Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Menyasszonyok-feleségek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menyasszonyok-feleségek, elmagyaráznátok nekem valamit? Ezt miért kellett?

Figyelt kérdés

Szituáció, amit azóta sem bírok felfogni: A testvérem és én sosem voltunk jóban, külön nevelkedtünk, ebbe most ne menjünk bele. Én külföldön találkoztam férjemmel, az ő hazájában élünk. Amikor a testvérem lánya férjhez ment, hirtelen nagyon nagy zsongás lett körülöttünk, heti minimum három telefon/email, hogy "de biztos jöttök, de muszáj ott lennetek, jaj nagyon fontos, hogy ott legyetek" Oké, utaztunk 1500 km-t ott voltunk a nagy eseményen-ahol senki le se kakilt minket... a menyasszony konkrétan köszönni sem jött oda, annyi időre láttam, amíg átadtam neki a borítékot, üldögéltem a magyarul egy mukkot sem tudó férjem mellett éjfélig, aztán eljöttünk. Két kérdésem van:

1 -Erre mi szükség volt? A francnak kellett elrángatni minket, ha aztán ránk sem köszön? Ennyire kellett a nászajándék-pénz?

2 -Ezek után még a szentséges menyasszony van megsértődve, hogy miért nem maradtunk hajnalig. Jogos?


2012. jan. 10. 15:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
valszín kellett a lové és jogos. a mi lagzinkon éppen ezért csak olyanok lesznek ott, akik fontosak nekunk és nem a pénz miatt...
2012. jan. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
félreérthetô voltam, a te felháborodásod jogos.
2012. jan. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
53%
Figyelj, azért egy menyasszonynak ezer más dolga van, mint az, hogy a vendégekkel törődjön. Legalábbis az elején. Aztán persze illik odaülni mindenkihez, beszélgetni kicsit, lehet, hogy ti ezt már nem vártátok meg. A másik amit nem értek, hogy miért üldögéltetek? Elvégre a családod volt ott, nem? Nem hiszem, hogy csupa idegen volt, beszélgethettél is volna.
2012. jan. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 bánomisén ***** válasza:
96%

1. Mert sikk, ha külföldi is jelen van az esküvőn, és mert jól jött nekik a lóvé.


2. Mindenki addig marad egy esküvőn/lagzin, amíg akar. Ha megsértődött a menyasszony, hát megsértődött. És?

2012. jan. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Beszélgettem, éjfélig... délután háromtól. Addigra betelt a pohár, főleg mert a társaság nagy része erősen elkezdett lerészegedni.
2012. jan. 10. 15:35
 6/18 anonim ***** válasza:
71%

Részben egyet értek veled.

1. kérdésben igazad van, kellett nekik a pénz, de lehettek volna kedvesebbek is ha már nem a rokoni kapcsolatok miatt, hanem a pénz és részetekről a megtett áldozat (út) miatt.

DE ha már úgy döntöttél, hogy részt veszel az esküvőn, ami a te döntésed volt. Illett volna kicsit tovább maradni, mert ugye a nem hivatalos rész, maga a lagzi éjfél után kezdődik (minálunk így van). Hátha oldódott volna a hangulat, ez már nem derül ki.

2012. jan. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
27%
Illik vagy nem illik, én sem mentem oda mindenkihez. Valaki mindig rángatott valamerre. Nem tudtam volna ezerfelé menni.
2012. jan. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Levonhatod a tanulságot: csak a pénzed kellett. Elég sokan a külföldi rokont egy nagy pénztárcának látják. Nem tudom, hogy egyáltalán minek mentetek el, ha amúgy sem volt jó a kapcsolatotok, bár ezen már kár agyalni. Szerintem is úgy illik, hogy a fiatalok odamennek mindenkihez egy picit beszélgetni, mert így illik, ha már mindenki az ő vendégük, és az ő ünneplésükre jöttek. Nyilván nem akkor kell részletesen összeismerkedni, hisz arra nincs mód, meg idő, de legalább egy bemutatkozás illet volna, akkor is, ha nagyon buliznak. Bunkók voltak, máskor megspórolhatod az időt+pénzt, ha ezek a rokonaid hívnak.
2012. jan. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Andizsuzsi ***** válasza:
83%
Szerintem talán inkább a testvérednek kellett volna odamennie hozzátok. Hiszen a menyasszony gyakorlatilag nem is ismer. Nem nagyon tudott volna miről beszélgeti veled.
2012. jan. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%

Nekem csak egyetlen kérdésem van: miért mentetek el?

Azért, mert erőltették? Hát akkor így jártál, felnőtt ember vagy, önálló akarattal.


A sosemvoltunkjóban testvérrel/rokonnal nem esküvőn kell/lehet tisztázni a viszonyt. Mire számítottál? Könnyes egymásra találásra? Ez nem rólatok szólt, és ezt tudni kellett volna.

2012. jan. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!