendegek boldog napra jottek el unnepelni es egy keves konny elmegy de ne az legyen a fo celja a ceremonianak. Te vagy a legfontosabb.

2011. aug. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!