Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen a görögkatolikus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen a görögkatolikus templomban esküdni? Miben különbözik a római katolikustól?

Figyelt kérdés
2011. dec. 29. 22:24
 1/2 /Anita_'94/ ***** válasza:
Amennyire észrevettem, inkább csak a külsőségekben mutatkozik eltérés. Díszesebb a görög, meg énekelve ''beszél'' a pap. Szerintem írd ki a kultúra-vallás rovatba is. Ott talán hamarabb kapsz normális választ.
2011. dec. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A mi családunk görögkatolikus, és a férjem is az, tehát az esküvőnk is görögkatolikus szertartás szerint zajlott. A nővéremé viszont római katolikus szertartás szerint.

Tapasztalatom, hogy a római katolikus szertartásnál többet foglalkozott a pap az ifjú párral, nekik beszélt, hozzájuk szólt, hogy szeressék egymást, mit tegyenek, hogy boldog, szeretetteljes életük és házasságuk legyen. Személyhez szóló, bensőséges, ám de vidám szertartás volt.

A görögkatolikus pap jószerével csak Istenről beszélt, mi meg pont olyan hallgatóság voltunk, mint a többiek a hátunk mögött, akárcsak egy misén, szinte mindegy is volt, hogy jelenvagyunk e, vagy sem.

Viszont kaptunk mirtuszkoronát mindketten, egy jódarabig a fejünkön kellett tartani, és igen erősen kellett koncentrálni, hogy a fátyol hegyibe rakott vékonyka koszorú le ne pottyanjon a fejemről. Sikerült is megtartani, nem úgy mint szegény unokatestvéremnek a saját esküvőjén, akinek leesett a korona a fejéről, és apám, aki a násznagya volt, ugyan röptibe elkapta, de még így is a mai napig emlegeti a tágabb család, hogy biztos azért esett le a fejéről, mert nem érdemelte meg.


Legjobb lesz, ha gyakorolsz, fejeden egy könnyű izé, arra egy másik, aztán peckesen tartsd a fejed, hogy le ne essen:)


Most látom, hogy se a nemedet, sem peig a közvetlen érdekeltségedet nem tudom a kérdésből kikövetkeztetni, ezért bocs, kedves Kérdező, hogy rád testáltam a menyasszony szerepét.

2011. dec. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!