Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Eléggé tanácstalan vagyok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eléggé tanácstalan vagyok nászajándék kérdésben. A barátnőm lagzijába magyünk 1 hónap múlva. Van valakinek ötlete, hogy ebben az esetben mit adhatnánk nekik ajándékba?

Figyelt kérdés
Amikor a mi esküvőnk volt a barátnőmék is jelen voltak, de amit mi kaptunk tőlük az - hogy is mondjam - eléggé gáz. Egy saját készítésű gobelin képet adtak, amibe tudom, hogy sok a meló, de egyrészt nem is egy nagy összeg, másrészt pedig azóta a szekrény tetején porosodik, mert nem vagyok hajlandó kitenni. Amúgy pedig volt nászajándék listánk, amiből bőven tudott volna válogatni. Most én agyalok rajta, hogy mit vegyek nekik. Építkeznek éppen, gondolom inkább a pénzt várnák el, mi viszont babát várunk, és nem nagyon vagyunk "eleresztve". Tehát több okom van arra, hogy nem szeretnék pénzt adni. De nem akarom, hogy esetleg megsértődjenek. Gondoltam valami kisebb értékű háztartási gépre, mellé pedig én is saját kezűleg csinálnék valamit (Pl szalvétatechnikával mondjuk tálcát, fűszertartót ilyesmi) Ez is már bőven 10.000 Ft felett van. Ja, plusz a menyasszonytáncba is dobnánk. Szerintetek mit csináljak? Bocsi, ha hosszú lettem!
2009. máj. 22. 18:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy goblein kép( mégha sk is) akkor hatalmas érték, mert rengeteg munka van benne,nagyon sajnálom h a szekrényed tetején porosodik,mivel az egy kuriózum a mai világban.A nászajándék pedig nem az összegről kell h szóljon,hanem arról h mennyire adodo szívből és szerintem amit te kaptál az egy szívhez szóló ajándék volt.Így gondolkodj azon h mit adsz a barátnődnek
2009. máj. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy szívhez szóló ajándék, azért szeretnék én is adni valamit, amit én sk csinálok. Én itt azon parázok, hogy nehogy a mi általunk adott ajándékot kevésnek gondolják. Amúgy elfogadom, hogy nagy érték egy ilyen kép, de abszolute nem az én világom. Kicsit modernebb felfogású vagyok. Ízlések és pofonok...
2009. máj. 22. 18:46
 3/13 anonim válasza:
100%
Saját készítésű ajándékötletem nincs, de egy javaslatom lenne! Csináltass róluk egy karikatúrát - persze csak ha bírja az ilyesmit!A sógornőméknek mi is ezt ajándékoztuk( más mellett )KovZsi-nak hívják a rajzolót, nagyon profi!
2009. máj. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A menyasszonynak viselnie kell valami kéket.Azt tudnál esetleg készíteni,valami régit,ha van valami ilyesmi tárgyad.Ha tudod mi a hobbijuk,olyan ajándékot venni,vagy a lakáshoz valami tárgyat.Pl.egy álló lámpát,ami nem drága,egy bekeretezett képet róluk,azt megtudod olcsón oldani.
2009. máj. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%
Én inkább azt a 10 e ft-ot oda adnám amit amúgy is ajándékra szánsz.
2009. máj. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

szerintem is inkább a pénzt adjátok oda. Berendezési tárgyat eszedbe ne jusson venni, nem tudhatod milyen stílusban akarják majd berendezni a lakásukat, aztán akkor a te ajándékod is ott porosodna valahol. Én anno semmit nem kaptam a barátnőmtől, de nem volt bántó, mert akkor született a babájuk és tudtam, hogy nincsenek nagyon eleresztve. Egy igazi barátságba még ez is belefér.

Szóval inkább pénz, benne egy gratulációs - boldogságkívánós képeslapban.

2009. máj. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%

Mi is egy hónap múlva megyünk egy barátnőm lagzijába, és arra gondoltam, hogy egy szép (kristály)csillárt fog tőlünk kapni. Vagy egy szép ágytakaró is jó ötlet szerintem.

A háztartási gépet én "snassznak" tartom, és az étkészlet is olyan elcsépelt, ráadásul szerintem többen is erre gondolnak ajándékvásárláskor, így mi direkt nem azt veszünk.


A gobelint ha nem szereted, és úgyis útban van, akkor (nem szép dolog), de add el. Csomó pénzt is kaphatsz érte, és ezt látva biztos szívesebben adsz majd ki pénzt az ő nászajándékukra :)

2009. máj. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálatos, hogy gáznak tartasz egy gobelin képet, még ha saját készítésű, a hozzá kapható alapanyagok akkor is borsos áron szerezhetők be, ez az egyik legdrágább hímzés, amit saját kezűleg el lehet készíteni és nem kell hozzá extra eszköz (szerintem előbb nézz szét, mielőtt anyagi értékkel állsz elő, anyukám mai napig szeretné gobelin képben elkészíteni a Lila ruhás nő festményt, de azért nem tudja, mert nagyon sok pénzbe kerül maga az alap is, és hozzá a cérna is).


Remélem, a barátnőd nem tudja a véleményedet erről.


Egyébként mindegy, mit adsz neki, csak add szívből. Én unokatesómnak adtam egy külön kis személyes nagyon apróságot, és nagyon örültek neki, pedig egy fillérembe nem került, tudod, mi volt az? Én 10 éve énekelek Magyarország egyik jó nevű gospel kórusában (nem sok van), és az egyik gospel számot (ami legjobban passzol egy esküvőre) lefordítottam nekik magyarra, versbe szedtem, és aláírattam minden vendéggel, aki ott volt a lagzin. Családdal mentünk, szóval anyagi része is volt, de az a szüleim zsebéből, de az olyan snassz, ez egyedi volt, különleges, nemrégiben sikerült bedigitalizálni a CD-ink anyagait, és azokat is átküldtem nekik bónuszként.

De mindenki maga dönti el, mit tart jó ajándéknak, én bárkitől kapok majd bármit, ha szívből és örömmel adja, akkor felőlem egy gyufásdoboz is lehet az ajándék.

2009. máj. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Az utolsó hozzászólónak gratulálok, nagyon szép volt tőle az ajándék. Biztosan meghatódtam volna magam is! Amúgy nem úgy értettem, hogy a gobelin kép 500 Ft-ot ér vagy ilyesmi, csak ahhoz viszonyítva, hogy mostanában minimum 20-30 ezer Ft-os ajándékot várnak el az emberek, ANYAGILAG nem ér annyit. A gesztust természetesen értékelem a mai napig, de sajnos nem tudom "használni". Erre írtam, hogy ízlések és pofonok... Én is szeretném meglepni valami személyes ajándékkal, de mellé szeretnék valami praktikus dolgot is adni. De nincs 20-30 ezer Ft-m:( Ezért is kérdeztem, hogy nem lesz-e gáz, ha nem pénzt adok, mert megmondom őszintén nem lenne pofám "csak" 10-15 ezret adni plusz valami sk ajándék. Nem akarom őket megsérteni, de nem állunk túl jól most. Ha valakinek még van jó ötlete, szívesen várom!

2009. máj. 22. 22:39
 10/13 anonim ***** válasza:
70%

Egy saját készítésű gobelin nem nagy összeg?? Dehogynem! Csak az alapanyag meg a keretezés megvan majdnem egy tízes egy kisebb gobelinnél, pláne ha jó minőségű fonalat akarsz... Plusz a belefektetett munka... Jesszusom. Ha pénzben ki akarnánk fejezni egy kézzel készített gobelin értékét, akkor az több tízezer forint lenne, minimum. Az a barátnőd nagyon szerethet téged, nagyon fontos lehetsz neki, hogy ennyit áldozott rád. Remélem, nem tudja, mennyire nem becsülöd meg, akkor sem, ha nem a te világod.



Nem ciki, ha megkérdezed tőlük, hogy minek örülnének. De semmiképp se vegyél olyat, amin érződik, hogy olcsó. A saját készítés jó ötlet, ezt kombinálhatod a borítékkal. Még ha babát is vártok, annyi pénzt simán rászánhatsz a barátnődre, amennyit anno ő szánt rád.

2009. máj. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!