Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Volt mar valaki olyan helyzetb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt mar valaki olyan helyzetben hogy eskuvo elott nem volt biztos hogy akarjae?

Figyelt kérdés
ha igen es ferjhez ment mi lett a vege, boldogok vagytok, vagy mar el is valtatok? esetleg eskuvo elott lefujta az egeszet?
2011. nov. 3. 12:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
ha kételkedsz ne menj férjhez , rosszul is elsülhet, ezt meg kell beszélni.
2011. nov. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egy héttel az esküvő előtt őszintén bepánikoltam. A férjemnek is elmondtam. Elmosolyodott, mondta, hogy ez normális, de ha megnyugtat, amint úgy döntök, el is tudunk válni.

Ezzel valahogy annyira megnyugtatott, hogy elszállt minden kétségem :)

Évekkel ezelőtt volt ez, azóta is boldogan élünk.

Szerintem ha nagy változások vannak az életben, ez természetszerűleg előjön.

Anyám mesélte, hogy egy hétig csak nézett engem a szülés után, hogy "bakker, és ez életem végégi itt lesz nekem??". A felelősség, a véglegesség természetes módon megijeszti az embert.


Ha nem konkrét ok áll a héttérben (úgy viselkedett, hogy ezért kezdtél el kételkedni), akkor normális.

Ha tett valamit, ami miatt elbizonytalanodtál, akkor viszont írd le, mert info nélkül nehéz erre az opcióra válaszolni.

2011. nov. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
nem tett konkretan semmit, jo ember ugy ahogy van, mindig is egy ilyen megbizhato embert szerettem volna ferjemul, de mar 8 eve jarunk, a szerelem mint erzes elmult,persze szeretem es tisztelem ot, de ugy szerettem volna szerelembol ferjhez menni... egyreszt vagyok a csaladra, gyerekre, masreszt meg kicsit szorrakoznek, felek hogy a paromtol nem kapom meg s mindig egyhangu eletunk lessz...
2011. nov. 3. 12:45
 4/18 anonim ***** válasza:
En eskuvom elott egy hettel igen is le mondtam az eskuvot!!mert bar szerettem es az elott biztos voltam hogy vele akarom le elni az eletem ,.de valami azt sugta hogy ezek az erzelmek nem valodiak ,.igyhat le mondtam ,.es jol tettem mert tenyleg nem o az igazi nekem ,.es nem is banom hogy igy alakult,.de nektek azert sok boldogsagot..
2011. nov. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ha így érzel, akkor a párodra való tekintettel mondd le az esküvőt. Ne told el az életét.
2011. nov. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Szerelemből az megy férjhez aki 1 év után házasodik... előbb meg kell ismerni a másikat ami 8 év alatt megtörtént, ezt vele kéne megbeszélned igazából, mitől félsz hogy nem mehetsz el majd a barátnőiddel? ő sem akar majd mindig otthon ülni ha vannak haverjai....tisztázzátok szerintem, bár én 8 év alatt megismertem a párom annyira hogy magamtól is tudtam a válaszokat. Ja és a szerelem elmúlik ez mindenhol így van ne lepődj meg, ha szerelemből mentél volna férjhez akkor se lenne már meg az, a szerelem az a rózsaszín köd amiben még nem veszed észre ha esetleg valami zavar a másikban mert úgy tökéletes ahogy van.
2011. nov. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
igen jobb nem szerelembol hazasodni, mert nem er meglepetes utana :) , mar beszeltunk rola sokszor, elmondtam mit erzek, es hogy miert vagyok bizonytalan, de nem kaptam megnyugtato valaszt, tudom hogy en kell eldontsem, de felek a dontesemtol,akarhogy is dontok mert eletre szol es sulya van. amugy fel ev mulva lenne az eskuvo, lassan neki kell fogni a szervezesnek is
2011. nov. 3. 13:32
 8/18 anonim ***** válasza:

Én 4 hónappal az esküvő előtt szakítottam, 6 és fél éves kapcsolat volt, de ezidő alatt megismertem és rájöttem,hogy egy idegbeteg munkamániás bolond, akit nem érdekel más, csak a munka és ha rájött az ötperc,akkor tört zúzott, előbb-utóbb szerintem én is a keze ügyébe kerültem volna és akkor jól megvert volna lehet. Jól tettem, hogy szakítottam, rá 2 évre meghalt 31 évesen. A sors intézte úgy, hogy szakítsak vele, megéreztem és ez így volt jó. Egyébként ne aggódj, ha jó ember, szerintem nem törvényszerű egy házasságban, hogy nem lehet külön programot csinálni. Ez olyan régi begyöpesedett gondolkodás, hogy a férj nélkül az asszony egy lépést sem tehet. Hol van ez leírva??? Ha eddig is elengedtétek egymás külön programra a csajokkal/haverokkal, akkor ezután miért ne lehetne? A papír nem jogosít fel senkit arra, hogy a másikat a tulajdonának tekintse és lekösse a szabadságát teljesen. Minden csak megbeszélés kérdése. Ha csak emiatt aggódsz, ne mond le az esküvőt. Ne dobdj el egy jó kapcsolatot. A szerelem minden kapcsolatban múlandó, de ha jól megvagytok és szeretitek, tisztelitek egymást, akkor jó házasság lehet belőle.

Sok boldogságot nektek!!! Kívánom, hogy jól dönts!

2011. nov. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,


A minap olvastam egy nagyon találó és ide illő gondolatot.

VAnnak olyan kultúrák, ahol a házasulandókat a szülők választják ki, és vannak,a hol szerelemből házasodnak.

(tudom, hogy nálad nem ez a helyzet, de várd ki, és megérted).

Ha belegondolsz, akkor azok, akiket a mentalitásuk, kultúrájuk, státuszuk, neveltetésük miatt a szülők egymáshoz "rendelnek", azoknak a kapcsolata általában felfelé ível, és a házasság után szeretnek egymásba, és őrzik ezt az érzést ameddig tart a házasságuk (ilyen kultúrákban általában halálig). Akik szerelemből házasodnak, azok általában a kapcsolatuk tetőpontján házasodnak, és onnantól általában (tisztelet a kivételnek) lefele vezet az út (csökken a szerelem, átalakul, megnyugszik, stb). És ezt nyilván nehezebb megélni, mint a másik verziót, ahol az érzések már a házasságban alakulnak ki.

Mindkettőből lehet persze tragédia is, de mivel ez mindkettőre jellemző, ezért ezt nem emeltem ki.

A te esetedben nem a kapcsolat tetőfokán házasodnál, pont ezért nem is érne téged nagy csalódás, vagy meglepetés. hiszen ismered a párodat, szereted őt, tiszteled őt, működik az együttélésetek (mert feltételezem 8 év során éltetek együtt). Ha 1 év után ugranál bele egy házasságba együttélés nélkül, jó eséllyel érne meglepetés és akár csalódás is.

Épp ezért nem értem, hogy miért baj az, hogy már ismered a párod... legalább nem felelőtlenül ugrassz bele a házasságba (ahogy tennéd 1 év járás után)!

2011. nov. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolso elotti, koszonom a valaszod es hogy leirtad a te esetedet is, ebben az esetben tenyleg jol dontottel. En nem attol tartok hogy lekot a parom, mert nem feltekeny tipus, mehetek tole szinte barhova, ami zavar hogy eggyutt nem megyunk el szorrakozni vagy nagyon ritkan es en tobb kikapcsolodast igenyelnek...vele :) ami regen megvolt az "udvarlos" idoszakban. kedves utolso, koszonom az ide illo gondolatot, igen eggyutt elunk mar egy eve.Igazad van elgondolkodok rajta. Ami meg erdekel, hogy ha ti hazassagban vagytok, mi fontosabb igy beletekintve: hogy olyan legyen a ferjetek akivel keveset vagy egyaltalan nem veszekedtek, de unalmas is egyben, vagy inkabb legyen veszekedes de mozgalmasabb kapcsolat?
2011. nov. 3. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!