Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lehet egyházi esküvőnél külső...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet egyházi esküvőnél külső helyszín?

Figyelt kérdés
Párom református, én katolikus vagyok. Szeretnénk egyházi esküvőt is, egyikünk sem ragaszkodik ahhoz, hogy saját vallásbeli templomban legyen. Viszont ahogy az anyakönyvvezetőt ki lehet hívni külső helyszínre, meg lehet-e ezt tenni a pappal/lelkésszel is? Egyelőre csak terv szintjén van, egy számunkra fontos helyen szeretnénk egybekelni. Vagy ez pap/lelkészfüggő, hogy hajlandó-e rá vagy sem?
2011. nov. 1. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Katolikus esküvőt biztos, hogy nem lehet külső helyszínen tartani.


Álláspontjuk szerint (esküvőszervezőként 2 éve kértem erről írásban állásfoglalást a Győri Püspökségtől), mivel a házasság egy szentség (amit Isten összeadott ember szét nem választhatja), és "nem holmi látványosság", ezért csak olyan helyen esketnek, ahol rendszeresen tartanak miséket, istentiszteleteket, tehát csak templom jöhet szóba.

A Katolikus egyháznak nem megfelelő hely egy kápolna, vagy bármilyen más felszentelt hely, ha nincs ott rendszeres istentisztelet. Rendszeres alatt a nem a havi, 3 havi, vagy évente 1 alkalmat, hanem legalább kétheti-heti miséket értik :-)


Azt már csak magamban jegyzem meg, hogy a Katolikus Isten ezek szerint nem mindenütt jelenvaló :-)

Nem véletlen, hogy Buddhista lettem :-)


A Református esküvő feltételeiről ezt találtam:

[link]

Sajnos nem derült ki számomra ebből, hogy lehet-e külső helyszínen a szertartás, de a keresztények közül talán ők a legrugalmasabbak, úgyhogy van rá esély, ha van a külső helyszínen kápolna vagy felszentelt hely.

Ha van, akkor a helyszínhez legközelebbi református templom lelkészét érdemes felkeresni, megkeresni.


Remélem tudtam segíteni,


Rózsáné Orsi

esküvőszervező

2011. nov. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron voltam esküvőn, egy szép tó partján volt. (Malom tó, Pápa), ott a református Istentisztelet kint volt a szabad ég alatt.
2011. nov. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Volt egy olyan gyanúm, hogy a katolikus részlegen ezt nehéz lesz megoldani, kevésbé rugalmasak :-)


Ha még esetleg van valakinek valamilyen ötlete vagy tapasztalata, nyugodtan leírhatja :-)

2011. nov. 2. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!