Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mindenkinek ilyen nehéz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenkinek ilyen nehéz elfogadtatni a családjával az esküvői elképzeléseit? Benneteket is mindenért leszólnak a rokonok?

Figyelt kérdés

Párommal egyszerű esküvőt terveztünk, mi a négy szülő két tanu, utána ebéd. A család kijelentette hogy szó sem lehet róla. A következő változat az lett hogy egy polgári 45 vendéggel(szűk család) és egy ebéd és minden a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldásban. De párom szülei mindenbe belekötnek, hogy ezt igy szokás csinálni, azt ugy szokás. Lassan ott tartunk hogy még jó szót nem kaptunk az esküvőnkről csak negativ megjegyzéseket.

Nem akarunk átlagos esküvőt, hatalmas dinom-dánommal. Mindenből a legegyszerűbbet, nem vagyunk oda a hagyományokért. (menyasszony kikérés, családból választott tanu... stb)


Mások is járnak ilyen cipőben vagy csak nekünk jutott ki a "jóból"!?


2009. ápr. 15. 08:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magad! Ez a ti esküvőtök, nem az övék! Ha nagy dinom-dánomot akarnak, házasodjanak ők össze még egyszer! :D
2009. ápr. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

A mi családunkban, hála istennek nem szokás a másik életébe belebeszélni, de nem is hagynám. Vol akinek teljesen egyszerű, zárt esküvője volt, vendégek nélkül és volt hatalmas lakodalom is.

Én biztos, hogy nem hagynám, hogy beleszóljanak (ha a legkisebb dologba megengeded, hogy döntsenek, akkor a még ezis, mág azis jön és azt veszed észre, hogy már semmi nem úgy van, ahogy szeretnétek.

Én a helyetekben megmondanám, hogy a mi esküvőnk, itt mi vagyunk a fontosak, úgy csináljuk ahogy mi a akarjuk. Akinek nem tetszik, az elérheti, hogy még erre sem lesz meghívva. Vagy elmennék a 2 tanuval, összeházasodnék és közölném, hogy már nem kell problémázni, mert túl vagyunk rajta.

2009. ápr. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ismerős. Mi túl vagyunk egy sértődésen. Végül minden úgy marad, ahogy mi szerettük volna. De szerintem még nincs vége. Az Anyósom a legproblémásabb. Nálatok is?
2009. ápr. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

08:26 vagyok


és nekünk is az esett rosszul, hogy meséltük, hogy ez meg az így lesz és mindenre húták a szájukat. Mintha nem is örülnének nekünk. Akkor megfordult a fejünkben a két tanu (max szülők illedelmességből)variáció. De gondolhatod erre nem magukba szálltak, hogy talán nem kéne mindenbe beleszólni, hanem mégjobban megsértődtek

2009. ápr. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd magad! Ez a ti napotok lesz, nem a rokonságé. Ha ti nagyon szűk körű esküvőt szeretnétek, akkor legyen úgy. Nehogy már azért kelljen elviselni a "régen látott, gyűlölt rokon" képét, mert az xy azt akarja. Én megmondanám nekik, hogy a mi pénztárcánk ennyit enged meg, nem fogjuk magunkat mások miatt adósságba verni (még ha nincs is így). Hozzá tenném nekik, csak hogy tisztában legyenek vele, hogy nem tanácsot kértetek, hanem tényeket közöltetek. :)

Egyébként sok boldogságot kívánok!

2009. ápr. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
hát igen anyósommal van sok baj, de alapjában meg nagyon rendes, de most előbujt belőle az ördög :D
2009. ápr. 15. 08:50
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

ismét 08:26


Akkor ez ilyen általános jelenség. Az enyém is most kezdett átváltozni "tipikus" anyóssá. Kedvenc mondatai: "nem szólok bele, de...", "csak annyit szeretnék kérni, hogy...". Nekünk is kiválasztotta a tanut (a családból), ebbe belementünk inkább, hogy ne legyen vita.

2009. ápr. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%

ismét 08:26


csak tudnám, hogy az ilyet, hogy lehetne úgy lekezelni, hogy ő is vegye magát észre és mégse romoljon meg a kapcsolatunk

2009. ápr. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt tudom mondani, amit az előttem lévők: ne hagyd magad! Ez a ti esküvőtök lesz, és az a minimum, hogy olyan legyen, amilyennek ti szeretnétek!

Én ugyanebben a cipőben jártam, nem engedtem a közös elképzeléseinkből, aki pedig megsértődött, és azzal fenyegetőzött, hogy el sem jön az esküvőre (pl. anyám), annak a szemébe vágtam, hogy nélküle is jól fogjuk érezni magunkat. (Végül ott volt. :P)

Az anyósodnak tiszteletben kell tartania, hogy mit szeretnétek. Én még egy olyat is eleresztenék felé, ha pattog, hogy "én sem szóltam bele a maguk esküvőjébe, maguk se szóljanak bele az enyémbe". Hogy sértődés lesz? Az kit érdekel? Engem ugyan nem! :) A saját életed úgy irányítod, ahogy te szeretnéd, ha anyósnak ilyen szinten hatalma van felettetek, az már régen rossz szerintem.

2009. ápr. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
nálunk az volt a baj hogy nem családból választottunk tanut, hanem párom felkérte a legjobb barátját én meg a legjobb barátnőmet
2009. ápr. 15. 09:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!