Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Polgári esküvő? Többi lent

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Polgári esküvő? Többi lent

Figyelt kérdés

A párommal terveztük az esküvőt, de csak jövőre. De mivel jön a baba, ezért idén megtartjuk az polgári esküvőt(jövőre pedig a sok vendéges hajnalig mulatós esküvőt), tanúk, szülők, testvérek felosztásban. Egy ilyen pici esküvőn is lehet kérni zenét? Esetleg virágot a szülőknek? Pezsgőt? Stb. Mint a rendes nagy esküvőkön? És ha igen, mennyibe kerül kb?(tippeljetek valamit légyszi!:)

Köszönöm mindenkinek!:)


2011. júl. 25. 07:24
1 2
 1/13 anonim válasza:
93%
Miért ne lehetne? Az én lányomnak tavaly volt a polgári esküvője. A házasságkötő teremben minden volt, ami szép: zene, virág a szülőknek, nagyszülőknek, pezsgő stb. Utána irány az étterem, ahol finom vacsi, utána pedig tánc. Volt egy szuper zenekarunk, aki nagyon jó hangulatot csinált. Hosszantartó, békés házasságot kívánok nektek!
2011. júl. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

A polgári esküvőn is lehet nagy felhajtás. Azt pedig fölöslegesnek tartom,hogy egy év múlva csapjatok nagy lakodalmat. Akkor már inkább a picire költsétek a pénzeteket.

De természetesen ti tudjátok,hogy a nagy lagzinak mi értelme van.

2011. júl. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

igen, miért ne, bármit lehet, verset, zenét, pezsgőt, virágot, csak úgy többe kerül. Pár éve 20ezer körül volt, függ attól is, ti mit visztek, mennyi a terembérlet stb. Szerintem adják, amit kértek, nem nézik, hogy hány embernek!

Nálunk is ez volt, hogy egyik évben polgári, másik évben templomi(, harmadik évben baba).

Sok boldogságot!

2011. júl. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindent lehet, még akkor is, ha csak négyen vagytok (mi kilencen voltunk a polgárin). Kb 40 e ft-ot kellett fizetni (pezsgő is benne volt, stb), a Bp 2 ker-i házasságkötő terembebn.


07:40! Hadd döntse már el a kérdező, hogy akar-e nagy esküvőt, és hogy kire költi a pénzét! Lehet, hogy sok van neki, ki mondta, hogy ha esküvőt tart, akkor a gyerektől veszi el a pénzt? Kivagyok az ilyen okoskodó véleményektől...... Volt részem nekem is ilyen "jótanácsokban"....

2011. júl. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!:)

Egyébként igaza van az utolsónak, jut a gyerekre is, eszünkben sincs, Tőle elvenni. Ha nem engedhetnénk meg, nem lenne jövőre nagy esküvőnk!:)

2011. júl. 25. 09:18
 6/13 A kérdező kommentje:
Bocsi, még egy kérdés. Tényleg 1 hónappal a kitűzött időpont előtt be kell jelentkezni? Mert nekünk ezt senki nem mondta, pedig már járunk ott, most anyósom találkozott az anyakönyvvezetővel(falura költözünk, ott is tervezzük az esküvőt, de én városban éltem eddig, ott intéztünk mindent és senki nem mondott semmit) aki azt mondta, hogy 1 hónappal előbb be kell jelentkezni..
2011. júl. 25. 09:34
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezt jogszabály írja elő. Az esküvő időpontja előtt legfeljebb hat hónapal, de legalább egy hónappal be kell jelentkezni, ez az időtartam csak sürgős esetben lehet rövidebb (pl. egyik fél betegsége, stb).
2011. júl. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A kisbaba nem számít "sürgős esetnek"?:((

Annyira szerettük volna augusztusban:(

2011. júl. 25. 10:39
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
indokolt esetben úgy tudom, lehet egy hónapnál kevesebb a várakozási idő
2011. júl. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Ma elmegyünk megkérdezni, remélem igazad lesz, nagyon nagyon szeretném augusztusban, mert anyukám kimegy 2 hónapra külföldre és annyira jó lenne, ha életem egyik legszebb és legfontosabb napján/eseményén ott lenne velem:(:)
2011. júl. 25. 10:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!